Nie rozumiem SpringMVC

0

parę dni temu zacząłem się uczyć spring mvc z tego kursu:http://kobietydokodu.pl/09-spring-mvc/ ale nie za bardzo to wszystko rozumiem, jak mam sie nauczyć pisać te wszystkie pliki? przecież nie bede za każdym razem wchodził na te strone i kopiował lub przepisywał kod, nie mogę zrozumieć wszystkich linijek pliku web.xml, jak ja potem mam z głowy przepisywać cały plik?

2
  1. Można użyć spring-boot i predefiniowanych konfiguracji, póki robisz jakieś standardowe crudy
  2. Jeśli będziesz rozumieć co w tych plikach siedzi to ich napisanien nie będzie wcale takie znów złożone. Szczególnie w jakimś ludzkim IDE która podpowiada co gdzie ma być, szczególnie jeśli to jakiś XML ze znaną schemą.
  3. Zamiast xml można w Springu od kilku lat robić konfiguracje za pomocą kodu javy, ale nie jest ona nijak łatwiejsza, ot dokładnie to samo co w xmlu tylko w javie.
0

ale ja mało co rozumiem z tego kursu, mam niechęć do nauki tego frameworku, nawet nie wiem do czego mi on potrzebny, jak się przemóc?

0

To po co się za niego bierzesz?

1

Większość tutoriali do mvc jest na konfiguracji xml. Sam się na tym uczyłem, ale o dużo lepiej skorzystać z boota na początku, zajmiesz się rzeczami ważniejszymi na tym etapie nauki niż konfiguracja, którą prawdopodobnie będziesz rozumiał "piąte przez dziesiąte".

Edit: Olej ten tutorial ich!!! Tam jest pełno błędów, nieścisłości i tłumaczone na skróty. Ja osobiście po pewnym czasie jak się o tym przekonałem, tylko kukałem na ten tutek czego po kolei się uczyć. Polecam na sam początek jedna wydać parę złotych i nawet zakupić jakiś płatny materiał, który często jest dużo lepiej zrobiony niż blogowe darmowe wydasz parę złoty a oszczędzisz dużo czasu i nerwów. Poszukaj na udemy gościa "in28minutes" od niego się uczyłem spring mvc. Dobrze wytłumaczone bardzo. Możesz poszukać również nowszych na spring-boot, bo konfiguracji na początku i tak nikt nie tłumaczy. To zbędne dla początkującego.
Co do konfiguracji i pisania w ogóle, nie przejmuj się. Nikt tego nie każe Ci umieć na pamięć. Programowanie to nie nauka pisania z pamięci. Zawsze się sprawdza w stare projekty albo szuka konfiguracji na necie. Niektórzy jak są już doświadczeni i pierdylion razy konfigurowali czy coś pisali to po prostu już pamiętają. Jak przestają coś robić to po pewnym czasie im wypada i tez musza szukać jeszcze raz jak coś zrobić.

1
  1. Pytanie jaki jest twój cel ?
  • chcesz coś zrobić ?
  • szukasz pracy ?
  1. Spring MVC to mega popularny framework ale jednak z poprzedniej epoki i niestety programowanie to copy paste i przerabianie XMLi (lub annotacji). I godziny frustracji na początku jak nic nie działa.

  2. Jak Cie interesuje coś prostszego to zobacz SparkJava lub Ratpack - dają nawet więcej możliwości, a kod serwera HTTP napisać można w kilka linijek.
    (ale też nie są łatwe - java 8 z lambdami trzeba ogarnąć).

0

chcę coś zrobić a w przyszłości znaleźć pracę
może powinienem zmienić język programowania?

0

a jaki kurs spring polecasz?

0

jak całkowicie nie ogarniasz springa to cofnij się i poucz się trochę o servletach

0
Krzywy Lew napisał(a):

To po co się za niego bierzesz?

Bo w TVN był reportaż, były Kobiety Do Kodu, były zarobki 400 tysięcy rocznie dla programistki JAVA.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1