Jak uczyć się czegoś po angielsku

0

Jak w temacie jak uczycie się czegoś po angielsku? Jak sporządzacie notatki? Jak wygląda proces zrozumienia materiału? Czy tłumaczycie sobie materiał na polski i uczycie po polsku czy jak wygląda to z waszej perspektywy?

1

Nie robię notatek per se, czytam w oryginale i uczę się w locie.
Z reguły na bieżąco trenuje z otwartym IDE a forma notatek jest kod i przykłady które z tego powstały. Czasami opatrzone komentarzami jeśli chodzi o teoretyczne rzeczy, które nie mają przełożenia na kod.

Tłumaczenie najpierw na polski jest bez sensu bo zajmie ci 2x dłuzej a poza tym skoro jesteś w stanie to przetłumaczyć to możesz od razu przeciez się na tym skupić.

0

jeżeli potrzebujesz tłumaczyć na polski to znaczy że angielski znasz w słabym stopniu i odradzał bym naukę po ang bo nic się nie nauczysz. Osobiście czytam po angielsku jak się zdarzy że słowa nie rozumiem wrzucam w tłumacza.

0

Angielski jest wszędzie, wystarczy mieć tylko dostęp do neta i oddawać się rozrywkom internetowym (seriale, strony internetowe, dokumentacja języków programowania, vlogi z prankami, whatever) a sama ci wiedza wejdzie do głowy. Tylko włożyć minimum wysiłku, czyli jak seriale to nie z lektorem, ale w oryginalnej ścieżce dźwiękowej (najlepiej bez napisów albo z napisami angielskimi, od biedy z polskimi). I jeśli chodzi o seriale to Friends jest łatwy w zrozumieniu, nawet bez napisów sobie włącz. I ogólnie sit comy są łatwiejsze w zrozumieniu, są krótkie wymiany zdań, widać co się dzieje. Gorzej seriale typu Dr House czy jakieś kryminalne, gdzie często to, co mówią jest ważne, a czasem mało się dzieje na ekranie i ciężko złapać kontekst, o czym mówią.

No i też trzeba czytać po angielsku. Czyli jak programujesz, to nie szukaj materiałów po polsku, tylko szukaj po angielsku i najwyżej tłumacz sobie coś w słowniku, jak nie rozumiesz.

Czyli generalnie - angielskiego się bardziej używa niż się go uczy. Chociaż gramatyka też jest ważna, ale podstaw gramatyki można w kilka tygodni się nauczyć z jakiegoś podręcznika.

Jeśli natomiast miałbyś konkretny problem z językiem angielskim, to na Youtube jest wszystko wyjaśnione. Np. załóżmy, że nie wiesz jak wymówić th to wyszukujesz na YT th pronunciation i pokazują się wyjaśnienia:
(chociaż to też nie takie łatwe, ja do dzisiaj mam z tym problem).

1

Czytam właśnie pozycję w języku angielskim. Zdarzają się słowa, których nie pamiętam bądź wydaje mi się, że mogę mylić ich znaczenie. Natomiast marnowanie czasu na tłumaczenie czegoś stronami i uczenie się dopiero wtedy jest bezsensowne. Nie tworzę notatek. Jedynie jakieś przykłady kodu, który ma w sobie coś nowego czego nie używałem / nie znałem po prostu przeklepuję do VS Code i ewentualnie sprawdzam działanie oryginału + sprawdzam co by było gdyby. Dorzucam do tego własne notatki w postaci ewentualnych komentarzy. Ale tu znowu bez tłumaczenia całego kodu, a jedynie jakieś bardziej zaawansowane w danym momencie zagadnienia. Inaczej musiałbym siedzieć po 20 godzin dziennie żeby w miarę szybko przerobić jakiś materiał...

0

Hej,
ja słucham sporo wykładów po angielsku (razem z napisami po angielsku), na początku było trudno, nawet bardzo, ale po paru latach słuchania jest trochę lepiej :)

0

Jak chcesz przyswoić sobie słownictwo do jakiejś dziedziny to możesz skorzystać z:

  • programów typu memo jak anki i memrise
  • możesz zbudować sobie listę słówek w słowniku cambridge - dobre do poznania wymowy
  • oglądania filmów na YT w tej kategorii
  • czytanie i podkreślanie nieznanych słówek

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1