Jaki jest najlepszy projekt/portfolio osoby aplikującej o pierwszą pracę na stanowisku junior front end developer, z jakim się spotkaliście?

Odpowiedz Nowy wątek
2017-02-23 18:29

Rejestracja: 5 lat temu

Ostatnio: 3 lata temu

0

Witam,

Czasami projekty/strony i portfolio osób zupełnie nowych w branży, które starają się o swoją pierwszą pracę, są słabe. A czasami, choć pewnie rzadziej, są znakomite - i stanowią solidny dowód na umiejętności i zaangażowanie kandytata, które musiał posiadać, żeby je wykonać.

Chciałbym Was prosić o podzielenie się swoim doświadczeniem odnośnie drugiego scenariusza - jakie są najlepsze projekty/strony wykonane przez osobę starającą się o swoją pierwszą pracę, z jakimi mieliście styczność?

Kontekst - sam jestem po kilku miesiącach nauki, znam HTML5/CSS3 w miarę dobrze, trochę Bootstrapa, znam podstawy podstaw Javascriptu (skończyłem 1szą książkę, napisałem snake'a, pare euler project challengów), ciąglę się uczę. Teraz, zależy mi na tym żeby dokonać właściwego wyboru następnego projektu. Chcę coś ambitniejszego, dzięki czemu sporo się nauczę, a jednocześnie będzie to mogło reprezentować jakość w portfolio. Ogólnie, być może jestem w błędzie - ale spekuluje, że lepiej jest mieć w portfolio dwa, trzy (a może nawet jeden) naprawdę konkretne, poważne projekty/strony, niż większą liczbę prostych/trywialnych prac. W związku z tym, bardzo chciałbym zobaczyć i zanalizować przykłady/wzory solidnych, dobrze wykonanych projektów - a potem, samemu wykonać projekt na podobnym poziomie.

Pytanie skierowane, myślę, do osób, które miały okazje rekrutować "żółtodziobów" i oceniać pierwsze efekty ich nauki ale oczywiście nie tylko, zapewne wiele osób ma spore doświadczenie w tym zakresie.

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie odpowiedzi/sugestie i pomocne informacje : )

edytowany 1x, ostatnio: J0hn, 2017-02-24 02:18

Pozostało 580 znaków

2017-02-23 18:52

Rejestracja: 6 lat temu

Ostatnio: 9 minut temu

2

po kilku miesiącach nauki, znam HTML5/CSS3 w miarę dobrze

Typowy pogląd żółtodzioba :)

Chcę coś ambitniejszego, dzięki czemu sporo się nauczę, a jednocześnie będzie to mogło reprezentować jakość w portfolio.

To zrób coś podobnego do tego, co już robiłeś, ale bardziej dopracowane (zarówno dopracowane wizualnie, pod kątem działania, ale również pod kątem jakości kodu).

Czyli jeśli pisałeś proste przeciętne stronki korzystając z HTML/CSS, to teraz zrób podobną prostą stronkę, która jednak będzie bardziej dopracowana.

Możesz też odkrywać nowe horyzonty, czyli jeśli nie znałeś JS, to możesz też to dopracować (chociaż z drugiej strony nie wiem czy umieszczać to w portfolio, bo jak ktoś zaczyna to zwykle tworzy brzydki kod, więc twój JS będzie póki co odstraszał). Możesz też próbować różnych rzeczy typu Twitter Bootstrap czy np. pościągać jakieś darmowe ikonki z netu. Byleby nie przesadzić z wodotryskami.

Chcę coś ambitniejszego, dzięki czemu sporo się nauczę, a jednocześnie będzie to mogło reprezentować jakość w portfolio.

To wymyśl sobie coś ambitniejszego albo zobacz co inni robią (widziałem np. że ludzie potrafią zegarki w czystym CSS pisać). Tylko nie wiem, czy dobrze jest mieszać ambitne rzeczy do nauki z portfolio. Jak coś jest ambitne i nie wiesz jak coś zrobić, to musisz popróbować różnych rzeczy i z konieczności piszesz to chaotycznie - może się mylę, ale wydaje mi się, że większe wrażenie zrobiłoby coś co jest proste, a dopracowane niż efektowny spaghetti kod (chociaż zależy też czy osoba rekrutująca będzie patrzyła w kod, czy tylko w efekt).


((0b10*0b11*(0b10**0b101-0b10)**0b10+0b110)**0b10+(100-1)**0b10+0x10-1).toString(0b10**0b101+0b100);
edytowany 4x, ostatnio: LukeJL, 2017-02-23 18:58
Dzięki za odpowiedź. Mnie chodzi po prostu o dobre przykłady tego gdzie ktoś zrobił kawał dobrej roboty, coś na co mógłbym popatrzeć i stwierdzić "aha, to tak na przykład można wykonać solidną, rozbudowaną stronę". Co do "po kilku miesiącach nauki, znam HTML5/CSS3 w miarę dobrze" - oczywiście, źle się wyraziłem. Nie wiem nawet ile nie wiem. Umiem zakodować w miarę proste stronki/szablony, znam często używany syntax i podstawowe koncepty ale to wszystko, poza tym "wiem, że nic nie wiem" : D - J0hn 2017-02-23 19:02
tutaj nikt portfolio nie wrzuca, bo zaraz po tobie jadą jak po rudej kobyle, a najwięcej jadą ci co najmniej wrzucają i koło sie zamyka :D - czysteskarpety 2017-02-23 20:44

Pozostało 580 znaków

2017-02-24 00:08

Rejestracja: 3 lata temu

Ostatnio: 2 lata temu

0

Wydaje mi się, że jak ciśniesz html i css to spokojnie możesz dać szansę JS.

Czytaj sobie źródła stron, czasem można zobaczyć coś ciekawego w czyimś kodzie. Http header też warto zobaczyć.

Pzdr.

edytowany 1x, ostatnio: wujnia, 2017-02-24 00:12

Pozostało 580 znaków

2017-02-25 13:26

Rejestracja: 4 lata temu

Ostatnio: 22 godziny temu

0

Jakikolwiek projekt z logiką. Napisz np. game of life. 90% ludzi szukających pierwszej pracy na froncie mają w portfolio tylko zakodowane psdki

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0