Jakie są wasze autorytety w świecie IT?

1

Tak jak w temacie, od siebie mam w sumie tylko 2 osoby, trochę biednie, a chętnie jeszcze kogoś sensownego poobserwował. Od razu też, autorytety w rozumieniu osoby wysoko merytoryczne, nie jakiś taki fanatyzm na ich punkcie.

  1. Jake Wharton -> https://jakewharton.com/blog/ bardzo zaangażowany w wszelakie biblioteki opensource'we na Androidzie, od czasu do czasu poznam jakąś nową blibliotekę do przetestowania
  2. Mirosław Stanek -> https://mirekstanek.online/ spodobała mi się bardzo jego wystąpienie na Mobiconfie 2018 i od czasu do czasu zaglądam na jego blog.
2

Chętniej śledzę projekty niż konkretnych programistów, ale zarzucę jednego. Aleksey Shipilev ma sporo ciekawych artykułów na swoim blogu: https://shipilev.net/

10

Oczywiście @jarekr000000 :D

2

Autorytety mają to do siebie, że każdy autorytet czasem zaczyna gadać tak dziwne rzeczy, albo dogmatycznie bronić jakiejś idei, że w pewnym momencie trzeba powiedzieć stop i "Think for yourself and question authority."(cytując Timothy'ego Leary'ego).

Osoby, które są autorytetami mają w sumie ten przywilej, że mogą wypowiadać swoje subiektywne poglądy z super pewnością siebie, a inni słuchają tego i przyjmują za prawdę objawioną.

A przecież autorytety też się mylą, nie mają całej wiedzy. Albo mają wiedzę przestarzałą (i nie są świadomi tego, że jest przestarzała, więc dalej głoszą swoje poglądy z dziką pewnością. I ludzie łykają).

Albo zmieniają zdanie (bo autorytety też się dalej uczą, rozkminiają). Więc autorytet X twierdził kilka lat temu coś, a teraz może już twierdzić coś innego zupełnie, bo też się nauczył, rozwinął.

Albo wypowiadają się na tematy, na które nie powinni się wypowiadać. Wychodzą poza obszar swojej kompetencji w myśl, że "każdy jest specem od wszystkiego".

3

@cerrato :)

1

Richard Stallman i Stephen Cleary.
e: Mark Seemann

6

Richard Hendricks - projekt Pied Piper.

1

Martin Fowler
John Carmack
George Hotz

1

Inspiruje mnie bisqwit i jego filmy o C++.

2

@kq @MarekR22 i @jarekr000000 oczywiście. :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0