Android - Nauka

Odpowiedz Nowy wątek
2019-02-05 17:55

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 1 rok temu

Lokalizacja: Krakow

0

Witam wszystkich!
Chciałbym zająć się na własną rękę tworzeniem aplikacji pod Android'a. Na pewno nie będą to żadnego rodzaju gry bo taki dział mnie nie interesuje. Z wykształcenia jestem grafikiem i chciałbym swoje wizje zamienić w działające aplikacje. Wiem że mogę podjąć z kimś współpracę ale chciałbym większość spraw załatwić sam. Mam świadomość tego że nie zajmie mi to tygodnia czy dwóch ale mam czas i mogę na spokojnie podejść do tematu.
Dlatego teraz zapytam jak najlepiej z waszego doświadczenia podejść do tematu ? Jest stos kursów online i stacjonarnych, czy ktoś korzystał z takich rozwiązań i może się wypowiedzieć na ten temat ? Czy może zabrać się po prostu za jakieś książki+dokumentacja? Dodam że nie mam w temacie programowania żadnego doświadczenia więc muszę zacząć totalnie od podstaw.

Pozostało 580 znaków

2019-02-05 19:29

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 2 minuty temu

0

Bez podstaw programowania moim zdaniem jest ciężko zacząć w Androidzie, tak żeby zrobić aplikację, która faktycznie do czegoś służy, ponieważ ogranicza nas framework, który potrafi być okropnie skomplikowany momentami. Ciężko mi polecić jakiś kurs dla kompletnego laika, bo nie jest w stanie sobie takiego nawet przypomnieć i odradzałbym taką decyzję na start. Już kilka razy widziałem, chociażby na tym forum, jak ludzie gubili się w Androidzie i nie byli w stanie się w nim odnaleźć, bo nie mieli podstawowej wiedzy z programowania.

Osobiście, zacząłbym od nauczenia się pisania aplikacji konsolowych w Kotlinie. Po tym jak już napiszesz kilka projektów w stylu mini gier, kalkulatorów, notatko-pamiętników przeszedłbym na Androida.

edytowany 2x, ostatnio: Michał Sikora, 2019-02-05 19:30

Pozostało 580 znaków

2019-02-05 21:46

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 1 rok temu

Lokalizacja: Krakow

0

Dziękuję za odpowiedź. Zdaję sobie sprawę z tego że nie jest to proces ani prosty ani szybki aczkolwiek jestem chyba na tyle zdeterminowany żeby się tego na poważnie podjąć. Tak czy inaczej nie upieram się na ten moment przy androidzie to jest główny cel, na ten moment chciałbym właśnie zacząć od początku tak żeby to miało ręce i nogi oraz żebym potem był w stanie się w tym Androidzie odnaleźć. Tak jak pisałem wcześniej mam czas i chce do tego podejść z głową.
Może uda mi się znaleźć kogoś kto oczywiście za opłatą był by w stanie wprowadzić mnie w ten cały świat tak krok po kroku, abym złapał dobre nawyki, a potem szedł bym już na własną rękę. Tak chyba będzie bezpiecznie.

edytowany 1x, ostatnio: Erwin Richards, 2019-02-05 21:47

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0