Czy na studiach informatycznych nauczyliście się podstaw sieci neuronowych?

0

Tak jak w temacie Czy na studiach informatycznych nauczyliście się podstaw sieci neuronowych? Z tego co obserwuje to niby miałem przedmiot związany z sieciami neuronowymi, ale mam wrażenie, że prawie nikt nie zna podstaw sieci neuronowych (jak działa itd.) Jak jest u was?

0

nie miałem nic, przed obroną dowiedziałem się, że pytania o to mogą paść :D

1

Żeby uczyć się o sieciach neuronowych nie trzeba mieć o tym zajęć na studiach. Wiedza o tym jest wszędzie, w internecie, w bibliotekach, jedyny problem, że trzeba to zrozumieć, a rozumienie bywa niestety trudne.

0

Miałem na studiach zajęcia z sieci neuronowych, ale ich forma pozostawiała sporo do życzenia, więc praktycznie nikt od nas nie ma o nich pojęcia - chyba, że zainteresował się tematem poza zajęciami.

2

Jeżeli wyświetlanie slajdów na rzutniku nazwiemy nauką, to tak miałem sieci neuronowe na studiach.

0

10 lat temu: dużo o różnych sieciach. Wsteczna propagacja, Kohonen, itp. Na ćwiczeniach implementacje z palca w Javie, testowanie na bazie kwiatków. Wszystko z ogólną sugestią, że to staroć i są lepsze metody :-)

0

tak

0

też miałem zajęcia z sieciami neuronowymi, pokazówka dla gotowych bibliotekach możliwości, tłumaczenie jak co i po co. Jak na zaciekawienie tematem imho wystarczyło

0

Miałem ale bodaj tylko teorię, podobnie z algorytmami genetycznymi i tym podobnymi. Z resztą i tak nie miałbym nadzieję na jakieś przystępne wyjaśnienie.

0

Miałem na AiR, niestety wszystko kręciło się wokół matlaba i nie wspominam tego najlepiej

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1