Big Data Science na Kozminskim

0

Hej,

Jestem absolwentem historii i filozofii. Znam jezyk angielski perfekcyjnie, i myslalem o studiowaniu Big Data Science na Kozminskim. Ponoc jest to dobra uczelnia, a Data Science to cos, co jest bardzo ciekawe i chcialbym sprobowac swoich sil, zeby sie przebranzowic.

Czy jak skonczylbym te studia, to mialbym szanse na prace w IT? Jest to prywatna uczelnia i zawsze sie troche boje o jakosc edukacji. Czy jestescie w stance mi powiedziec czy te studia maja sens?

1
Mario30 napisał(a):

na Kozminskim. Ponoc jest to dobra uczelnia,

No na pod względem aut stojących na parkingu jest najlepsza ;)

Wracając do tematu, w IT nie ważne jaki uniwerek masz, ważne co umiesz. Jeżeli na rozmowie pokażesz mniej niż ktoś ze średnim wykształceniem to pracy nie dostaniesz. Najlepiej żebyś miał choć trochę zainteresowania w IT/Matematyce bo teraz to wygląda na temat "w IT się dużo zarabia więc chce iść na studia i też dużo zarabiać".

1

@Mario30: wszystko moim zdaniem rozchodzi się o to jak szybko nadrobisz kilka lat matematyki, programowania etc.
Ja bym sobie odpuścił jak jesteś "chumanistycznym" umysłem. Nazywam tym terminem osoby, które nazywają się humanistami, bo nie są w stanie ogarnąć nauk ścisłych.
Ja kończyłem studia humanistyczne, ale czy matematykę (uczę się powoli) czy programowanie nie sprawia mi problemów, które są nie do przeskoczenia.
Jestem prawdziwym humanistą, lubię programowanie i informatykę, historię, pasjonuję się literaturą, gram na gitarze, kiedyś chcę rzeźbić w drewnie, może za niedługo się za to wezmę.

Jak masz IQ jakieś sensowne i samozaparcie to bym w to szedł.
Jak nie masz IQ dobrego, zadania z fizyki kiedyś w szkole zdawały Ci się zbyt abstrakcyjne, zachodziłeś w głowę jak można dodać x do y, przecież do litery, to sobie daruj, bo możesz nie dać rady.

2

pÓÓÓÓki masz jeszcze trochę czasu i nie podjąłeś decyzji radzę zakupić parę kursów na Udemy, więcej poczytać i przekonać się czy nadajesz się akurat do tego działu w IT ;)

1
Szymon Królikowski napisał(a):

pÓÓÓÓki masz jeszcze trochę czasu i nie podjąłeś decyzji radzę zakupić parę kursów na Udemy, więcej poczytać i przekonać się czy nadajesz się akurat do tego działu w IT ;)

Można też przejrzeć kursy na https://www.edx.org/ albo https://www.coursera.org/

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0