FizzBuzzLiczbowy

0

Mamy tablicę, int, rozmiar 10, w niej liczby nieposortowane, zakres wartości od 1 do 10.

Znajdź pierwszą parzystą liczbę > 3, zwróć jej podwojoną wartość (nie zapamiętałem, parzysta, nieparzysta, większa, większa równa 3 albo 5).

Może być pseudokod.

Zaproponuj kod, przekonaj siebie i drugą osobę, że zadziała. Można napisać sobie przykładową tablicę, np [1, 2, 3, 5, 4, 6, 10, 10, 4, 8]

Warunek, tylko kartka+długopis albo tablic+pisak i rozmowa 1 na 1.

Do zrobienia czy nie? Nie mogę wkleić źródła, ale zadanie miało odsiewać mocniej od oryginalnego fizz-buzz (które każdy wykuwał na pamięć).

0

Chyba nie rozumiem. Na czym polega tutaj trudność lub co tutaj jest podchwytliwego?

0

Nie mam źródła, nie jestem na bieżąco z konferencjami itp. Chodzić miało o to, że kto leży na fizz-buzz (leżał, bo się każdy wyuczył), leży na takim zadaniu.
1, 2, 3 większe od trzy? Nie. Idziemy dalej, 5 większe ale nieparzyste. 4 większe od 3, parzyste, zwracamy 2*4 = 8.
Trudność to ma być pisanie kodu bez komputera, bez sprawdzenia czy zadziałało.

BTW nie mam pojęcia dlaczego oryginalny fizz-buzz też przeszedł do legendy ani też dlaczego okazywał się tak trudny. Może stres?

1

Dziwne trochę i brzmi bardziej jak pytanie z trzeciej poprawki z "Wstępu do programowania" na jakiejś podrzędnej uczelni niż z rozmowy rekrutacyjnej, ale może tak jest że w stresie pojawia się problem :]

0

Nie znam źródła, najprawdopodobniej z USA, nie ma nic wspólnego z Polską. Jednak tam kontraktorzy z różnych części świata mają się na tym wykładać. Może to być też sytuacja podobna do postawienia kogoś na scenie i poproszenie o zagajenie "2 minut gadki". Tu zamiast sceny i gadki krótki kod przed tablicą. Nie wiem, domyślam, się, że z komputerem po kilku minutach oddaliby poprawne rozwiązania.

Przypomniałem sobie, to nie jest temat na rozmowę 1 do 1 z powolnym dochodzeniem do rozwiązania, trzeba zaproponować kod, napisać go, być pewnym rozwiązania, dopiero wtedy 1 na 1 wytłumaczyć dlaczego działa poprawnie. I może w tym jest taki problem?

0

czyli znajdz pierwsza liczbe parzysta wieksza od 3 i zwróć jej wartość pomnożoną przez 2? Chciałabym miec takie pytanie na rozmowie zamiast jakichs tam grafow :(

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0