ASP.NET MVC czy warto sie tego uczyc?

0

Witam czy warto uczyc sie ASP.NET MVC? jak myslicie jak bedzie wygladala sytuacja na rynku pracy przez kolejne kilka lat ijak wyglada sytuacja dla kogos bez doswiadczenia komeryjnego?

0

Generalnie na dzień dzisiejszy warto ale należy zdać sobie sprawę z tego, że jak chce się iść w web to doliczyć należy obowiązkowo HTML, CSS i JS.
Frontendu osobiście nie lubię, ponieważ z surowych rzeczy nie za bardzo umiem poskładać miłe dla oka formatki (grafik ze mnie żaden) więc takim osobom jak ja przyda się dodatkowo jakiś framework CSS, w stylu np. Bootstrap, który warto znać.

A samo ASP.NET MVC? Bardzo fajna technologia i na pewno wygodniejsza i bardziej porządna niż WebForms przy czym przyszłość to raczej ASP.NET Core gdzie wiele rzeczy dostępnych jest out-of-box np. kontener IoC.

PS: Przy czym jest to opinia człowieka, który sto razy bardziej woli programowanie desktopowe od webowego ale... Co ja wolę raczej nie ma wpływu na rynek pracy hehe :)

0

Wciąż jest wiele utrzymywanych, rozwijanych i tworzonych aplikacji w tej technologii, więc raczej nie będzie się narzekać na brak pracy.
Chociaż oczywiście coraz więcej nowych rzeczy powstaje jako SPA w jakimś shit.js oraz backend na WebAPI.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1