Temat pracy inż

0

Nie mam pomysłu na temat pracy inż. Wszystkie jakie mi przychodzą do głowy są do wykonania w zbyt długim czasie, a chciałbym bronić się w tym semestrze. Przepatrzyłem już masę przykładowych tematów, ale nic mi konkretnego do głowy nie wpadło. Najlepiej się czuje w Pythonie, dlatego też pomyślałem by zrobić jakąś stronę, ale nie mam pomysłu na temat. Szukam jakiegoś natchnienia/pomocy.

0

Wszystkie jakie mi przychodzą do głowy są do wykonania w zbyt długim czasie, a chciałbym bronić się w tym semestrze.

No to może napisz co takiego przyszło ci do głowy, może coś z tego jest całkiem ok, albo będzie po lekkim przerobieniu.

1

ja powiem tylko, tyle, że temat pracy inż powinno się wybrać rok przed końcem studiów żeby mieć czas na wszystko a nie ogarniać wszystko w 3 miesiące. Same dopieszczanie szczegółów, jakiś braków itp z promotorem to ze 2 miesiące pracy bo promotorom zazwyczaj nie chce się odpisywać z dnia na dzień więc na odpowiedź czy też listę poprawek czekasz 2-3 tyg a potem drugie tyle na informacje że jeszcze kolejnych rzeczy brak.

0

Zacznijmy od tego, jaki to kierunek studiów? Raczej software powinien się wpisywać w tematykę programu nauczania.

0

A no i właśnie temat pracy własny jest akceptowany na radzie wydziału, więc musisz czekać ok miesiąc na akceptacje, żeby wiedzieć czy w ogóle możesz robić :)

A co do samego pomysłu, jak go nie masz to szukaj promotora on ci znajdzie pomysł, u mnie tak zrobili ci co nie wiedzieli co zrobić.

0

@Pyxis: informatyka

0

Według mnie dużo lepiej byłoby napisać jakiś moduł wraz z dokumentacją niż stronę internetową, bo to niewiele wnosi.

Możesz napisać moduł do obsługi obrazu lub dźwięku z możliwością filtracji i zapisu do różnych formatów, choć pewnie to Python ma już zaimplementowane w niektórych bibliotekach. Możesz napisać moduł do analizy dużych zbiorów danych i opakować go w ładne wizualizacje. W przypadku Pythona większość kodowania sprowadza się do stworzenia wrappera, czyli upakowania gotowych komponentów. Innym pomysłem jest generator rozkładów jazdy dla zadanej sieci komunikacji miejskiej.

1

Nie że gaszę zapał ale to w ogóle jest u ciebie możliwe? Normalnie temat wybiera się rok wcześniej, a ty chcesz pyknąć pracę w jakieś 10 tygodni? Troche tego nie widze, chyba ze na wyższej szkole gotowania na gazie gdzie jako pracę przepchniesz jakiegoś CRUDa.

0

Ja tam w listopadzie dopiero szukałem promotora, a początkiem lutego miałem obronę. Aplikację plus prace pisemną walnąłem w ciągu trzech tygodni popołudniami (praca na 4/5 etatu + studia dzienne). Na PK więc też nie jakaś tragiczna uczelnia (teoretycznie). Grunt to nie podchodzić zbyt ambitnie. Jak chcę zrobić jakąś ambitna apkę to robię ją w ramach hobby, a nie pracy dyplomowej. Presja czasu i poczucie obowiązku psuje zabawę ;)

3

Grunt to nie podchodzić zbyt ambitnie

No tak, tylko potem jeden będzie sie mógl pochwalić wdrożoną pracą inżynierską w stylu System do zarządzania zadaniami obliczeniowymi na CERNowym klastrze a drugiemu wstyd będzie nawet wpisać w CV, że zrobił jakiegoś klona Petshopa ;]

Jak chcę zrobić jakąś ambitna apkę to robię ją w ramach hobby

Obawiam sie ze wielu ambitnych projektów nie da się zrobić w ramach hobby na własna rękę.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0