Co wybrac Vue czy React i dlaczego?

0

tak jak w pytaniu jakie sa wasze zdania? :)

1

To pytanie ma tyle sensu co pytanie o przepis na swiatecznego piernika. Kazdy ma swoj sprawdzony przepis i bedzie sie upieral, ze jego jest najlepszy.

1

Ta odpowiedz jest bez sensu chce poznac zdania ludzi ktorzy pracowali w obu technologiach

0

Pracowałem w obu, wydaje się, że VSCode sobie lepiej radzi z plikami reactowymi niż .vue, ale ten argument jest trochę inwalidą, bo vue też zjada .tsx. Ostatnio upgradowałem projekt z vue 2.1 na jakiegoś nowszego i np VueCli jest całkiem pomocne. Obie technologie się rozwijają dość fajnie, i w obu dało się dostarczyć wartość biznesową, więc polecam spróbować samemu :P

0

Z punktu komercyjnego zdecydowanie react (lub angular).

1

Pytanie zadane w ten sposób nie ma sensu - analogicznie mógłbym zapytać "Co wybrać, terenówkę czy roadstera i dlaczego?". Żeby miało sens musisz podać kontekst czyli napisać do czego chcesz wybierać konkretne narzędzie.

0

Jak masz wątpliwości to napisz prosty projekt w obu i potem zadecyduj. Albo po prostu rzuć monetą i wybierz to, co wypadnie i zacznij w to wchodzić głębiej.

Ja uważam Vue za przyjemniejszą bibliotekę, ale wybrałbym Reacta, ponieważ go lepiej znam i lepiej mogę sobie wyobrazić, co się tam pod spodem dzieje (ale dlatego lepiej go znam, bo więcej projektów w nim pisałem, a nie dlatego, że jest łatwiejszy). Plus na korzyść Reacta przemawia większa popularność.

Ale to nie znaczy, że React jest obiektywnie lepszy, bo to strasznie subiektywne.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0