Back-end co wybrać do nauki? Java, .NET, Django czy NodeJS?

Odpowiedz Nowy wątek
2019-06-08 20:40
0

Cześć, o sobie powiem tyle, że niedawno obroniłem inz. mechatronika na PW (cos jak air) i najprawdopodobniej przez najbliższe trzy miesiące wakacji będe miał sporo wolnego czasu.
Zastanawiam się jaką technologie wybrać, jako osoba która nie ma dyplomu stricte IT. Zeby nie próżnować to do tej pory ogarnołem trochę frontendu, głównie ReactJS (z Reduxem) i oczywiście HTML, CSS, i MaterializeCSS, jednak te 3 miesiące musiałbym poświecic nadal na naukę, żeby zacząć kandydowanie na front-endowca, a słyszałem ze rynek fron-end przesaturyzowany.
Dlatego myśle, że przydałby się jakiś back-end. Co byście mi polecili jako osobie która chce się dostać do branży przynajmniej na jakiś staż? poza tym to praca lokalnie w Warszawie lub zdalna?

Pozostało 580 znaków

2019-06-08 20:58
2

Umiesz "trochę" front-end i masz świadomość, że musiałbyś poświęcić całe wakacje by w ogóle myśleć o kandydowaniu gdziekolwiek, a chcesz uczyć się od zera back-endu i jeszcze zdążyć się gdzieś załapać?

Brzmi, jakbyś miał wybór:

  • biec nadal na pociąg, przebiegłeś już 500m z 1,5km, ale możesz nie zdążyć
  • pobiec na autobus, zupełnie w inną stronę, znowu do zrobienia jest 1,5km

przy czym autobus odjeżdża raptem minutę później, niż pociąg :D

Jak koniecznie chcesz próbować szczęścia z back-endem i to w tak krótkim czasie, to najlepiej chyba NodeJS, przynajmniej zaoszczędzisz czas, który musiałbyś poświęcić na naukę nowego języka. Przy czym nie mam pojęcia, jak to się skończy z punktu widzenia kariery, bo ani Warszawa, ani - tfu tfu - JavaScript nie leżą w kręgu moich zainteresowań :D


Prosząc o pomoc w wiadomości prywatnej odbierasz sobie szansę na otrzymanie pomocy od kogoś bardziej kompetentnego :)
edytowany 1x, ostatnio: superdurszlak, 2019-06-08 21:00

Pozostało 580 znaków

2019-06-08 21:19
0

@superdurszlak: Troche nieprecyzyjnie się wyraziłem, po tych 3msc nie zamierzał bym jeszcze poważnie myśleć o kandydowaniu na back-endowe pozycje. Może na jakiś staż full-stack, a na back-end dałbym sobie jeszcze z kilka miesięcy tyle że z mniejszym godzinowym nakładem pracy

Pozostało 580 znaków

2019-06-10 17:10
0

Jak chcesz robić back-end to wybierz to co sie bardziej podoba. Ważne żebyś wybrał jeden a nie skakał z jedneogo na drugi. Jak back-end to jeszcze warto znać choć trochę bazy danych: SQL i/lub podstawy NoSQL (Redis, Mongo).
Odradzam pracę zdalną na początek. Staż, pierwszą praca ważne, żeby była w biurze, gdzie będziesz miał mentora, który cię wprowadzi w narzędzia i codzienną pracę.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0