Wybór kierunku

0

Witam, dostałem się na dwa kierunki na uczelni, a mianowicie na Automatykę i Robotykę, oraz Inżynierię i Analizę Danych. Oba kierunki bardzo mi się podobają i są bardzo ciekawe i nie wiem co wybrać. Co wydaje się lepsze i przyszłościowe proszę o jakieś rady.

2

To 2 zupełnie różne kierunki. Automatyka i robotyka to z tego co wiem to mechanika, elektronika, informatyka, a IiAD to pewnie Informatyka z większą ilością przedmiotów o SI, wiec konkretniej. Weź to co wolisz. Nikt nie wie co bedzie za 5 lat dokladnie i w czym sie czujesz lepiej.

1

A co chcesz robić w życiu? Bo to są zupełnie dwa różne profile! AiR to jest mechanika/eletronika do budowania robotów + programowanie przemysłowych systemów sterowania (np. w fabrykach), podczas czy ten drugi kierunek wygląda bardziej na modelowanie matematyczne, symulacje, statystyka.

0

Właśnie lepiej się czuje się w matematyce nawet po wynikach matur z matmy 100% z podstawy i 86% z rozszerzenia, a z fizyki 62%. Wiec wolałbym studia gdzie przeważa matematyk i programowanie. Czyli z tego co panowie napisali i sam poszukałem lepiej w mojej sytuacji postawić na Analizę danych.

0

Pokaż sylabusy

0

Pierwsze idealne do data i Business intelligence, hurtowni danych.
Nie jest to tak popularne jak klepanie stronek w javie ale są w tym duże pieniądze. Ja się tym zajmuje. W informatice i oraclu masz nawet do 1800/day plus vat.

Automatykiem jest mój kolega i programuje sobie linie produkcyjna wódki. On np lubi wódkę, a ja lubię jego. Ale nie lubię jego szefa .
Bo widzisz ja DLA (nie w, bo nie podlegam w zasadzie procedurom) korporacji siedze kilka godzin dziennie. Sporo mojej czasu szukam inwestycji, nieruchomości bo dane bardzo długo się liczą. Oczywiście korporacja jest wymagająca na początku, bo musisz być bardzo asertywny. Inaczej jeżeli ktokolwiek poczuje że można Ci dokładać obowiązków to będzie to robił aż nie dasz znać że umierasz. Stąd się biorą ludzie którzy robią nadgodziny
On niestety pracuje u prywaciarza i jednak musi się go słuchać. Jak kogoś tam zabraknie czy ma wolne to ma nadgodziny i takie tam bzdury.
Ogólnie temat rzeka.

Zależy czy praca ma być całym Twoim życiem, czy możliwe ciekawym, wygodnym i intratnym sposobem na odłożenie pieniędzy na własne biznesy (niezależność)

A sylabus tego data bardzo fajny, chociaż brakuje mi kilku rzeczy z informatyki

0

Dziękuje za wypowiedź. No jeszcze nie umiem pani odpowiedzieć na tym etapie życie czym dla mnie byłaby praca, ale jak tak na szybko się zastanowić to bardziej przechyliłbym się do tego drugiej czyli odłożyć pobierze na dom, rodzinę i może w przyszłości na coś swojego.

0

Powiem Ci tak szczerze to nie ma takiego ogromnego znaczenia (ja bym wybrał data)
To jak wybór miedzi wojem a magiem.
Na wysokim levelu wymiataja o ile w połowie kariery magiem nie zacząłeś wybierać atutów pod ścieżkę ciężkiej zbroi.

Tu i tu masz szansę pracować dla różnych podmiotów w różnych branżach, które możesz zmieniać. W każdym miejscu będzie inny styl zarządzania, inni ludzie, inny projekt.

0

Dobrze to w takim razie wybiorę Inżynierię i Analizę Danych. Dziękuje za sugestie i poświęcony czas.😊

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0