Wątek przeniesiony 2017-12-01 16:11 z Newbie przez furious programming.

Temat pracy inżynierskiej

0

HI,
chciałbym zaproponować swój własny temat swojemu promotorowi, przy czym nie potrafię dobrze go skonstruować. Powiedzcie mi, jak nazywają się aplikacje czy generalnie platformy, które zaimplementowane są zarówno po stronie web jak i na androida? Nie chodzi mi o jakieś aplikacje progresywne czy coś, a o co mi chodzi? Dajmy na to, że chcę zbudować np. jakąś apkę do egzaminowania studentów - która byłaby dostępna zarówno ze strony web jak i z poziomu aplikacji na androida (raczej zwykłej, natywnej). W jaki sposób mogę ładnie i z użyciem odpowiedniego przymiotnika skonstruować taki temat?

0

które zaimplementowane są zarówno po stronie web jak i na androida

Co to znaczy zaimplementowane (masz na myśli, że frontend jest apką Androida, która łączy się z jakimś webowym backendem przez jakieś API? to pewnie po prostu zwykła aplikacja mobilna, dużo jest takich apek mobilnych, które się łączą z jakimś serwerem)

Czy że, że sam frontend apki jest pisany w kilku językach? (to się hybrid nazywa). Chyba, że jeszcze coś innego.

Dajmy na to, że chcę zbudować np. jakąś apkę do egzaminowania studentów - która byłaby dostępna zarówno ze strony web jak i z
poziomu aplikacji na androida (raczej zwykłej, natywnej).

Ale tutaj jeszcze o czym innym mówisz. Raczej o strategii marketingowej / rozwoju produktu (nie wiem jak to się nazywa, ale pewnie odpowiedź można znaleźć bardziej na jakichś stronach o startupach, biznesie czy UX niż tych ściśle tecnicznych - bo to chodzi o to, że by $$$$ zarabiać i zwiększać wygodę użytkowania, a nie o technikalii). Takie aplikacje zwykle nazywa się mianem "startupów", "produktów" albo "aplikacji", ew. "platform". Chociaż pewnie jest jakaś dokładniejsza nazwa.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0