Polska cyberobronność

Odpowiedz Nowy wątek
2020-03-19 17:12

Rejestracja: 2 tygodnie temu

Ostatnio: 2 tygodnie temu

0

Cześć

Czy są tutaj studenci WAT / AMW na kierunkach:
# Kryptologia i cyberbezpieczeństwo
# Systemy informacyjne w bezpieczeństwie?

Może ktoś coś słyszał na temat edukacji na tych uczelniach/kierunkach? Nie mogę dorwać syllabusów, zgodnie z opisem WATowska informatyka jest właściwie identyczna jak cywilne informatyki. Nie wiem jak z cyberbezpieczeństwem, mało informacji w sieci..

Niskie progi są wynikiem niskich płac w wojsku, strachu ludzi czy raczej kiepskiej sytuacji PL wojska?

Czy jest dużo zajęć fizycznych? Czy Oficer-bezpiecznik ma szansę na wyjazdy i walkę? Są rozwijane jakieś ciekawe projekty? Albo jakiekolwiek projekty?

Pozostało 580 znaków

2020-03-19 17:51

Rejestracja: 2 tygodnie temu

Ostatnio: 2 tygodnie temu

0

Kieruje mną fascynacja mundurem od dziecka, sam nie wiem dlaczego jeszcze nie poszedłem do wojska.

Cyberbezpieczeństwo daje duże możliwości rozwoju i praktycznie nieskończonego rozwijania wiedzy. W odpowiedzi na nowe technologie powstają nowe ataki..

Jestem osobą początkującą. Hello Worlda w Pythonie napisałem, jakieś proste programy..

Chcę zapytać społeczność programistów, może też są tutaj osoby zajmujące się infosec, czy nauka bezpieczeństwa wymaga ode mnie jakichś prerequisites czy mogę się tego douczać na bieżąco? Pytam, bo nie wiem czy jest sens przerobić np.serię "How to use Kali Linux p.1-p.10" z Peerlyst a następnie zacząć CTFy? Czy jednak powinienem najpierw dobrze ogarnąć Linuxa z Bashem, Pythona i sieci?

wydaje mi sie ze na necie moze byc mnooostwo contentu jak/od czego zacząc nauke security. Temat nie jest nowy, pewnie wiele razy się już gdzieś powtarzał. Pamiętam że na yt chyba Dawid Bałut miał film o tym jak zacząć w tym temacie, ale ręki ani nic innego odciąć sobie za to nie dam :D - m123 2020-03-19 17:56
może też są tutaj osoby zajmujące się infosec no generalnie jest tu garstka osób które są najlepsze na świecie w security (ctf) ;) może obczaj ich blogi https://gynvael.coldwind.pl/ https://dragonsector.pl/ https://p4.team/ - WeiXiao 2020-03-19 18:05

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0