Programowanie AI.

0

Witam,
od razu zaznaczam, iż nic nie potrafię w tym temacie. Mam pytanie : jak polecacie uczyć się programowania AI. Jakieś książki, filmy na yt(mogą być po angielsku)? Wiem, że programowanie AI to coś bardzo obszernego, ale na początek chce robić coś prostego. Z góry dziękuję i proszę o konstruktywną krytykę.

3

Zaczyna się fajna seria na YT:
Osobiście jeszcze polecam stronę datacamp.com

1

z języków to wg mnie najlepiej uczyć się python'a i od razu ogarnąć trochę bibliotekę numpy, Co do bibliotek do uczenia maszynowego to najpopularniejsze to torch i tensor flow i do jednego i do drugiego znajdziesz wiele tutoriali. Później to już pytanie co chcesz konkretnie robić, jeśli np interesuje Cię rozpoznawania obrazów to jest dostępny za darmo kurs z stanford'a cs231n, który mocno polecam.

0

Dziękuje bardzo, ostatnio zaczęlem uczyć się Pythona. Bardzo mi się przyda to co napisaliście.
Myślę, że mam już to co potrzebuje.

1

Polecam stronę - https://github.com/josephmisiti/awesome-machine-learning

Z naciskiem na https://web.stanford.edu/~hastie/Papers/ESLII.pdf
Ja siedziałem głównie w prognozowaniu, nie wiem czy akurat, to Cię interesuje ale to jest fajny wstęp https://otexts.com/fpp2/ (jeżeli chodzi o darmowe materiały)

EDIT: odkopałem stare śmieci i mogę jeszcze polecić https://faculty.marshall.usc.edu/gareth-james/ISL/ISLR%20Seventh%20Printing.pdf (całkiem fajnie się czytało), https://www.inference.org.uk/itprnn/book.pdf - tej do końca nie pamiętam, ale chyba tłumaczyła coś z czym miałem problem.

0

A ma ktoś coś po polsku? Byłbym bardzo wdzięczny tak samo jak autor posta.

0

na springer.link pelno ksiazek do pobrania za darmo w ramach akcji covid-19 package. Jesli chodzi o AI to szukaj w dzialach CS i Statistics

0

Dzięki

0

Chciałbym trochę odświeżyć ten wątek z newsem. W ciągu kilku tygodni odpalamy bezpłatny kurs programowania AI dla początkujących. Trzy technologie: Computer-Vision, Machine Learning, Big-data. Zaczynamy z CV. Czy możecie podzielić się ze mną opinią? Mianowicie co skłoniłoby Was do wzięcia udziału w kursie? Jeśli chcielibyście wziąć udział w kursie, to dlaczego?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1