Studia informatyczne na wydziale MIM UW, dylemat czy warto w mojej sytuacji

0

Witajcie, jestem przed wyborem drugiego kierunku studiów.

Teraz kończę (jestem na 3 roku) studia fizyczne na UW, potem pewnie magisterka z fizyki teoretycznej.

Do tego mam dwie możłiwości które teraz mocno rozważam :

  1. Rozpocząć studia 1 stopnia z informatyki na UW

  2. Dostać się na magisterke na UW na informatykę na II stopień.

I mam do was kilka pytań.

Pytanie pierwsze : Czy sądzicie że rozpoczęcie tam studiów będzie miało sens i otwierało mi jakieś dodatkowe drogi na przyszłość? Pewnie łatwiej będzie załapać się na staż w programowaniu, ale na fizyce też nie mają ludzie z tym problemu w szczególności w tematach związanych z data science.

Pytanie drugie : Czy lepiej byłoby rozpocząć studia I stopnia? Na pewno byłoby łatwiej przetrwać te "studia" ALE, jest tam sporo przedmiotów matematycznych które mam ogarnięte zdecydowanie ponadprogram ale nie byłoby to w wielu, a raczej większości przypadków, przepisane, co prawde mówiąc, narzuca mi naprawdę dużo godzin bezsensowanego siedzenia i gapienia się na wykłady które już umiem.

Pytanie trzecie : Z kolei po dostaniu się na II stopień, czy realne byłoby tam przetrwać, poświącając na to sporą część swojej nauki oczywiście?

0

Nie wiem, jak jest na UW, ale ja bym szedł na II stopień. O ile masz jakieś pojęcie o programowaniu i informatyce... Oczywiście dużo pracy samodzielnej przed Tobą, ale na studiach i tak jest dużo pracy samodzielnej...

0

Ja bym nie szedł na 2 stopień. MiM UW to jest wyższa szkoła gotowania na gazie, więc jak już to 1 stopień ;) Obawiam się że różnice programowe będą zdecydowanie za duże żeby z fizyki przejść na informatyke :)

0

Przeszedłem podobną drogę, ale w efekcie wylądowałem na studiach inżynierskich. Sądząc po tym, co napisałeś o sobie, jakbyś nie zrobił i tak dobrze się to skończy. Studia I stopnia po Twoich doświadczeniach będą dość łatwe, ale jednak trzeba będzie naklepać tego kodu. Ja nie poszedłem od razu na uzupełniające, bo wiem, że często naładowane są teorią, którą zresztą lubię, ale chciałem trochę praktyki.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1