C# ukierunkowanie się

0

Cześć,
Od niedawna aktywnie uczę się programowania w C#.
Póki co wykonałem pierwszy projekt w którym wykorzystałem Windows Forms oraz podstawowe elementy języka.
Interesują mnie dwie drogi czyli mobilne i webowe apki, aczkolwiek nie wiem którą wybrać. Nie wiem, jaki element języka/frameworok zaatakować.
Skłaniam się bardziej ku ASP.NET ale nie mam pojęcia, którą wersje najbardziej opłaca się mi poznawać oraz czy nie będzie bardziej opłacało się ugryźć czegoś innego wcześniej.

1

Wybór między aplikacje mobilne a web zależy raczej od Twoich preferencji więc ciężko żeby ktoś dał Ci konkretną odpowiedź. Co do ASP. Net to oczywistym wyborem jest MVC i Web API. Co do wersji- jeśli chcesz szybciej znaleźć pracę w tej technologii to naucz się MVC5 a później doucz Core (6). Znając 5 nie będziesz miał problemów z nauką Core.

0

Ogólny wybór mobilne czy net zapadnie jak ugryzę każdej strony i dowiem się co mnie bardziej "kręci". Co do szybkości znalezienia pracy to nie mam ciśnienia ale dziękuje za podpowiedź ;) Do nauki MVC5 polecasz microsfotowskie materiały czy może kojarzysz jakieś ciekawe tutoriale/materiały?

1

Ta książka jest super do nauki weba: https://www.apress.com/gp/book/9781430265290

1

Polska wersja książki przedstawionej powyżej -> https://ebookpoint.pl/ksiazki[...]wanie-adam-freeman,asp5zp.htm

0

Postanowiłem spędzić najbliższe 2 miesiące na poznawnia ASP.Net i następne 2 na mobilki, aby wiedzieć co wybrać dla siebie na "stałe".
Dlatego mam jeszcze jedno pytanie. Co polecacie do nauki mobilnych apek na bazie c#?

0

Nie polecam C# do mobilek, poszedlbym raczej w frontend i progressive web apps jesli myslisz przyszlosciowo(powiedzmy zaczynasz studia i pracowac chcesz za 5 lat) lub natywne rozwiazania, tj java/kotlin i Android Studio lub odpowiedniki na platforme apple.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0