Jaki język na początek?

0

Hej!Mam takie pytanie:Który język programowania jest lepszy dla początkującego,c++,czy python?Podajcie różnice ,+ i -.

1
Majkelz napisał(a):

Hej!Mam takie pytanie:Który język programowania jest lepszy dla początkującego,c++,czy python?Podajcie różnice ,+ i -.

Najpierw wypadałoby nauczyć się zadawać pytania.

Tytuł posta się nie zgadza z tym, co napisałeś w środku.

Tytuł Jaki język na początek - to pytanie otwarte, które umożliwia odpowiedzenie w różny sposób - np. Haskell (żartuję z tym Haskellem)

Z kolei:
Który język programowania jest lepszy dla początkującego,c++,czy python?
To całkowicie odmienne pytanie, bo pytanie zamknięte, sugerujące, że są tylko 2 możliwości.

Porównaj sobie:

  • która partia polityczna najlepsza?
  • jesteś za PO czy PiS?

Co do języka natomiast (żeby nie było, że wszczynam metadyskusję) to pisząc w C++ nauczysz się wielu rzeczy, których byś się nie nauczył pisząc w Pythonie (np. wskaźników, alokacji pamięci itp.) więc ma to dużą wartość edukacyjną. Python z kolei jest przyjemniejszy o tyle, że ma dużo ułatwień, więc może być łatwiejszy.

Poza tym są też inne języki. No i koniec końców lepiej usiąść do któregokolwiek, ew. wypróbować kilka i potem znaleźć swój ulubiony, niż zbyt długo rozkminiać, który język lepszy.

0

Nie bez powodu wszystkie książki miały listingi przez ponad dwadzieścia lat pisane w Pascalu lub pseudoprogramie, który zawiera zapis Pascala. To jest najczytelniejszy język programowania, dzięki temu najszybciej się wyłapuje błędy. Potem zmieniono to tylko dlatego bo chcieli mieć język w którym jest pisany system operacyjny windows. Listingi w książkach zrobiły się nieczytelne. Musiałem brać stare książki z biblioteki gdzie we wcześniejszych wydaniach był poprzedni język. Kto i dlaczego nakazał zmianę? Przecież inne języki istniały od początku.

0

Z dwójki podanych, zdecydowanie Python. C++, w dzisiejszych czasach to nisza. Rozważyłbym jeszcze javascript, ma swoje wady, ale interaktywność w przeglądarce jest stosunkowo łatwa.

0

C++ ma się całkiem dobrze i ciągle się rozwija.
Jeśli ktoś myśli o studiach informatycznych to zdecydowanie C++
W liceach i technikach też raczej dominuje C++.

Podstawa to dobra książka do nauki i tu polecałbym Grębosza.

0

Mimo, że C++ to szmata to jest lepszy niż Python. Python bez dobrego IDE to się można zajebać z przepisywaniem kodu i białych znaków. Wolę języki statycznie silnie typowane, żeby na poziomie kompilacji jak najwięcej błędów już wykryć. Nawet PyCharm kiepsko radzi sobie z debuggowaniem, z wieloma procesami pythona etc... Do C++ jest wiele dopracowanych IDE oraz kompilatorów.

0

@somedev ja miałem najwięcej php bo brałem go wszędzie tam gdzie była dowolność :p potem mniej więcej tyle samo C# i java. c++ używaliśmy tylko do mikrokontrolerów a pythona tylko na labkach z matematyki dyskretnej

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0