Temat pracy inżynierskiej

0

Będę niebawem wybierać promotora i temat pracy inżynierskiej, studiuję telekomunikację i karierę zawodową planuję związać z programowaniem. Na studiach miałem po semestrze C, C++, Java i algorytmika+struktury danych, bazy danych, więc w sumie to tyle co nic. I zainteresował mnie taki temat pracy:

Częstym problemem dla programistów aplikacji mobilnych jest zadbanie o responsywność tworzonych programów. Celem pracy jest przygotowanie aplikacji testującej zgodność z zestawem reguł Google Material Design, co w domyślnie powinno zapewnić kompatybilność interfejsu z szeroką gamą urządzeń mobilnych.

Czy taki temat pracy byłby wartościowy - w sensie wiedzy - pod kątem rynku pracy, oraz z jakich obszarów programowania bym musiał się dokształcić?

I właściwie to jeszcze dwa:

Przewidywanie rezultatów wydarzeń sportowych na podstawie ogólnie dostępnych danych. Zautomatyzowane systemy archiwizacji danych na temat wydarzeń sportowych.

Systemy wspomagające wybór zawodników w grach typu Fantasy Football.

Tylko promotor wrzucił do jednej paczki proponowane tematy dla prac inż. i mgr., także nie wiem, czy to nie jest o poziom za wysoko - a jak mniemam to będzie jakaś heurystyka, z którą na studiach nie miałem do czynienia. Powyższe dwa tematy jednak wydają się być bardzo przydatne na rynku pracy, z rozwijającym się AI.

Proszę więc o jakieś porady, w którym kierunku warto by pójść

0

Przewidywanie wyników zawodów to po pierwsze (przynajmniej dla mnie) mało ciekawe, a poza tym mało skuteczne. Jakby to się tak dawało, to byłyby firmy/osoby. które by żyły z obstawiania (a może tak jest, ale ja nie wiem :D ).

Zdecydowanie lepszym jest pierwszy temat - RWD i ogólnie aplikacje mobilne. Są to obecnie modne (z każdym miesiącem - coraz bardziej) tematy, więc (w odróżnieniu od zgadywanki wyników meczów) to może (i to bardzo mocno) przydać Ci się w przyszłej pracy zawodowej, może mieć duże znaczenie jak będziesz starał się gdzieś dostać na staż albo na juniora.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0