Wątek przeniesiony 2017-03-01 20:55 z Newbie przez furious programming.

Samouk - czy szybka nauka jest realna?

0

Witam serdecznie :)

Niedawno musiałem rzucić studia informatyczne (z kilku powodów), po wakacjach zamierzam znowu rozpocząć naukę na tym samym kierunku, lecz tym razem zaocznie. Do rzeczy... od wielu lat pasjonuję się programowaniem, ale do tej pory traktowałem to jako hobby w wolnym czasie. Znam podstawy C++, uczyłem się z genialnej książki J.Grębosza "Symfonia C++ Standard". Teraz chciałbym się zająć tym na poważnie, wybrałem język C#. Posiadam dwa podręczniki "C#. Rusz głową" i "C#. Programowanie."-Ian Griffiths, Matthew Adams, Jesse Liberty. I Tu pojawia się moje pytanie: czy jest realne nauczyć się tego języka na takim poziomie aby przyjmować drobne zlecenia jako freelancer jeszcze w tym roku? Lubie się uczyć wszystkiego co związane jest z IT, jestem w stanie poświęcić min. cztery godziny dziennie nauce C#. Studiując zaocznie resztę czasu chciałbym poświęcić programowaniu (pracy i doskonaleniu umiejętności). Oczywiście nie chodzi mi tylko o pieniądze, lecz także o doświadczenie które ułatwiłoby mi w przyszłości znalezienie pracy w tej specjalizacji.

Jest to mój pierwszy post na tym forum i proszę o wyrozumiałość. Moje pytanie może okazać się śmieszne i niewykonalne, jeśli tak to prosiłbym o wskazówki jak efektywnie nauczyć się programować w tym języku (może polecicie jakieś inne książki itd.) w jak najkrótszym czasie.

Dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam :)

0

Ja jestem samoukiem z wykształcenia nie programista. Więc ucze się czego cche i imho jak lubisz programowanie to w wolnym czasie na luzie możesz się uczyć.
Ja sobie dałem na naukę 10 lat, żeby poznać 1 jezyk i na razie na spoko luzie lecę z moim C reszta przy okajzi jakoś tam się poznaje. A zaczynałem jak miałem 24 lata więc teoretycznie niby dla mnie było za późno hehe.

0

Rozumiem, tylko że chciałbym zająć się tym na poważnie, zrobić z tego coś więcej niż hobby :)

1

Po roku klepania większych programów dla siebie, myślę że mógłbyś zająć się tym na bardziej poważnie.
Ale to też nie może być tak, że klepiesz kod, który tylko Ty widzisz. Bo to nie jest nauka. Musiałbyś go pokazywać innym, żeby ocenili i mówili co jest źle, co do poprawy, co dobrze itd. Na początku wszystko pewnie będzie źle :)

0

A jeśli chodzi o naukę, to książki które wymieniłem w pierwszym poście będą dobre?

0

Obaiwam sie że samouk i szybka droga to słowa które się wykluczają...

0
Sehnsucht napisał(a):

Obaiwam sie że samouk i szybka droga to słowa które się wykluczają...

Możesz rozwinąć? Może się mylę, ale moim zdaniem informatyka to dziedzina którą można a nawet trzeba rozwijać we własnym zakresie. Szkoła/studia mogą jedynie ukierunkować - naprowadzić czego TY musisz się nauczyć. To jest właśnie świetne w IT, stąd też tylu freelancerów. Co innego np w medycynie bo nie wiem jak Wy ale ja nie wyobrażam sobie żeby operował mnie chirurg "freelancer" bez studiów :D

0

Hhmm, też jestem samoukiem. jeśli można to tak nazwać, gdyż lekcje i tak pobierałem np. od gynvaela :D
Jedynie studiów nie mam.
I też mnie wywalają z gniazda i muszę się sam jakoś utrzymać, a tak gniłem prawie 5 lat w domu.
Mózg po takiej przerwie czasem nie ogarnia podstawowych rzeczy wykonywanych po za domem np. przy zamiataniu trzeba zaproksymować czynność i w końcu ją skończyć, jeśli efekty pracy będą bardzo wolno przyrastały względem początkowego stanu, to można czynność zaniechać czyli ją zakończyć.

Jak chcesz znaleźć pracę, ja też muszę to zrobić, to chyba najlepiej przeglądać oferty pracy z większych miast.
Tam zawsze dają jakieś widełki itp.
Jest przynajmniej podstawowa wiedza o rynku i jego zapotrzebowaniu.

Potem tylko chyba wystarczy opanować to na czym hajs zbijają i im w tym pomóc.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0