Czy warto studiować filozofię? Jak to połączyć z programowaniem?

Odpowiedz Nowy wątek
2018-12-01 22:30
0

Studiuje informatyke i zauwazylam, że bardzo dużo moich rówieśników wcale nie jest zainteresowana programowaniem - rozwijają sie za to w kierunku sieciowości lub administrowania systemami, wielu pewnie pracuje w jakichś serwisach i są typowymi "informatykam" od wszystkiego. Ja przyznam szczerze, nie przepadam za technologią, bardziej mnie rajcuje rozwiązywanie problemów, lubie jak po wielu godzinach pracy program zaczyna w koncu działać. Jestem sporym fanem filozofii i ogólnie literatury i zastanawiałam sie, czy nie porzucić studiów które nie do końca mnie satysfakcjonują (programowanie jest na niskim poziomie, bo nie kazdy chce byc programistą) i raczej połączyć w jakiś sposób zamiłowania humanistyczne z programowaniem. Znam bardzo dobrze angielski - co sądzicie o filologii angielskiej, albo ogólnie o studiowaniu języków? Wreszcie - czy ktoś z Was studiował filozofie i czy studia na tym kierunku satysfakcjonowały wasze ciągoty logiczne? (bardzo lubie spójne systemy i rozumowanie takich filozofów jak Wittgenstein czy Spinoza, takie rozkminianie na tematy mocno abstrakcyjne i raczej ni empiryczne w sumie nie jest zbyt dalekie od programowania). Martwie sie troche, ze na humanistycznych kierunkach zarzucają ludzi masą nie zawsze ciekawej literatury (a ja lubie miec wolną ręke w tym co czytam) ale na informatyce jest podobnie, tylko że za "nieciekawe ksiązki" wstawić można "przestarzałą technologie" :)
Niech to miejsce będzię ogólnym tematem o humanistycznych kierunkach studiów, z którymi mieliście do czynienia, czym sie na nich zajmowaliście, oraz czy udało Wam sie połączyć to z programowaniem?

edytowany 3x, ostatnio: aurel, 2018-12-06 12:09
przestarzałe technologie 10 lat temu, przestarzały filozof kilkaset lat temu - Miang 2018-12-01 22:43

Pozostało 580 znaków

2018-12-02 23:38
1

Mój brat jest po filozofii i jest programistą...
Studia jak opowiadał to na początku greka i łacina. Z samych studiów jest zadowolony, ale pamiętaj, studia to HISTORIA filozofii, a nie miejsce na którym się "filozofuje".

Pozostało 580 znaków

2018-12-03 09:32
0

Można wybrać z filozofii to co przyda się w informatyce, np.ontologia, bez konieczności studiowania filozofii w większym wymiarze.

Pozostało 580 znaków

2018-12-03 11:08
2

Studiowałem filologię. Nie skończyłem, poszedłem potem na politechnikę, gdzie dochrapałem się tytułu magistra inżyniera, potem jeszcze nieudane dwa lata kombinowania na studiach doktoranckich.
Czy było warto? Tak.
Czy to pomaga w pracy? Czasem jednak niestandardowa wiedza przydaje się, aczkolwiek jest to dość losowe. Wg moich odczuć: bezpośrednio rzadko się tych umiejętności używa, ale każda forma nauki ćwiczy umysł.
Czy polecam? Tak, w ramach poszerzania horyzontów i otwierania głowy.
Ale na tej samej zasadzie polecam uprawiać sport, czytać książki czy być świadomym obywatelem.

Pozostało 580 znaków

2018-12-06 00:44
0

Hej, czy trodno sie dostac na Lingwistyke na UJ? Bo czytałam, że jest rozmowa kwalifikacyjna na 2 stopien i dochodzi tam do weryfikacji poziomu językowego - C1. Jednak rzadko kiedy zdarza mi sie rozmawiać po angielsku (tylko 2 razy w tygodniu na uczelni), więc nie wiem czy powinnam sie czegos obawiac :(

Pozostało 580 znaków

2018-12-06 01:09
1
lambdadziara napisał(a):

Hej, czy trodno sie dostac na Lingwistyke na UJ?

Jak sądzisz, ile osób stąd próbowało to zrobić?


"HUMAN BEINGS MAKE LIFE SO INTERESTING. DO YOU KNOW, THAT IN A UNIVERSE SO FULL OF WONDERS, THEY HAVE MANAGED TO INVENT BOREDOM."
sugerujesz lepsze miejsce do zadania tego pytania? :D Napisano już 2 strony postów w tym temacie. a poza tym jest to chyba najbardziej popularne Polskie forum... przynajmniej z tych co odwiedzam... Więc prosze powiedz, gdze powinnam szukać informacj na ten temat, jeśli nie tu. Na forach, których nikt nie czyta, czy na forach poświęconych wyłącznie studentom tego kierunku? Ok moge poszukać w grupkach na fejsie, jeszcze jakieś pomysły? Serio pytam bez ironii - lambdadziara 2018-12-06 01:25
No prędzej bym pytał tam, gdzie są szanse spotkać ludzi, którzy tam się dostali. Grupy na Facebooku to w dzisiejszych czasach chyba najrozsądniejsze miejsce na zadawanie pytań o studia. - somekind 2018-12-06 01:34
tylko najpierw trzeba sie dostac do takiej grupy :D dobra, spróbuje - lambdadziara 2018-12-06 02:08

Pozostało 580 znaków

2018-12-06 11:50
0

A po co na studia? Lepiej idź na bootcamp z filozofii. Po paru tygodniach zostaniesz Junior Philosophy Developer.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0