Temat pracy inżynierskiej [Android]

0

Cześć wszystkim, forum obserwuję od jakiegoś czasu, jednakże założyłem konto dopiero kiedy przychodzę do Was z pytaniem ;)

Otóż zbliża się czas, w którym należałoby wybrać temat pracy inżynierskiej i przyznam, że cierpię na brak pomysłów. Od nieco ponad roku jestem związany zawodowo z programowaniem na platformie Android i też w tym upatruję technologię w jakiej chciałbym napisać aplikację (zawsze jakiś punkt zahaczenia). Czy może znajdzie się tu jakaś dobra dusza, która wspomogłaby pomysłem i zainspirowała mnie do wybrania tematu pracy? ;) Chciałbym uniknąć pisania backendu i to chyba z najzwyklejszego lenistwa, a niestety większość aplikacji opiera się na pobieraniu danych z backendu. Myślałem o czymś takim jak niezbędnik geodety, tj. aplikacja wykonująca jakieś proste obliczenia geodezyjne, przeliczanie współrzędnych punktów pomiędzy różnymi układami prostokątnymi płaskimi. Do tego dodałbym jakieś łapanie pozycji, może kompas i dalmierz? Pomysł wydaje mi się ok, ale... no właśnie, tylko ok. Może ma ktoś pomysł jakbym mógł to fajnie rozbudować, albo jak wspomniałem, może ktoś ma zupełnie inny ale ciekawy pomysł i chciałby się z nim podzielić? ;)

0

NIe żeby coś, ale w pracy inżynierskiej chodzi o to, żeby się czegoś nauczyć. Pracujesz z Androidem i chcesz napisać apkę na Androida. No to tak średnio, ale cóż.
To co mogę poradzić to, żebyś zapytał promotora czy mu taki pomnysł pasuje, bo może się okazać, że będzie to dla niego za mało. Aczkolwiek jak chciałbyś zrobić dalmierz to już lepiej. Mógłbyś iść w stronę przetwarzania obrazu przez kamerę i np napisać apkę która obliczałaby długość rzutu piłką do tenisa np lub jakiegokolwiek innego przedmiotu.

0

Wiesz co... to też nie tak, że jest to po to by niczego się nie nauczyć. Jestem na poziomie juniora, więc mimo, że pracuje w androidzie to mam pewne braki. Obecnie zaczynam się uczyć Kotlina i ten język też chcę wykorzystać do napisania aplikacji. Nigdy nie miałem okazji wykorzystać google architecture components i chętnie bym się tym pobawił. Po prostu chcę się rozwinąć w kierunku w którym obecnie pracuję. To tak w ramach sprostowania.

0

Tu masz kilka prac ->

 1. Aplikacja sterująca odtwarzaczem multimedialnym dla
  urządzeń mobilnych o ograniczonych zasobach sprzętowych

 2. Aplikacja do nawigacji inercyjnej na urządzenia
  mobilne z systemem Android

 3. Platforma aplikacji klient-serwer wykorzystujących
  rzeczywistość rozszerzoną dla systemu Android

 4. Aplikacja umożliwiająca rywalizację biegową
  w czasie rzeczywistym

 5. Aplikacja do zakłócania mowy

Ja w poprzednim semestrze pisałem apke na Android do tematu pracy dyplomowej "Sterowanie obiektem mobilnym za pomocą aplikacji Android", wraz z stworzeniem samego pojazdu zawierającego streamowanie obrazu z kamery, rejestrowanie pozycji na mapie, estymacja orientacji pojazdu wraz z zaimplementowaniem Filtru Kalmana i było ciekawie.

0

elektroniczna kartoteka pajeta która lekarz może prowadzić na tablecie, nic trudnego kilka funkcji jak zapis wyników badan czy wydruk diagnozy lub zaleceń
brak backendu tak jak chciałeś i rozwiązuje problem inżynierski co jest wymogiem pracy dyplomowej miłego

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0