Praca na stanowisku programisty Java/PHP – na jaki kierunek iść?

0

Witam wszystkich, mam do Was pytanie, pewnie spora część użytkowników tego forum pracuje w branży IT. Chciałbym udać się w tym kierunku, obecnie uczę się w technikum informatycznym w klasie IV więc w tym roku maturka i oczywiście powoli należy szykować się na studia itd, stąd moje pytanie do Was.
Na jaki kierunek iść by zostać programistą Java/PHP? Czy trudno znaleźć pracę po studiach?

Kusi mnie WebMastering, pisanie w Javie (np pod androida) lub w C++ jakieś gierki czy coś..

Programowaniem zajmuję się od dawna, a raczej pisaniem różnych stron internetowych opartych o strukturalne PHP, następnie obiektowo zorientowane PHP (Laravel mnie skusił), pisałem też proste programy w Javie z GUI opartym na AWT i Swing, Java w sumie najbardziej przypadła do gustu... Napisałem też 2 proste programy hashujące ciągi znaków w C++ (przy użyciu MD5, SHA256 itp), a także 3 programy w C#, grę w JavaScript (w oparciu na Canvas)... Wiem może to wygląda jakoś amatorsko i ze wzgledu na mój wiek powiecie "HA DZIECIAKU CO TY MOGŁEŚ NAPISAĆ" lecz każdy od czegoś zaczynał a moje "projekty" mnie satysfakcjonowały...

Pozdrwiam ;)

0

Na jaki kierunek iść by zostać programistą Java/PHP?

W zasadzie jedyny kierunek jaki się narzuca to Informatyka. Przy czym musisz mieć świadomość, że żadne studia nie zrobią z Ciebie programisty i żadne nie naucza programować. Programowania musisz się uczyć sam w domu, a studia powiedziałbym, że wręcz w tym przeszkadzają, bo pochłaniają trochę czasu.

Czy trudno znaleźć pracę po studiach?

Jeżeli faktycznie coś potrafisz i masz to poparte projektami, to nie. Wiele osób pracuje już w trakcie studiów, a nie dopiero po. Oczywiście, przy założeniu, że mówimy o dużym mieście typu Warszawa, Kraków, Wrocław.

0

Możesz być programistą po informatyce, matematyce, elektronice, automatyce czy fizyce, ale umiejętności programowania musisz nauczyć się sam.

0
slowbro napisał(a):

Możesz być programistą po informatyce, matematyce, elektronice, automatyce czy fizyce, ale umiejętności programowania musisz nauczyć się sam.

Znam programistę również po polonistyce, zajmuje się C++ - branża gier.

0

Rozumiem, w takim razie kierunek na jaki pójdę i tak nie będzie miał znaczenia ? Ale mimo wszystko na fizyce, lub matematyce nauczę sie jak korzystać z tych dziedzin w programowaniu bo mimo wszystko matematyka to podstawa jeśli chciałbym tworzyć jakies silniki fizyczne gier czy chociażby graficzne

0

Jeżeli chcesz tworzyć silniki do gier to się srogo zawiedziesz jak zaczniesz szukać pracy. A poza tworzeniem gier, fizyka się w ogóle nie przydaje, a matematyka może na poziomie gimnazjalnym.

0

Dokładnie, jak masz już na coś iść I masz troche geeka w sobie to idź na informatykę. Dowiesz się ciekawych rzeczy. I tak nie przydadzą Ci się one w pracy ale chociaż "poszerzysz horyzonty". Natomiast nawalanie jakiejś zaawansowanej matematyki czy fizyki dla sztuki mija się moim zdaniem z celem. Chyba, że znajdujesz w tym frajdę wtedy go for it :)

0

Ja bym poszedł w Python/Django, mniej nauki od Javy, a bardziej przyszłościowe niż PHP.

0
Biały Ogórek napisał(a):

Ja bym poszedł w Python/Django, mniej nauki od Javy, a bardziej przyszłościowe niż PHP.

Mam portfolio napisane w Django, prosty framework do pythona, zresztą sam python jest łatwy do nauki lecz dla mnie zbyt łatwy. Lubie wyzwania :D

0
PawiX82 napisał(a):

zresztą sam python jest łatwy do nauki lecz dla mnie zbyt łatwy.

Pokaż co takiego napisałeś w Pythonie, że taki łatwy dla ciebie.

0

Nie wierzę że aż tak prosty, Python to bardzo potężne narzędzie wybierane przez naukowców. Minie wiele lat za czym nauczysz się wszystkie jego smaczki. No chyba że jesteś geniuszem to co innego.

0

@PawiX82: 1) Alert: Studiowanie != Kurs programowania
2) Nie robisz programów, które pomagają ludziom więc ja Ci się nie dziwie, że nie wiesz w którą iść stronę. Zamiast zgadywać lepiej postaw sobie wyżej poprzeczkę i zrób program, który rozwiąże czyjś problem (najlepiej kogoś kto rzeczywiście ma problem z danymi itp), a wtedy dowiesz się jakie technologie najbardziej Ci leżą. Dla mnie Java jako język jest spoko, ale jeśli chodzi o kodowanie praktycznych rzeczy to głównie Python.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1