Temat pracy inżynierskiej

0

Witam wszystkich :)

Jestem na 3 roku studiów technicznych związanych z mechaniką, niestety nie trafiłem z tym kierunkiem jeśli chodzi o moje zainteresowania ale miałem przedmioty poboczne na studiach związane z programowaniem (trochę c#, trochę matlaba, trochę automatyki) więc postanowiłem spróbować się w tej dziedzinie i zostać samoukiem. Jestem na takim etapie że wybieram już temat pracy inżynierskiej, i większość tematów związanych jest stricte z moim kierunkiem ale mam pewny wyjątek i mógłbym pisać pracę u prowadzącego który jest programistą C# i proponuje tematy związane z:

  • Cloud Computing w przedsiębiorstwie ( zastosowanie, rozwiązania dla architektury itd).
  • Tworzenia aplikacji biznesowych na urządzenia mobilne.
  • Aplikacje internetowe w przedsiębiorstwie.

Teraz o mnie: Czytałem o technologiach i ich możliwościach i zainteresował mnie bardziej front-end. Obecnie jestem na etapie że uczę się według instrukcji z tego linku użytkownika Desu (którego serdecznie pozdrawiam).
Z czego się uczyć?
Ogarnąłem już w "jakimś tam stopniu" Html, Css, bootstrapa. Przerobiłem już książkę "Programowanie w JavaScript. Rusz głową!". I zaczynam kolejne pozycje z You-Dont-Know-JS.
Ale mam wrażenie że tak na prawdę jeszcze mało umiem, to wszystko to są podstawy i wiem że mnóstwo nauki jeszcze przede mną, a na wybór tematu i omówienie go z prowadzącym mam niestety czas tylko gdzieś do 5 czerwca maksymalnie. Czas na napisanie samej pracy miałbym gdzieś pewnie do 20 stycznia więc czasu do nauki i pracy nad projektem byłoby mnóstwo. Zwłaszcza że mam zamiar przepracować całe wakacje uczciwie poświęcając je tylko i wyłącznie na naukę programowania.

I tutaj mam właśnie gorącą prośbę do was czy moglibyście mi podrzucić jakiś temat całego projektu, co mógłbym w nim zrobić, w jakiej technologii, jaki problem mógłby ten projekt rozwiązywać. Moja wiedza na ten moment nie pozwala mi jeszcze wymyślić(skonstruować) projektu w którym mógłbym zastosować całą wiedzę z technologi front-endowych (a najlepiej łącząc je też z back-endem). Nie ukrywam że chciałbym wykorzystać takie technologie, które są wykorzystywane w większości projektów / wymagane w ofertach pracy. Fajnie byłoby zrobić projekt nad którym mógłbym pracować nawet parę miesięcy, później wrzucić na githuba jako swoją wizytówkę, może taki projekt pozwoliłby mi już dostać się na pierwszy staż.

0

Może coś takiego:
Aplikacje internetowe w przedsiębiorstwie - na przykładzie systemu obiegu dokumentów.

Do tego tematu można wymyślać masę funkcjonalności i różnych scenariuszy, np:

  1. Role w systemie: W aplikacji jest X użytkowników posiadających różne role w systemie. Niektórzy użytkownicy mają dostęp do odczytu (R), inni również do tworzenia (CR), jeszcze inni dodatkowo do modyfikacji i usuwania (CRUD)
  2. Ścieżki obiegu dokumentów - Zdefiniowane reguły, jaki dokument, przez kogo musi przejść
  3. Dokumenty tworzone z predefiniowanych formularzy - użytkownik zamiast za każdym razem klepać od nowa dokument, uzupełnia tylko określone pola w formularzu, dokument generowany na podstawie wprowadzonych danych
  4. Coś z architektury, API RESTowe, load balancer, zaplanowanie failover, etc

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0