Wybór metody zrobienia pracy inżynierskiej

Odpowiedz Nowy wątek
2019-06-02 15:17
0

Hej, mam kilka pytań, na które jako student informatyki powinienem znać odpowiedz i mam tego świadomość, jestem chyba najsłabszym ogniwem na roku ze względu na zbyt mało czasu przez to że cały tydzień pochłania mi normalna praca.

Wybrałem temat pracy inżynierskiej, dość łatwy się wydaje, jednakże nie do końca mam na niego pomysł tak aby połączyć prostotę wykonania na zaawansowanie projektu.
Jutro mam przynieść dokumentację,diagram uml, diagram przypadków uzycia i jest noc urwana przede mną po pracy, dlatego chciałbym się poradzić was o wskazówki w jaki sposób byście widzieli wykonanie tego projektu, jakich metod użyć aby później nie latać i nie zmieniać ciągle dokumentacji.
Temat jest mało ambitny bo stron na których znajdziemy kursy kryptowalut jest multum, a że studiuję pół informatykę pół ekonometrię to pasuje mi mieć coś związanego z finansami dlatego coś takiego sobie wymyśliłem, tylko że sama strona na której są kursy kryptowalut to zdecydowanie za mało, macie jakieś pomysły co mógłbym jeszcze zaoferować uzytkownikowi? Tzn. będą oczywiście jakieś przeliczniki, kalkulatory itd. ale martwi mnie jedna rzecz, czy napisanie własnego skryptu który pobiera kursy kryptowalut z giełdy będzie trudne, czy jednak moge skorzystać z gotowego, jak uważacie?
Jest sens żeby tu gdzieś wstawiać bazę danych?
Z jakich języków korzystać przy pisaniu tego?
Wiem że poruszyłem ten temat trochę chaotycznie, ale brakuje mi obrania ścieżki konkretnej żeby już dalej z tym popłynąć, a przez noc muszę zrobić dokumentację, diagramy, za które póki co nie wiem jak się w ogóle zabrać bo nie mam koncepcji na to wszystko. Temat banalny i nie jeden się zdziwi co ja na tych studiach robię, jednakże liczę na jakiekolwiek wskazówki, dziękuję bardzo za każdą pomoc i pozdrawiam.

Pozostało 580 znaków

2019-06-02 17:01
1

sama strona na której są kursy kryptowalut to zdecydowanie za mało

No jak dla mnie to w ogóle ten temat i opis nijak sie mają do strony z kursami :D Po pierwsze to w temacie masz zarządzanie giełdowym systemem wymiany walut, co w ogóle sugeruje jakbyś chciał napisać giełdę, albo przynajmniej system który pozwala korzystać z jakiejś giełdy/giełd. Po drugie, w dalszym opisie masz wspieranie podejmowania decyzji, co znów sugeruje jakiś system ekspertowy, który miałby generować jakieś sugestie inwestycyjne.

Jest sens żeby tu gdzieś wstawiać bazę danych?

No jeśli chcesz generować dla użytkownika podpowiedzi do inwestowania to chyba konieczne jest posiadanie danych historycznych, na podstawie których generujesz predykcje / trendy / modele statystyczne etc.

Z jakich języków korzystać przy pisaniu tego?

Najlepiej z takiego który umiesz bardzo dobrze.

Temat banalny

No nie wiem, mam wątpliwości. Mam wrażenie że ty i twój promotor macie bardzo odmienną wizję tego projektu...


Masz problem? Pisz na forum, nie do mnie. Nie masz problemów? Kup komputer...
edytowany 3x, ostatnio: Shalom, 2019-06-02 17:03
To Pan kolega nie zna realiów studiów. Ewe. przez 100 lat gdy Pan kolega robił studia wiele się zmieniło ... - youmound 2019-06-03 17:26
@youmound: ale ja tu sie nie odnoszę do tego czy projekt kolegi jest dobry / pasuje na inż czy nie, tylko do tego ze wizja którą opisał nie pasuje do tematu i abstraktu który wkleił. To jest istotny problem, bo widziałem już ludzi którzy realizowali projekt który "myśleli że zgłosili" a w rzeczywistości jednak temat brzmiał inaczej... - Shalom 2019-06-03 22:21
na uczelniach są takie przekręty, że może to przejść jak recenzent klepnie - youmound 2019-06-07 20:24

Pozostało 580 znaków

2019-06-02 17:09
0

Temat jest mało ambitny bo stron na których znajdziemy kursy kryptowalut jest multum, a że studiuję pół informatykę pół ekonometrię to pasuje mi mieć coś związanego z finansami dlatego coś takiego sobie wymyśliłem, tylko że sama strona na której są kursy kryptowalut to zdecydowanie za mało, macie jakieś pomysły co mógłbym jeszcze zaoferować uzytkownikowi?

Skoro stron jest dużo to się wzoruj i wykorzystuj już wymyślone koncepty. Połącz feature z jednej strony z tym z drugiej, dodaj coś jeszcze. Z tego co się orientuję praca inżynierska nie ma na celu wymyślania koła na nowo (bardzo subiektywna wypowiedź - inżyniera mam dopiero przed sobą, co uświadamia mi, że powinienem już wymyślać temat :P).

Temat w formularzu brzmi: Zarządzanie giełdowym systemem wymiany walut kryptograficznych.
Musisz czymś zarządzać, więc rzeczywiście dosyć blisko tutaj giełdy.

Jutro mam przynieść dokumentację,diagram uml, diagram przypadków uzycia i jest noc urwana przede mną po pracy

Diagram przypadków użycia jest diagramem UML (tak na przyszłość).


Pokaż pozostałe 9 komentarzy
@Burdzi0: a co do fizyki Cię zniechęca najbardziej? - Silv 2019-06-03 16:31
@Silv: w technikum miałem tylko rok z niefajnym typem, nie umiałem nic, poszedłem na studia i musiałem umieć, więc miałem 2x trudniej co sprawiło, że znienawidziłem do reszty - Burdzi0 2019-06-03 17:14
A kto tu mówi o jakiejś fizyce? o_O Ludzie robili inż np. na systemach do schedulowania zadań na klastrach, na generacji kodu dla systemów sterowania itp :) - Shalom 2019-06-03 17:22
Praca inżynierska to może być wymyślenie koła na nowo - kolejny CMS, forum, system do zarządzania przychodnią pasuje do zasad. - Ktos 2019-06-03 19:03
@Burdzi0: ja też nie miałem szczęścia do fizyki, ale jakoś nigdy nie potrafiłem z niej zrezygnować. Obecnie podążam w kierunku, by kiedyś zacząć uzupełniać braki. - Silv 2019-06-03 22:15

Pozostało 580 znaków

2019-06-03 02:27
0

Macie rację, temat pracy do edycji, promotor trochę z odrębnych dziedzin nauki i z niewiedzy przekombinowal zeby to jakoś lepiej wyglądało niż to co mu zaoferowałem.
Dziękuję bardzo za każdą wskazówkę którą się podzieliliscie.

Pytanie mam jeszcze odnośnie systemu alarmowego który bym chciał tam wprowadzić, myślicie że korzystając z API giełdy aby to info o kursach pobierać, będę mógł je "oddzielić" i przechowywać w swojej bazie danych? Chciałbym wprowadzić alerty gdy kurs waluty x wzrośnie/zmaleje od podanej kwoty w postaci SMS, ale dopiero dziś o tym pomyślałem i nie wiem jak prawnie to wygląda pod względem protokołu gsm, operatorów i czy w ogóle jestem w stanie coś takiego zrobić. Korzystając z usług może sprawiać wrażenie gotowca a stawiać wlasne serwery do tego, ogarnąć protokoły i wysyłać automatycznie wiadomości ze starego tel z darmowymi smsami możliwe że mnie przerośnie i z drugiej strony prawnie jest to też sporne, choćby z operatorem. Wiec może przez maila?
Czy lepiej całkiem odpuscic bo jeszcze więcej zachodu niż z samą pracą?
Dziękuję bardzo

SMS sobie daruj, wystarczy Ci alert E-MAIL i będzie git. - youmound 2019-06-03 17:30

Pozostało 580 znaków

2019-06-03 17:29
0

Po prostu bierzesz dane przez API, szukasz algorytmów albo sam wymyślasz, które przeliczają, co zmieniają, coś tam robią, i fajne kolorowe cyferki dają.
Opieram się na tym co napisano w karcie tematu.

Nie wiem czemu w tytule projektu jest ZARZĄDZANIE - powinno być: PROJEKT APLIKACJI DO ...
I wtedy się nikt nie czepi, że praca nie jest na temat. Bo opis wskazuje na to, że budujesz stronkę WWW, która coś tam użytkownikowi daje. I to Ci wystarczy jak na INŻ.


Dziura w ścianie gdzie Panowie widzą Panie,
Rick and Morty, season 1.
Szukam tej dziury, jak coś dajcie znać gdzie jest :D

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0