Praktyki

0

Hej. Jestem w 2 Technikum mam coraz bliżej do praktyk i chciałbym praktyki z programowaniem związane (najlepiej aplikacje mobilne).
Moja wiedza:
Uczę się programować od 3 klasy gimnazjum .
Na początku zaczynałem ze zwykłym c++ (codebloks), następnie prościutkie aplikacjie okienkowe różnież w c++, ale było mi mało,
pobrałem Unity i robiłem prościutkie gry C# (głównie po to żeby zobaczyć z czym to sie je ale ) i po jakimś czasie przyszedł android studio (teraz mniej więcej robię aplikacje do komunikacji opartą firebase i jestem z niej dumny (800 lini kodu trochę spagetti bo robiłem dla siebie)), między czasie interesuję się też uczeniem maszynowym i idzie mi chyba dobrze (tak myślę bo nikt poza internetem mi nie pomaga ), wzorce projektowe orjętuję się jakie są mniej więcej kiedy się je stosuje. gita używam (umiem go na tyle ile potrzebuje coś wrzucić coś sprawdzić). Na pewno nie umiem pracować w zespole bo jak miałem się nauczyć skoro potrzebuje grupy ,również nie patrze na graficzną stronę moich wytworów ob chciałem zeby aplikacja dzialala a nie ladnie wyglądała bo czas mam ograniczony. Wszystko co umiem zawdzięczam sobie .Szkoła nic mi nie pomogłą ani nikt. Czy się nadam.

0

Praca w grupie to wymieniane na końcu "nice to have", które jest trudne do zweryfikowania na rozmowie rekrutacyjnej. Jeżeli jesteś miły i zgadzasz się z rekruterem, to nie będzie miał podstaw do stwierdzenia, że byłbyś pracownikiem, z którym ciężko się współpracuje. Byłem w swoim życiu na wielu rozmowach kwalifikacyjnych i nie przypominam sobie pytania o umiejętność pracy w zespole. Podejrzewam, że gdy ktoś wymienia to w CV lub liście motywacyjnym, to jest to tylko wypełniaczem miejsca. Jeżeli zastanawiasz się, czy nadasz się na praktyki w firmie programistycznej, to wyobraź sobie, że nie każdy programuje od gimnazjum lub nawet od szkoły średniej. Wspomnienie o zainteresowaniu się programowaniem we wczesnym okresie na pewno wpłynie pozytywnie na ocenę tego, czy naprawdę Cię to interesuje, czy może podążasz za aktualnym trendem i w najbliższym czasie znajdziesz sobie inne hobby.

kamil kowalski napisał(a):

Na pewno nie umiem pracować w zespole bo jak miałem się nauczyć skoro potrzebuje grupy

O tym lepiej nie wspominaj na rekrutacji, bo z powodu chęci bycia skromnym i szczerym po prostu się pogrążysz.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0