Ścieżka kariery.

0

Witam jestem studentem zaocznym na politechnice. Jestem obecnie na drugim roku, każdy weekend to praktycznie szkoła, w tygodniu praca niezwiązana z IT po 8-10 godzin dziennie z dojazdami zabiera mi sporo czasu. Chciałbym was spytać jakie są możliwe do wyboru ścieżki studenta informatyki? Oczywiście mógłbym uderzać klasycznie w programowanie aczkolwiek musiałbym z czegoś zrezygnować ponieważ mam dziennie wolnego czasu 2-3 godziny a nie samym komputerem człowiek żyje. W dodatku konkurencja taka i rynek juniorów ostro nasycony przez bootcampy i inne co widać bardzo po
ilościach tematów na forum.

Chciałbym zacząć pracować w IT ale niekoniecznie jako programista/tester. Dlatego chciałbym was spytać jakie są inne alternatywy? W jakim kierunku mogę się kształcić? Czy są jakieś inne ciekawe ścieżki kariery? Nie interesują mnie kwestie finansowe byleby zarabiać te 2000 netto na początek by opłacić studia, bardziej interesuje mnie rozwój i coś co będzie sprawiać satysfakcję. Chciałbym poznać najlepiej wszystkie możliwości a potem wybrać jedną i kształcić się w tym kierunku. Oczywiście jak nic nie znajdę to pozostanie mi to nieszczęsne programowanie ale średnio sprawia mi to przyjemność więc wołałbym znaleźć coś innego dla siebie.

Może są jakieś staże niekoniecznie dla testera/programisty?

0
witold12 napisał(a):

]Oczywiście mógłbym uderzać klasycznie w programowanie aczkolwiek musiałbym z czegoś zrezygnować ponieważ mam dziennie wolnego czasu 2-3 godziny a nie samym komputerem człowiek żyje. W dodatku konkurencja taka i rynek juniorów ostro nasycony przez bootcampy i inne co widać bardzo po
ilościach tematów na forum.

No popatrz. Ja studiuję, pracuję i jeszcze poświęcam dwa, trzy dni w tygodniu na samokształcenie. Taki zawód. Podobnie ma choćby prawnik, lekarz czy jakikolwiek inny zawód, który bazuje na wiedzy bądź technikach, które w miarę szybko mogą się zdezaktualizować. Chyba, że trafisz do banku z Javą w wersji 6, gdzie dodanie nowej małej funkcjonalności trwa pół roku.

0

Z tego co rozumiem to chcesz wiele osiągnąć niewielki kosztem, bardzo wątpię, że Ci się to uda. Oczywiście są inne zawody w IT oprócz programistów, nie znaczy to jednak, że wymagają mniej nauki i wysiłku.

0
Świetny Polityk napisał(a):

Z tego co rozumiem to chcesz wiele osiągnąć niewielki kosztem, bardzo wątpię, że Ci się to uda. Oczywiście są inne zawody w IT oprócz programistów, nie znaczy to jednak, że wymagają mniej nauki i wysiłku.

Co to znaczy niewielkim kosztem, skąd taki wniosek? Po prostu nie widzę siebie jako programistę więc szukam czegoś innego. Oczywiście mam świadomość, że aby nauczyć się danej(każdej) dziedziny potrzeba sporo czasu wręcz nie powiedziałbym, że niewielkim kosztem. Na naukę kodowania trzeba poświęcić mininum rok-dwa regularnej pracy aby załapać się na coś konkretnego i to nie po pół godziny dziennie. Podejrzewam że w innych dziedzinach będzie podobnie ale niekoniecznie aż tak dużo czasu trzeba będzie poświęcać.

0

Zatrudnij sie najpierw na helpdeska a potem awansuj na admina sieci. Najłatwiejszy scenariusz. Informatyka to nie tylko programowanie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1