Studia informatyczne

4

Mam takie pytanie do was jako, iż jestem w klasie maturalnej technikum, to zastanawiam się nad wyborem studiów.

Aktualnie wykonuje zlecenia i mam ofertę pracy za 5000/msc (pół etatu). Programuje od prawie 6 lat, stworzyłem własną grę (zebrałem ekipę 8 osob, jednak byłem jedynym programistą) i sprzedaje ją do dystrybucji za 50tyś.

Pracowałem w PHP, js, C++, C#, HTML, CSS. SQL,

Korzystałem z Bootstrapa, Git'a, Zend'a, Gulp, Webpack'a, jQuery, Unity, Anime.js + masa CMS'ów

Stąd takie moje pytanie: Iść na studia czy zacząć już pracować ?
I jeśli studia to polecacie jakieś? I w jakim mieście ?

2

Wow, niezły wyczyn, gratulacje.

Moim zdaniem skoro masz już takiego expa to śmigaj od razu do pracy na 1/2 etatu lub na pełny etat + zaoczne. Studia mogą ci się później przydać, a skoro masz dobrego skilla to na twoim miesjcu poszedłbym na dobrą, ale niezbyt wymagającą uczelnie. Jeżeli chcesz poświęcić życie osobiste na rzecz rozwoju to możesz też celować w topowe uczelnie np AGH.

Ja szczerze mówiąc poszedłbym na zaoczne + praca bo jednak studia to studia, ale doświadczenie zawodowe lepiej brzmi. Dziennie + praca na pół etatu to tez nie głupi pomysł, miałbyś wolne weekendy. Studia jednak lepiej mieć, ale nie musi to być koniecznie top uczelnia.

1

Idź na studia, rozważyłbym dzienne, bo widać że jesteś ogarnięty więc może otworzą Ci się ciekawsze możliwości przy okazji niż klepanie stronek,jeśli nie masz presji zarobków, a już masz zlecenia to i z tego wyżyjesz nie musisz nigdzie cisnąć na pełen etat.

0

@MasterOf: Jeśli chcesz iść na studia, to wybierz zaoczne. Studia dzienne tylko Ci rozwalą karierę na okres przynajmniej 3 lat.

2

Opinie dosyc dwubiegonowe :D
Chyba najwazniejsze co sam czujesz na ten temat - ale dobrze mature napisac warto, jak po kilku latach jednak sie zdecydujesz (niekoniecznie nawet na czysta infe) to nie bedziesz w...

Ja tylko powiem ze zazdroszcze ogarniecia siebie, pewnie duzo w zyciu osiagniesz jesli nie przestaniesz sie rozwijac ;)

1

Trochę skomplikowałem sprawę, ponieważ gdy wybierałem szkołe wyższą to postanowiłem spróbować czegoś nowego. A więc poszedłem na elektronikę. Nie mam na niej w ogóle informatyki. Fizyka odpada :D Dlatego zamierzam zdawać informatykę na maturze. Przeglądałem sobie te testy i są nawet łatwe.

Wracając do studiów, rozważałem tylko zaoczne. Nie jestem jakoś pozytywnie nastawiony do dziennych.

Myślałem nad Wrocławiem i Krakowem. Sądzę, że będzie łatwo znaleźć pracę na miejscu. Praca zdalna wymaga ogromnej ilości dyscypliny :D Ale nie wykluczam jej gdyby to była ostateczność.

W aktualnej szkole nie nauczyłem się praktycznie nic odnośnie zawodu, a to dość renomowana szkoła. Nie wiem jak jest na studiach, gdy pytałem to opinie były różne. Niektórzy polecaja, niektórzy odradzają.

0

Szkole srednia chyba

1

Praca+zaoczne lub ewentualnie jeżeli masz możliwość i chcesz, to na jakąś uczelnie z topki (pytanie jak z matmą).

Dzienne + średnia (i gorzej) uczelnia = strata czasu (a przynajmniej większości)

1
WeiXiao napisał(a):

Praca+zaoczne lub ewentualnie jeżeli masz możliwość i chcesz, to na jakąś uczelnie z topki (pytanie jak z matmą).

Dzienne + średnia (i gorzej) uczelnia = strata czasu (a przynajmniej większości)

Mam matematyke rozszerzona w szkole i taka też planuje zdawać na maturze. Nie miałem z nią nigdy problemów.

1

Zależy ;)
Studia to: jakieś projekty w stylu: kompilator, serwer, symulacje przysylu pakietów, własny język, własną bazę danych, akademię cisco, liczenie całk/macierzey, implementowanie tablic, list, kopiecow, stert, drzew czerwono-czarnych, algorytmu belmana-forda, grafów, coś z arm czy pierwsze projekcji fpga. Większość na starych sprzętach, z zbyt mała ilością czasu by zrobić coś sensownego, zanurzonymi prowadzącymi i ludźmi którzy mają problem z hitem na 2. roku.
Jeśli chodzi o powszechne javy-c#-js'y to mam wrażenie że lepiej by było gdyby tego nie prowadzili (poziom tak niski i tak stare technologie...).
Ja bym poszedł na zaoczne dla papierka. Poznać jakieś tematy/literaturę (Cormen nie taki straszny; można ominąć większość wzorów i skupić się na samym działaniu/algo, a i tak będziesz w czołówce roku/rynku).
Co do Wro- zaocznie nie ma na PWr i UWr. Zostaje DWS i Stosowana. Niby we Wrocławiu wiecej pracy w nie-java*, ale to kto wie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1