Czy ktoś z was pracuje jako programista bez studiów :D

Odpowiedz Nowy wątek
Wielki Rycerz
2017-09-03 20:57
Wielki Rycerz
1

Witam
Jestem ciekawy czy wam się udało pracować jako programista bez studiów po TECHNIKUM? INFORMATYCZNYM zapewne?

Dzięki za odpowiedzi. Fajnie by było jakbyście napisali czy ciężko wam było znaleźć robote.

Pozostało 580 znaków

2017-09-03 21:00
Moderator

Rejestracja: 12 lat temu

Ostatnio: 1 godzina temu

3

Ja pracuję. Nie jestem po technikum, a studiów nie skończyłem.

Nie, nie było ciężko.


Pozostało 580 znaków

Trzeźwy Rolnik
2017-09-03 21:53
Trzeźwy Rolnik
0

Koledzy sobie w piątkę firmę założyli, później drugą, a później trzecią i ta wypaliła. Robią usługi programistyczne dla startupów, na brak kasy nie narzekają.

Pozostało 580 znaków

Wielki Rycerz
2017-09-04 20:11
Wielki Rycerz
0

A jakbym nie zdał po liceum/technikum maturki to nadal mogę bez problemu znaleźć pracę jeżeli np jestem po szkoleniu bootcamp od coderslab i innych kursach?

Pozostało 580 znaków

2017-09-04 20:20

Rejestracja: 9 lat temu

Ostatnio: 1 dzień temu

0

A jakbym nie zdał po liceum/technikum maturki to nadal mogę bez problemu znaleźć pracę jeżeli np jestem po szkoleniu bootcamp od coderslab i innych kursach?

Jasne, że możesz. To znaczy same kursy nic Tobie nie dadzą bez własnej nauki - trochę teorii (kursy, książki), później projekciki. Nie licz na to, że kurs uczyni z Ciebie mistrza, może tak myślisz, bo marketing wszedł za mocno.

Myślisz, że ktoś na jakiejkolwiek rozmowie pyta się o maturę? Nawet jak nie podjąłeś studiów, to nie sądzę, aby ktoś się przejmował czy ją masz. Ewentualnie zapytają się dlaczego nie podjąłeś studiów, ale odpowiedź typu "chcę się rozwijać jako programista, jako samouk sam zdobywam odpowiednią wiedzę i studia mogą mi w tym przeszkodzić, ale nie wykluczam ich w przyszłości" może być odebrana całkiem pozytywnie. Jednak jeżeli nie zdasz matury, bo np. nie potrafisz zdać polskiego, to polecam się nad sobą zastanowić.

Jednak ja osobiście wolałbym wydać kasę na studia niestacjonarne niż na taki kurs. Większość studiów ma swoją wartość, bo pozwala liznąć różne dziedziny, które prędzej czy później się mogą przydać, poszerzają horyzonty, a których pewnie samemu nie będzie chciało się douczać. Chociaż programy studiów powinny być dostosowane do dzisiejszych horyzontów (np. mało gdzie są nowe, przydatne dziedziny jak Big Data czy Machine Learning).

edytowany 1x, ostatnio: JumpSmerf, 2017-09-04 20:22

Pozostało 580 znaków

2017-09-04 21:09

Rejestracja: 15 lat temu

Ostatnio: 34 minuty temu

0

Musisz mieć się czym pochwalić jeśli chcesz być zatrudniony. Ukończenie studiów to jedna z możliwości. Jeśli wykształcenia wyższego nie masz to musisz mieć coś innego co pracodawca mógłby ocenić. Wyrażenie chęci i zaangażowania to raczej za mało. Musi to być coś poważniejszego.

Szkolenia to raczej krótkie epizody. Jak coś jest krótkie to dużo doświadczenia nie nałapiesz. Z drugiej strony są dziedziny w które można się szybko wdrożyć i poskładać portfolio - mam na myśli robienie stronek wizytówek w PHP. Jednak jeśli wdepniesz w PHP to może być trochę ciężko się wygrzebać :) By zostać programistą Javy to najpewniejszą drogą jest pójście na studia, a na studiach załapanie się na staż.


"Programs must be written for people to read, and only incidentally for machines to execute." - Abelson & Sussman, SICP, preface to the first edition
"Ci, co najbardziej pragną planować życie społeczne, gdyby im na to pozwolić, staliby się w najwyższym stopniu niebezpieczni i nietolerancyjni wobec planów życiowych innych ludzi. Często, tchnącego dobrocią i oddanego jakiejś sprawie idealistę, dzieli od fanatyka tylko mały krok."
Demokracja jest fajna, dopóki wygrywa twoja ulubiona partia.

Pozostało 580 znaków

Wesoły Jeleń
2017-09-04 22:43
Wesoły Jeleń
0

Ja pracuję jako programista po liceum humanistycznym. O studia zapytali mnie tylko raz jak zmienialem firmę i to dopiero po zdaniu rekrutacji, chyba bardziej jako ciekawostkę.

Pozostało 580 znaków

Trzeźwy Rolnik
2017-09-05 00:40
Trzeźwy Rolnik
0
Wesoły Jeleń napisał(a):

Ja pracuję jako programista po liceum humanistycznym. O studia zapytali mnie tylko raz jak zmienialem firmę i to dopiero po zdaniu rekrutacji, chyba bardziej jako ciekawostkę.

Albo HRy potrzebowali wiedzieć ile ci urlopu przysługuje.

Pozostało 580 znaków

2017-09-07 22:22

Rejestracja: 3 lata temu

Ostatnio: 1 rok temu

Lokalizacja: Wrocław

0

Ja pracuję bez studiów informatycznych, uczyłem się programowania samodzielnie. Przejście od człowieka, który nie potrafi napisać ani jednej linijki kodu do kogoś, kto dostał ofertę zatrudnienia na stanowisko juniorskie zajęło mi rok (i ~800h mojego czasu, poświęconego na naukę i zgłębianie tematu), nawet coś tam sobie skrobałem na bieżąco na blogu na ten temat: http://www.inpursuit.pl/zera-web-developera-mozliwe/


edytowany 1x, ostatnio: _Sikorsky, 2017-09-07 22:23

Pozostało 580 znaków

2017-10-16 21:33

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 1 rok temu

0

Kolega pracuje, ma absolutorium WAT. Magisterki nie zrobił, bo jak to określił nie miał czasu na to:)

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0