Wybór studiów - informatyka/elektrotechnika POL Śl

0

Cześć, aktualnie jestem w klasie maturalnej technikum informatycznego. Zastanawiam się nad wyborem studiów, rozważam informatykę na wydziale MS( może ktoś wie jaki był próg punktowy w tym roku, bo nigdzie znaleźć nie umiem) lub elektrotechnikę. Ogarniam HTML, CSS, JS, PHP, MySql ale ciągle chodzi mi po głowie pytanie, czy za 4 lata jak skończę Pol Śl to dalej będzie tyle prace w IT ? Chciałbym pójść w kierunek bezpieczeństwa IT itp. Elektrotechnikę traktuję jako coś nowego, gdybym na nią się wybrał to na pewno później zrobiłbym uprawnienia budowlane itp. Jak wy postrzegacie IT za kilka lat ? Czy łatwo znaleźć pracę na studiach ? Czym się kierować przy wyborze według was ? Czego pracodawcy oczekują na stażu, gdybym teraz po tech inf chciałbym iść do pracy ?

1

Ciężko wróżyć z fusów - nikt nie wie co będzie za X lat. Natomiast dla kumatych i zdolnych programistów praca będzie.
Jak lubisz informatykę, trochę jej liznąłeś, to idź na Informatykę. Sam poszedłem na inny kierunek i straciłem rok.

0

Przede wszystkim to odróżnij szeroko pojętą informatykę od samego programowania. Ja się zawiodłem na studiach informatycznych, ponieważ przyszedłem tam ze sporą wiedzą i interesowało mnie tylko programowanie. Niestety studia to nie kurs programowania, tak tez uczy się tam wszystkiego i niczego więc mimo ze studia były łatwe postanowiłem zrezygnować i nie tracić tam czasu gdy jestem ukierunkowany.

Jeśli chodzi o pracę po studiach, wszystko zależy od tego gdzie, co robiąc i co umiejąc z dozą szczęścia jeśli nie masz się jak pochwalić umiejętnościami.
Przy wyborze zdecydowanie kieruj się tym, aby wiedza którą będziesz tam poznawał (warto popytać studentów danego kierunku, lub przejrzeć plan nauczania) były dla Ciebie atrakcyjne. Nie ma co się katować czymś czego nie użyję się w przyszłości.
Co do stażu, wszystko zależy od firmy. Jedna nic, druga sporo :)

0

Na studiach trzeba jednak uczyć się trochę więcej jak tylko "niczego" wtedy ze studiów studenta nie wywalą, nawet takiego zadufanego w sobie pierwszoroczniaka z wiedzą co najmniej doktoranta

Ukończenie studiów, obronienie dyplomu to może nie rocket science ale mimo wszystko jakiś wysiłek i pokazanie, że student coś większego w życiu potrafił zacząć i przeprowadzić do końca. Bo wylecieć studiów potrafi każdy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0