szkoła programowania - Python

Odpowiedz Nowy wątek
2019-03-09 15:21
0

Mam pytanie, jakie uczciwe umiejętności trzeba mieć na normalnego juniora myślę o Pythonie.
Krótko o sobie elektronik z doświadczeniem ale w programowaniu niestety małym trochę C/C++ i arduino. Programowanie jednak mnie wciąga obecnie przerabiam książkę bardzo prostą 'hello world przygoda z programowaniem dla dzieci i absolutnie poczatkujacych wydanie ii Warren Sande Carter Sande' raczej idzie bez problemu. Jednak nie pracuję jako programista i nie mam też takich nawyków, a chciałbym zająć się tym na poważnie. Dlatego planuje zbudować solidne podstawy. Pracuję i utrzymuję rodzinę, więc na skoki na głęboką wodę typu staż za darmoi dopięcie się do komercyjnego projektu mnie nie stać. Wiem i o tym myśle aby po gdzinach oprócz nauki może dopiąć się do jakiegoś open source lub grupy entuzjastów, którzy będą coś kodować i szukają nawet newbie.
Wiem, że trzeba ogarnąć:

  • gita
  • podstawy języka Python , składnia itp.
  • wiedzieć coś i rozumieć podstawy HTML, CSS, JS - Frontend
  • podstawy baz danych
  • dobrze mieć jakiś min. jeden ciekawy projekt na gitcie

Chciałbym oprócz własnej pracy skorzystać z kursu ok 7 miesięcy (co wydaje się ok) w szkole programowania SDA. Czy macie jakieś opinie o tej szkole ale rzetelne?
A może polecacie jakąś inną szkołę? Dla mnie nauka to dość długi proces dlatego szkoły 2-3 miesięczne odrzuciłem na wstępie, nie wierzę w efektywność takiego podejścia dla juniora. Dla programisty jako dalszy rozwój to takie szkolenie może być ok ale to już inny temat. Może macie jakieś link do rankingów takich szkół?
Zastanawiałem się też nad podyplomówką ale nie wiem czy to dobry pomysł w kontekście zbędnych przedmiotów itp, chyba, że ktoś jakąś bardzo poleca najlepiej Łódź lub Wrocław?
Dlaczego myślę o takiej szkole, bo chcę jak najszybciej przełamać swoje bariery i nie tracić czasu na szukanie drogi ale na początku chcę aby ktoś ją wskazywał oczywiście wiem, że sukces zależy tylko od potu i włożonej pracy.

Co do programu kursu w SDA wygląda to tak:
Python podstawy 42h 13,5%
Python średniozaawansowany 35h 11,25%
GIT 7h 2,25%
Testy – TDD 14h 4,5%
Algorytmy I struktury danych 28h 9%
Wzorce projektowe 14h 4,5%
MySQL 21h 6,75%
MongoDB 7h 2,25%
DB programowanie 21h 6,75%
wstęp do HTTP 7h 2,25%
Technologie Frontend 42h 13,5%
Technologi – Backend 21h 6,75%
Scrum 7h 2,25%
Projekt 45h 14,47%
suma 311h

Co do samego SDA to jak dla mnie zaletą jest, że kurs będzie w Łodzi, myślę, że poziom podobny do CodersLab i tu się trochę waham. W kursie od SDA przekonuje mnie przekrojowość czyli też frontend i backened oczywiście jest to jakimś kosztem Pythona ale chyba junior musi umieć poruszać się trochę szerzej. Co do frontendu to poza html i trochę css to nic więcej nie wiem. W CodersLab jest Django ale czy framework jest od razu potrzebny?

Sprawdzałem też szkołę IT ALX i Kodilla. Co do ALX to nie do końca przemawia do mnie 80h z trenerem i 40h nauka w domu, która jest wliczana do godzin kursu i do opłaty ale same kursy są ok. Mają też szkolenia specjalistyczne tematy wyglądają na sensowne ale to raczej nie dla juniorów.
Kodilla tylko internet ja raczej jestem w takim miejscu, że chcę pracy z trenerem.

CodersLab oferta wygląda na ciekawą i też ją rozważam, kurs droższy niż w SDA ale też rozłożony na 380h lub 470h i kilkanaście procent znowu droższy. Dają Prework na bazie którego można jeszcze podjąć decyzję czy faktycznie to dla nas. Niestety nie ma informacji ile godzin jest z trenerem a ile zdalnie, konsultant online nie chciał udzielić takiej informacji. Do tego raczej musiałbym dojeżdżać do Wrocławia lub Warszawy w Łodzi nic nie mają.

Proszę tak jak pisałem o rzetelną opinię ogólnie o szkołach i może ktoś jest po SDA lub CodersLab. Wiecie też może jakie jest zapotrzebowanie na Python-owców język bardzo mocno idzie w górę przynajmniej na wykresach ale też bardzo mi się podoba i ma dość niski próg wejścia (przerabiam sobie tutorial, książkę i jest ok) aczkolwiek czy na Javę nie ma większego zapotrzebowania? Proszę o wasze sugestie i opinie i z góry dzięki 🙂

edytowany 1x, ostatnio: yeeezooo, 2019-03-09 16:29

Pozostało 580 znaków

2019-03-10 15:23
0

Czy nikt z forumowiczów nie jest wstanie trochę mi pomóc?

Pozostało 580 znaków

2019-03-10 15:30
1

Nie wiem czy znajdziesz tak łatwo posadę z Python'ie, zoba oferty pracy po prawej, niewiele tego, wymagania spore, często pod fullstacka, te wykresy są raczej trochę zwodnicze, niby każdy klepie i jest euforia, a ofert jak na lekarstwo...


Pozostało 580 znaków

2019-03-10 16:00
0

Wow po 42 godzinach już będziesz średniozaawansowanym !! no u mnie to po 420 godzinach wciąż miałam wątpliwości czy to już poziom średniozaawansowany czy nie ale obstawiam że to świetni ludzie ci co tam uczą i potrafią czynić cuda. Tak szczerze to te wszystkie bootcampy są przereklamowane, ale jak chcesz to idź. Lepiej spytaj kogoś kto w tym uczestniczył czy rzeczywiście to dobry kurs, skąd my mamy to wiedzieć.

Chyba bym nie rozumiał tego w ten sposób raczej stawiam, że będzie to może coś więcej niż składania np: obiektowość, obsługa wyjątków itp. - yeeezooo 2019-03-10 20:59
420!!! blaze it! - lambdadziara 2019-03-10 21:40

Pozostało 580 znaków

2019-03-10 16:09
1

jeśli chcesz poznać brutalną prawdę podążaj za mną...
...
Turns out it takes a long time. How long? Eric Wise who runs a startup teaching people how to code says this:
If you have a good mentor/feedback I’m very confident in saying 500-700 hours. (…) On your own… your mileage will greatly vary. I’d wager doing it solo takes at least three times as long (1500+ hours).

http://gergelyorosz.com/2015/[...]tually-take-to-learn-to-code/

Programowanie można porównać do nauki obcego języka nauka tego na poziomie średniozaawansowanym trwa bardzo długo chyba że jesteś wybitnie uzdolniony z IQ 170 i mówiłeś w dwóch językach już w wieku 2 lat. Wtedy to być może jest bułka z masłem, ale mówimy o zwykłych śmiertelnikach IQ z przedziału 95-145

edytowany 1x, ostatnio: marta589, 2019-03-10 16:10
Dzięki Marta ciekawy art :) - yeeezooo 2019-03-10 20:50

Pozostało 580 znaków

2019-03-10 16:38
1

Nikt ci nie odpowiada bo ile można, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki, to działa serio. Takich tematów jak twój pojawia się kilkanaście na miesiąc, twój przypadek nie jest jakiś unikowaty, takie pytanie na 10000% już się tutaj pojawiło.

SDA Opinie kurs Java od podstaw
kurs SDA
Kurs programowania JAVA
https://www.wykop.pl/wpis/247[...]sdacademy-naukaprogramowania/
Bootcamp - czy warto?
Bootcamp Kodilla, co sądzicie?
Bootcamp codecool
Pracowaliście kiedyś z ludźmi po bootcampie?
Bootcamp -> junior = bezsens
Nie ma pracy dla Juniora !
Myślisz o przebranżowieniu na zawód programisty? Warto to wiedzieć!
Bootcampy vs Studia, smutna zlosc inzynierow
Kurs w "akademia kodu", jakieś opinie ??
Coders Lab czy lepiej Codecool?
Bootcamp Infoshare czy Coders Lab
Coderslab
I co powiecie teraz Codecool Coderslab i inne tego typu szkoły ;]
Coders Lab - warto?

Zasadnicza kwestia jest taka: twoje 200-300 godzin na kursie to jest nic, musisz poświęcić około 1000-2000 godzin w zależności od predyspozycji. Czy to jest strata kasy czy nie - każdy ma swoje zdanie na ten temat. To wszystko ładnie wygląda na papierze, ale w praktyce co innego. Poczytaj sobie te tematy i zacznij korzystać z wyszukiwarki, to pytanie padło już jakiś 1000 razy w tym roku, nikt nie będzie się poraz kolejny produkował i pisał to samo.

Dzięki za linki już przeglądam, niektóre czytałem :) - yeeezooo 2019-03-10 20:50

Pozostało 580 znaków

2019-03-10 20:38
0

Przede wszystkim dziękuję za odpowiedzi :)
Nie sądziłem, że wzbudzą takie emocje choć wiem, że dużo jest takich tematów i pytań, przejrzałem też forum i trochę poczytałem to nie jest tak, że pytam na pałę. Czasami odpowiedzi były dość stare i myślę, że w temacie szkół programowania też dużo się zmienia i chciałem w miarę aktualne odpowiedzi. Co do nauki to dokładnie to rozumiem jako proces i trafne jest porównanie do nauki języka obcego, stąd też pisałem o cyklu min. 7 miesięcznym i ciężkiej pracy w domu i wiem, że te 300-400h to dopiero początek ale jakoś trzeba zacząć.
Faktycznie co do ofert pracy w Pythonie to nie ma ich za wiele np: w StxNext ale to i tak mało, do tego chyba tylko b2b. Przepraszam jeśli kogoś uraziłem nie miałem takich intencji starałem się też napisać tyle ile wiem plus własny opis, sami wiecie jak ciężko jest zacząć coś nowego stąd pomysł na szkołę aby jednak motywacja i kontakt z trenerem był.
Dodatkowo próbuję sobie ułożyć co junior rzetelenie powinien umieć i znajduję takie informacje jak podałem git, frontend itp. więc tu też liczę na wasze doświadczenie i pomoc oczywiście tylko na juniora bo i tak na początku wszystkiego się nie ogarnie.
Na końcu dopytałem też czy nie lepiej iść jednak w Jave rynek chyba ma więcej ofert. To nie jest tak, że muszę iść w Pythona dopiero zacznam więc technologię mogę zmienić, po prostu programowanie mnie wciąga i to mnie cieszy.
Stwierdziłem też, że zrobię jakiś darmowy tutorial, bo nie lubię być taki zielony ale zajęło mi to ok 2tyg. i mogę spróbować w Javie, dlatego chciałem wywołać dyskusję może na zasadzie " Jeśli zaczynasz to spróbuj jednak Javę szybciej może znajdziesz pracę.... czy coś podobnego"
Powiem szczerze, że zabiliście mi trochę ćwieka ale cóż patrzcie na mnie jak na początkującego który nie wszystko wie i może wystarczy zwykła odpowiedź :)
Podesłene linki przejrzę.
Moja sytuację znacie więc prosze o pomoc i pokazanie na dzień dzisieszy w co warto pójść, chce po prostu w miarę dobrze zacząć.

edytowany 3x, ostatnio: yeeezooo, 2019-03-10 20:44

Pozostało 580 znaków

2019-03-10 21:00
0

Najważniejsze, że cię wciąga i cieszy to możesz dowolny język wybrać skoro lubisz to robić :D
Najlepiej przejrzyj oferty pracy w swoim mieście i sobie spisz co najcześciej wymagają.
I tak masz przewagę, bo nie jesteś zupełnie początkujący najgorzej mają ci co nigdy na oczy nie wiedzieli kodu i uczą się zupełnie od zera, więc pewnie pójdzie ci to znacznie szybciej niż zupełnemu świeżakowi. Najgorzej to się zastanawiać i pytać po prostu podejmij decyzję zacznij programować albo zapisz się na ten kurs. Pytając i tak otrzymasz 20 różnych często sprzecznych odpowiedzi ktoś powie że Java inny że jednak Python.

Pozostało 580 znaków

2019-03-10 21:19
1

To nie jest dobry pomysł wchodzić na to forum jak się zaczyna o gdybym ja tu weszła na samym początku, pytała, zastanawiała się i patrzyła na odpowiedzi i rynek pracy to możliwe że nigdy bym nie zaczęła. Ale zaczęłam, bo po prostu mnie to interesowało jak to wszystko działa.

dobrze prawisz :) sam muszę podjąć decyzję i wystartować. Kurs raczej muszę zacząć, bo pracuję w innej branży obecnie i muszę mieć motywację i trenera, wiem jak słabo jest bez kogoś kto pomoże. Pewno gdybym pracował jako programista to bym teraz rozwijał tylko braki. Będę też starał się jak najszybciej robić jakiś projekt aby nie skakać z tutoriala na tutorial. I masz rację to forum może początkującego przestraszyć i wpędzić w kompleksy :) A jaka była twoja droga? - yeeezooo 2019-03-10 21:35
ja znalazłam książkę w domu Testowanie bezpieczeństwa aplikacji internetowych i stwierdziłam o kurcze fajnie by było coś shakować tylko tego kodu nie rozumiałam to zaczęłam programować :D mam w planach coś złego zrobić z Facebookiem bo teraz od użytkowników wymagają potwierdzenia tożsamości i każą skanować dowód osobisty to już przesada :/ - marta589 2019-03-10 21:51
To nie jest dobry pomysł wchodzić na to forum jak się zaczyna jeden z lepszych pomysłów ^^ - WeiXiao 2019-03-10 21:52

Pozostało 580 znaków

2019-03-10 22:11
2

Odnośnie kursów Pythona i Javy, masz tu dwie opinie z końca stycznia 2019 na temat każdego z nich zaczerpnięte z FB. Pocenzurowałem.

edytowany 1x, ostatnio: Sylvester Salomon, 2019-03-10 22:13

Pozostało 580 znaków

2019-03-10 22:32
0

Tak trochę mnie prostujecie i dobrze :). Muszę dobrze rozeznac rynek i posprawdzać oferty pracy i czego wymagają.
Sylvester Salomon dzięki za wpis z FB co prawda domyślam się z jednej strony dużego tempa kursów z drugiej b. dużego własnego zaangażowania inaczej się nie da. Jest to oczywiście spore ryzyko i oby motywacja nie siadła, dlatego chcę świadomie przystąpić do kursu i samemu przepracować darmowy kurs aby Prework był zrobiony maksymalnie jak się da. Dlatego daję sobie 2-3 miesiące na pracę własną.
Python bardzo mi się podoba ale widzę, że pracy mało, a chcę jak najszybciej gdzieś zacząć aby móc po pierwsze zarabiać, po drugie projekty realne/komercyjne tak naprawdę pokażą mi czego się uczyć.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0