Jaki kierunek studiów Szczecin Poznań social marketing / prowadzenie serwisów internetowych

0

Witam,
Chciałbym udać się na studia zaoczne( mogą być prywatne) w kierunku social marketing/ zarządzanie, prowadzenie serwisów internetowych/ aplikacji ( ale nie jako programista, chociaż jakieś podstawy chciałbym poznać).

Wiem, że to wydaję się dużo, ale na studiach na jednym kierunku uczy się także wiedzy ogólnej, co moim zdaniem by się przewijało w/w tematach.

Czy możecie polecić jakieś kierunki studiów, które dostarczą mi wiedzy ogólnej w tych tematach + może jakaś specjalizacja później ?

Prowadzę firmę, która bardzo dobrze prosperuje, moja decyzja o podjęciu studiów w tym kierunku, pojawiła się ze względu na to, że zacząłem się interesować social marketingiem, siecią, oraz tworzeniem aplikacji, oraz serwisów ( jestem w trakcie omawiania i zapinania umowy odnośnie wymyślonego przeze mnie serwisu internetowego).

Nie muszę ich nawet ukończyć, chciałbym po prostu pogłębić wiedzę i poznać wartościowych ludzi w tym kierunku, z którymi być może nawiążę współpracę.

Pare lat temu zrobiłem licencjat z totalnie innego kierunku i zmarnowałem czas i pieniądze, po to żeby tylko imprezować, a gdybym mógł cofnąć czas, to na pewno wybrałbym coś informatyką :).

Błędy młodości chcę naprawić teraz :)

Pozdrawiam dobrych ludzi

1

Prowadzę firmę, która bardzo dobrze prosperuje, moja decyzja o podjęciu studiów w tym kierunku, pojawiła się ze względu na to, że zacząłem się interesować social marketingiem, siecią, oraz tworzeniem aplikacji, oraz serwisów

W takim razie zatrudniasz specjalistę od SM, albo zlecasz jakiejś ogarniętej i kompetentnej agencji prowadzenie Twojego FB i innych sociali.

Tak samo sprawa wygląda z serwisami i aplikacjami - jeśli nie poświęcisz się temu w pełni, to nie ma opcji, żebyś był na takim poziomie, który reprezentują ludzie siedzący w tym cały czas, których można nazwać fachowcami/specjalistami. Lepiej to komuś zlecić.

Piszesz, że masz firmę, która bardzo dobrze sobie radzi - w takim razie takie pojęcie jak "delegowanie obowiązków" oraz "mikrozarządzanie" powinny być Ci znajome. Samodzielne trzymanie ręki na wszystkim jest domeną raczej małych i średnio zarządzanych firm, jest to typowy antywzorzec.

Nie łudź się, że po 2-3 letnich studiach, do tego na jakiejś średniej klasy uczelni i prowadzonych w trybie niestacjonarnym, będziesz miał nie wiadomo jaką wiedzę i umiejętności. Będziesz raczej na poziomie stażysty, ewentualnie juniora. Czy powierzyłbyś w swojej firmie opiekę nad serwisem albo prowadzenie kampanii na FB juniorowi? No właśnie. Moja rada - odłóż ambicje na bok i, jeśli Cię na to stać (a z tonu, w jakim napisałeś swojego posta wnioskuję, że tak) i zleć to fachowcom. A czas, który chciałeś poświęcić na studia, zamiast tego przeznacz na coś, w czym już jesteś naprawdę dobry.

0

W takim razie zatrudniasz specjalistę od SM, albo zlecasz jakiejś ogarniętej i kompetentnej agencji prowadzenie Twojego FB i innych sociali.>

Otworzymy własną firmę i tam zatrudniamy, zlecamy i co tam jeszcze sobie pragniesz jako właściciel firmy :) Chyba raczej jakieś forum menadżerskie, lub inne dot. prowadzenia i rozwoju firm, Pan tu się ewidentnie marnuje na jakimś forum programistycznym ;)

Btw. kolega to chyba nie potrafi czytać ze zrozumieniem, wyraźnie napisałem, że chcę się zagłębić w temacie, ponieważ mnie to bardzo interesuje, a nie żeby zarządzać serwerami, pisać oprogramowania itp.

Jako moderator, powinieneś świecić przykładem i pisać na temat, a nie wyrażać swojego zdania na temat prowadzenia firmy <facepalm>.

Także upuje pytanie, aby otrzymać sensowną odpowiedź, na zadane przeze mnie pytanie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0