Szkoła IT

0

Ma ktoś jakieś doświadczenie, opinie na temat szkół Coderslab i UCanCode ? Chciałbym zapisać się do jednej ale nie wiem której : ( Coderslab jest dłużej na rynku, ale z drugiej strony zainteresowała mnie oferta UCanCodu ( Tak jestem pewny, że chce iść na kurs bo sam nie umiem zmotywować się do nauki)

2
programista553 napisał(a):

sam nie umiem zmotywować się do nauki)

Jeśli tak jest to mam dla Ciebie złe wieści - programowanie to ciągła samodzielna nauka. Na forum było pełno tematów o takich firmach, np. Coders Lab czy lepiej Codecool?

4

Jeśli poważnie zastanawiasz się nad płatnymi szkołami programowania, to zastanów się jak to jest, że nauka w takiej szkole zawodowej trwa 2 lata (w każdym razie przed likwidacją gimnazjów trwała 2 lata) i to nieważne, czy na piekarza, murarza czy kogo tam jeszcze. I w tym czasie jeszcze masz do odrobienia praktyki i inne takie. I przy tym wszystkim szkolnictwo zawodowe - przynajmniej za moich czasów - raczej nie cieszyło się dobrą sławą i przyciągało głównie nieuków, patologię i inne takie.

A na programistę w pierwszej lepszej szkółce programowania KasztanCode - miesiąc, 3 miesiące, może 6 miesięcy "intensywnego" kursu za kilka tysięcy z hasłami reklamowymi typu "bez zbędnej teorii", "nie marnuj czasu na studia" i tym podobne i cyk, już jesteś programistą. I to od razu juniorem, a nie jakimś-tam stażystą albo praktykantem. Mi to śmierdzi przekrętem na kilometr, a jak nie masz motywacji do samodzielnej nauki to już w ogóle dostajesz gotowy przepis na zmarnowanie pieniędzy, czasu i nerwów.

4

Będę szczery do bólu

Nie potrafisz uczyć się i rozwiązywać problemów samodzielnie? Co najważniejsze, samodzielne doszukiwanie się rozwiązań i poszukiwanie wiedzy nudzi cię, uważasz za stratę czasu, chcesz "nauczyć się fachu, najlepiej żeby majster pokazywał co i jak"? Programista to nie jest zawód dla ciebie.

2
NataliaK88 napisał(a):

Znam kilka osób, które skończyły te popularne kursy z programowania i faktycznie teraz pracują w zawodzie.

Nie ma to jak się zarejestrować żeby napisać mniej więcej "co trzeci z moich znajomych poszedł na kurs i teraz pracuje jako programista. Dlatego warto zapłacić za taki kurs".

1

Jeżeli sam nie umiesz się motywować do nauki teraz to co zrobisz jak znajdziesz pracę? Myślisz ,że w pracy się wszystkiego nauczysz? Nie nauczysz. Lepiej zajmij się czymś innym po prostu niż programowanie.

1

Mam tylko jednego znajomego który zrobił bootcamp kiedyś tam. Teraz to już prawie senior.
Jeżeli spojrzeć na wszystkich których znam i bardzo chcieli zostać programistami to.. no cóż.. Matematyki nie oszukasz. Albo sam ogarniesz temat i zrobisz wszystko, żeby być dobrym, albo zostaniesz kolejnym specem po bootcampie bez szans na żadną pracę w zawodzie.

0

Jak zostałem programistą po bootcampie :)

Z pamiętnika bootcampowicza...

2
Mjuzik napisał(a):

Jak zostałem programistą po bootcampie :)

Z pamiętnika bootcampowicza...

Zanim zachwycisz OP. Polecam zapoznać się z Błąd przeżywalności albo coś bardziej ludzkim językiem To samo tylko na YT.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1