Dart / Flutter

0

Witam, co myślicie o nauce Darta / Fluttera ? Niby przyszłość, niby hype ale takie troche niepewne w moim odczuciu. Nie jest też pewne jak będzie z pracą, nawet jeśli technologia się przyjmie to pewnie praca w polsce dopiero będzie za 2 lata gdzieś. Co myślicie ?

0

Generalnie póki co to ciekawostka, aczkolwiek jeżeli Google się uprze aby apki w tym były pisane, to ... będą. Wtedy na pewno Ci, którzy tworzą w React Native poczują się w domu. A sam język - do nauczenia, niczego zaskakującego nie ma. Aż nieco zastanawia nadmiar możliwości na rynku apek mobilnych, bo niby JVM i iOS mają swoje języki, ale są też rozwiązania typu Xamarin czy wspomniany React Native.

0

To tak jak z frameworkami do js teraz będzie, że co miesiąc wychodzi jakiś język którego „trzeba” się uczyć? ;-)

0

Ale java na Fuschii dziala (myle sie?) a watpie zeby jakos nagle uzywany jezyk sie zmienil bo juz kilka lepszych istnieje

0
Azarien napisał(a):

To tak jak z frameworkami do js teraz będzie, że co miesiąc wychodzi jakiś język którego „trzeba” się uczyć? ;-)

Można programować obecnie w Kotlin/Java (Native), C/C++ (OpenGL, Qt), C# (Xamarin, Unity), Dartcie (Flutter), JS (WebView - ale biednie to działa). Język jednak nie jest na tyle istotny co solidność, popularność i przeznaczenie frameworka, przez co dużo, dużo wolniej powstają nowe "frameworki". Moim zdaniem można to bardziej porównać do frameworków backendowych niby też jest ich dużo, a najpopularniejszym wyborem jest Spring na Javie (wniosek z własnej obserwacji).

0

@Mor49a - jeżeli chcesz robić apki na Android i iOS to Flutter jest świetny i warto się go nauczyć. Jeżeli tylko szukasz pracy, to raczej nie jest dobry wybór, ponieważ używa tego zaledwie kilka firm w Polsce np. XTB i póki co nie widać perspektyw, że miałoby więcej. Znacznie popularniejsze jeżeli chodzi o perspektywy pracy jest pisanie apek natywnych.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0