Wątek przeniesiony 2019-10-07 10:38 z przez cerrato.

Jaki kurs polecacie do nauki programowania?

Odpowiedz Nowy wątek
2019-10-07 10:19
0

Hej!

Chciałbym porządkować swoją wiedzę na temat programowania - ewentualnie dowiedzieć się czegoś więcej :)
Po przemyśleniach doszedłem do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu zakup kilka interesujących kursów online.
I tutaj nasuwa się pytanie, z którego serwisu najlepiej skorzystać?
Wiem że każdy serwis ma swoje plusy i minusy (Eduweb, Udemy czy Strefa Kursów), ale nigdy jeszcze nie korzystałem z tej formy dlatego też wolę się najpierw zorientować wśród bardziej doświadczonych :))

edytowany 1x, ostatnio: cerrato, 2019-10-07 10:38

Pozostało 580 znaków

2019-10-07 11:13
1

https://gynvael.coldwind.pl/?id=238&lang=pl
I generalnie na tym etapie unikaj wydawania pieniędzy, szukaj darmowych tutoriali na youtube, czy nawet tutaj na forum. Zobacz co dokładnie Cię interesuje i czy Cię to w ogóle kręci.


"I am like a mage invoking incantations into a mysterious black box, conjuring useful applications and bending it to my will."
edytowany 1x, ostatnio: Inquis1t0r, 2019-10-07 11:21

Pozostało 580 znaków

2019-10-07 11:16
1

Nie musisz płacić za dobre materiały. Takie materiały są dostępne całkowicie za darmo.

Przykładowo:
https://www.udacity.com/courses/all (załóż konto na udacity, wejdź na podany link i z rozwijanego menu po lewej wybierz free courses)
https://www.edx.org/course (załóż konto i znajdź sobie interesujący kurs. Jeżeli nie zapłacisz, to nadal masz dostęp do materiałów, różnica tylko w tym, że nie otrzymasz certyfikatu. Certyfikat sam w sobie jest wart niewiele, ponieważ nie jest rozpoznawalny na rynku)

Płatne kursy nie oferują nic więcej niż te darmowe podane powyżej. Nikt i tak nie będzie Ci sprawdzał prac domowych. Żeby mieć opiekę jakiegoś mentora i sprawdzanie prac, to trzeba zapłacić dużo więcej np. zapłacić kilka/kilknaście tysięcy złotych za bootcamp albo za nanodegree na udacity. Ale taka opieka nie ma najmniejszego sensu, ponieważ na bootcampach instruktorami są często osoby, które nie posiadają żadnego lub istotnego doświadczenia zawodowego i zwyczajnie są słabi. Z kolei na nanodegree oferowanym przez Udacity prace domowe sprawdzają absolwenci tych nanodegree przez co poziom jest bardzo różny i czasem trafisz na kogoś dobrego, a najczęściej masz pracę sprawdzoną "na odwal".

Jeżeli chcesz otrzymać fachową pomoc i to za darmo to zdecydowanie lepszym wyjściem jest publikacja swojej pracy na naszym forum w dziale Oceny i recenzje
lub https://codereview.stackexchange.com/


Wiedza to potęga

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0