Wątek przeniesiony 2018-10-16 21:03 z Newbie przez furious programming.

Wybór książki do C# – Rusz głową czy Szkoła programowania Michelsena?

0

Niedawno zakupiłem książkę c# praktyczny kurs M.Lisa , jednak nadal poszukuję książki która dobrze i w prosty sposób opisywałaby podstawy programowania w c# i zastanawiam się nad tymi dwoma pozycjami. Zależy mi by książka wyjaśniała fundamenty kodowania po polsku. I tu pojawia się problem co wybrać. W sieci przeczytałem, że Rusz Głową opiera się na dziwnej (niedostępnej) wersji VS 2012. i nie rozwijanej koncepcji programowania w win 8.(sam mam zainstalowany win 7 32 bit). Czytelnicy wydania III, wspominali na forach internetowych, że niektóre rozdziały trzeba po prostu pominąć. Może któryś z użytkowników forum miał do czynienia z tą pozycją i może potwierdzić te „rewelacje”. Co do C# rusz głową, opinie na stronie księgarni są różne: od pochwał do głosów negatywnych. Szkoła programowania Michelsena zbiera raczej pozytywne, ale to prawdziwy dinozaur. Książka została wydana w 2007 roku. Czy jest w ogóle sens czytać takie wykopaliska. A może macie jakieś inne propozycje w zbliżonej cenie? Pozdrawiam Krzysztof :).

1

Ta książka jest za darmo i masz wszystko co potrzebujesz:
http://c-sharp.ue.katowice.pl/?page_id=36

0

Dziękuję za radę, ale tę pozycję już znalazłem. Sposób prowadzenia wykładu bardzo mi się podoba. Zastanawia mnie jednak jedno . Liczy ona 200 stron, a rusz głową około 800 a szkoła programowania 1200. Nie zawsze ilość przechodzi w jakość, jednak chyba te dwie ostatnie opisują c# dokładniej. Na ostatniej stronie podręcznika Pani Kempy znajduje się reklama kursu video jej autorstwa. (Kurs obejmuje szerszy zakres tematyczny niż podręcznik .Omawia m.in. dziedziczenie, interfejsy, obsługę wyjątków, obsługę strumieni wejścia/ wyjścia).
Pozdrawiam Krzysztof :)

0
crispia napisał(a):

Liczy ona 200 stron, a rusz głową około 800 a szkoła programowania 1200.

Tak, te dwie ostatnie książki opisują język znacznie szerzej niż ta pierwsza 200-stronicowa. Jeżeli chcesz mieć wszystko w jednej książce to wybierz którąś z tych obszerniejszych, jeżeli zdecydujesz się na naukę z tej 200-stronicowej, to wiele rzeczy będziesz musiał doczytać z innych źródeł np. z dokumentacji.

0

Tak, te dwie ostatnie książki opisują język znacznie szerzej niż ta pierwsza 200-stronicowa

OK. , rozumiem. Pytanie tylko na ile przykładowe programy z C# Rusz głową da się uruchomić na vs 2017, bo jak wcześniej wspominałem były z tym problemy. Przynajmniej takie opinie widziałem w sieci. "C#. Rusz Głową!" i VisualStudio 2015
Pozdrawiam Krzysztof :).

0

Nie wiem czy kiedykolwiek miałeś do czynienia z książkami z serii rusz głową - otóż opierają się one na konwencji, która do wielu nie przemawia, do mnie także nie. Najlepiej znajdź w internecie fragment i wtedy się jeszcze zastanów.

0

Jak czytałem książkę Java Rusz Głową to dla kogoś kto ma pierwszy raz styczność z programowaniem, jest ona bardziej zagmatwana i sporo trudniejsza od książek Herberta Schildta. Zapewne w C# Rusz Głową jest podobnie ! Po chwili dostajesz rozbudowane przykłady, autorzy uczą w stylu Patrz jaki jestem mądry, a nie Patrz jakie to proste...

0

Znalazłem w sieci książkę rusz głową c# III wydanie. Forma przekazu nie dla mnie. Lubię kiedy książki przekazują wiedzę w sposób uporządkowany. W tej książce panuje wizualnie jeden wielki chaos. Właśnie tak bym to najlepiej określił – chaos. Począwszy od wstępu na kilkadziesiąt stron i podziękowań dla wujka Stasia i cioci Geni. Podziękowania dla uczestników projektu niczym z Galii Oskarowej. Mnóstwo niepotrzebnych strzałek, komentarzy i zdaniem autorów humorystycznych zdjęć. Tu pojawia się opis, a na następnej stronie 2 strony kodu( no może przesadziłem ale wrażenia wizualne są jedyne w swoim rodzaju.)Miałem już w swojej biblioteczce książki z tej serii m.in. do Excela i JS. Nie powiem, projekty, zwłaszcza w Excelu były ciekawe i nieszablonowe. Jednak te nowoczesne formy przekazu psują moim skromnym zdaniem całość. Z ciekawości spróbuję przerobić niektóre interesujące rozdziały. Przeboleję jakoś te graficzne koszmarki
Pozdrawiam Krzysztof :)

0

"C# 7.0 w pigułce"

Co do c# 7.0 w pigułce i programowania dla początkujących, znalazłem taką opinię na stronie Helionu. „Książka ta to potężne kompendium wiedzy o języku C#. Raczej nie nadaje się do nauki programowania. Jeśli nie jesteś jeszcze programistą, nie znasz zasad programowania obiektowego, nie znasz technologii Windows Forms ani WPF, to raczej lektura tej książki odstraszy Cię od nauki programowania. Dla początkujących są lepsze pozycje takie jak "Rusz głową! C#". Dla doświadczonego programisty jest to jednak pozycja "must have", która zawiera opis wielu zaawansowanych zagadnień, których próżno szukać w innych książkach.
I druga opinia: Ciężko się czyta. Jest tutaj opisane sporo wewnętrznych machinacji języka. Skupia się mniej na tym jak cos zrobić a raczej dlaczego cos tak działa a nie inaczej. Mam pewne wątpliwości co do jakości tłumaczenia, np podany przykład kodu binarnego to ciąg zer i ' i ' i0i0_i0ii_ii00_ii0i_iii0_iiii. Ciężko jest mi sobie wyobrazić jak tłumacz mógł przetłumaczyć tak trudna książkę nie wiedząc co to system binarny.
Pozdrawiam Krzysztof :).

0

Moim zdaniem za bardzo rozkminiasz czy ta ksiazka czy inna, czy tlumaczenie dobre czy nie? Jesli nie chcesz zostac wykladowca C# na kursie, a zwyklym programista, to powinienes przede wszystkim klepac kod, duuuzo kodu. Do tego wystarczy, ze poznasz podstawy, a wiedze bedziesz poglebiac juz w trakcie. Przerobienie nawet opaslej pozycji z klepaniem przykladow w IDE nie da Ci za wiele. Bedziesz znal koncept, umial napisac przyklad w VS, ale dalej nie bedziesz umial najwazniejszego - programowac.

C# 7.0 w pigulce - nie uwazam ja za dobra pozycje dla nowicjusza, bardziej jako sciage dla programisty.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1