Studia- geoinformatyka

Odpowiedz Nowy wątek
2019-10-29 21:19
0

Cześć. Studiuję na kierunku geoinformatyka na AGH. Wybrałem ten kierunek studiów że względu na to, że zawsze interesowała mnie geografia, lubiłem patrzeć na mapy i ciekawił mnie świat, byłem z niej zawsze dobry. Interesowała mnie także informatyka. Zawsze lubiłem wiedzieć jak komputery działają, składać je i próbowałem trochę programować w C++ choć to były kompletne podstawy. Wybierając ten kierunek byłem nastawiony żeby pracować w przyszłości na rynku IT, zawsze interesowała mnie praca programisty niekoniecznie związana z tym przedrostkiem geo w nazwie kierunku. Nie studiuję "czystej" informatyki, ponieważ pomimo tego, że rekrutowałem się na takowe kierunki, to się na nie nie dostałem z powodu słabiej napisanej matury z matematyki rozszerzonej. Ostatnio czytając na różnych forach o tym kierunku spotykam się z dużą ilością hejtu, że po tym nie jest się żadnym informatykiem i jest to tzw. zapychacz po którym ciężko będzie znaleźć pracę nie tylko w IT ale także w "geoprzedsiębiorstwach". Chciałbym poznać wasze opinie czy rzeczywiście może być tak ciężko ze znalezieniem pracy po tym kierunku? Nie ukrywam, że głównie zależy mi na pracy związanej z programowaniem i niekoniecznie programowaniem aplikacji geoprzestrzennych. Czy po tych studiach jestem ograniczony tylko do pracy w firmach związanych z szeroko pojętą geologią czy jest duża szansa na znalezienie pracy poza tym obszarem? Czy potencjalnego pracodawcę będzie zniechęcało to, że jestem po GEOinformatyce, a nie czystej informatyce albo chociaż po informatyce stosowanej? Sam już nie wiem czy dobrze wybrałem, a nie chcę mieć roku studiów w plecy i chętnie poznam wasze opinie na ten temat, ewentualnie jeśli jest ktoś po tych studiach albo zna kogoś kto skończył ten kierunek i podzieliłby się opinią, byłbym bardzo wdzięczny.

Pozostało 580 znaków

2019-10-29 22:24
4
  1. Generalnie nikogo to nie będzie obchodzić. Liczy sie co będziesz umieć.
  2. Z plusów, to możesz np. złapać pracę przy systemach nawigacji satelitarnej, bo tam twoja wiedza domenowa ze studiów jest "w cenie".

Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie. Nie masz problemów? Kup komputer...

Pozostało 580 znaków

2019-10-29 22:26
0

Żadna uczelnia nie zrobi z Ciebie programisty, liczy się Twój wkład.

Pozostało 580 znaków

2019-10-29 22:31
0

Możesz robić co chcesz. Programista nie jest regulowany przez Państwo, a w firmach rzadko ktoś patrzy czy skończyło się geo czy bio czy standardową Informatykę, już częściej patrzą czy w ogóle jakieś się skończyło związane z tematem. Mam znajomych programistów po tym kierunku (ale w Lublinie), mam również znajomych bez studiów. Nie wiem jakie fora czytasz, ale ja wszędzie (również tu) widzę jak studia niewiele znaczą w tym zawodzie. Wg mnie odpowiedź też nie jest jednoznaczna - czasami mogą sporo znaczyć, mogą nie, ale często niewiele znaczą.

edytowany 1x, ostatnio: JumpSmerf, 2019-10-29 22:32

Pozostało 580 znaków

2019-10-30 00:23
0

A czy ten kierunek nie będzie przeszkodą np. w zdobyciu premii? Pomimo tego, że papierek mało się liczy w tym zawodzie, to jednak zawsze ktoś kto ma inż. będzie miał większe szanse na jakąś podwyżkę albo choćby dostanie pracy w dziale IT. I obawiam się tego czy pracodawca nie pomyśli, że jednak kierunek geoinformatyka nie jest zgodny z pracą, którą może kiedyś będę wykonywał jako programista w firmie nie mającej nic wspólnego z tym GEO i założy, że nie mam wykształcenia zgodnego z pracą, co będzie utrudnieniem w zdobyciu np. tej podwyżki?

Pozostało 580 znaków

2019-10-30 09:40
0

Nie. Jeśli cię przyjęli to znaczy że spełniłeś wymagania na dane stanowisko. Reszta zależy od ciebie, do tego co umiesz i od tego jak pracujesz.
Zupełnie ortogonalną kwestia jest to, że koledzy z informatyki będą się np. uczyć sztucznej inteligencji, pisania kompilatorów czy kryptografii, a ty w tym czasie będziesz jeździć na wykopki i pędzlować kamienie. W efekcie mogą mieć nad tobą przewagę w "przydatnych umiejętnościach".


Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie. Nie masz problemów? Kup komputer...
edytowany 2x, ostatnio: Shalom, 2019-10-30 09:42

Pozostało 580 znaków

2019-10-30 10:27
0

Jeśli Cię to interesuje to kontynuuj, z nazwy brzmi mega ciekawie. W pracy nie powinno mieć to wpływu na podwyżki, a na pewno tego nie usprawiedliwiaj tylko ucz się programowania we własnym zakresie. Jest dużo ciekawych firm, które związane są z geografią, mapami - sam pracowałem przy dość skomplikowanym systemie z mapą urządzeń i miło wspominam. Zobacz czym zajmuje się ESRI, Mapbox, potrzeba takich specjalistów - może spróbuj napisać coś swojego opartego o Leaflet chociażby (jeśli lubisz webdev) i zobacz jak to widzisz.

Pozostało 580 znaków

2019-10-30 17:56
0

Znajomy reklamował jako najprostszą drogę do chwalenia się skończeniem informatycznego kierunku na AGH. Na pewno sporo czasu można mieć na pracę własną, ale czy w takim wypadku nie lepiej iść na inną uczelnię na kierunek całkiem zgodny z zainteresowaniami?

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0