Podejście do książek

0

Cześć, jakie macie podejście do książek? Warto je kupować?

Ja osobiście bardzo lubię książki, ale codziennie widzę stwierdzenia "w Internecie pełno wiedzy i to za darmo". Ja spotykam same niedorobione tutoriale, robione przez hindusów i dla hindusów. Poza tym nie uważam, żeby wydatek rzędu 80-100 złotych był dla kogoś jakimś wielkim poświęceniem.

Zaznaczam, że nie piszę w JS, więc nie muszę codziennie martwić się, czy mój framework jescze żyje, więc książki deaktualizują się po czasie nieco dłuższym niż w przypadku webdev.

0

Jak najbardziej tak, tyle że książki po angielsku to jednak całkiem spory wydatek, znacznie powyżej > 100zł, i też trzeba uważać, bo indyjska myśl technologiczna się coraz szybciej rozwija i zaczęła wypuszczać coraz więcej książek na rynek. Zresztą na każde trzeba uważać, na rodzimym podwórku też trafia się straszny chłam, który nie wiadomo w jaki sposób się dorobił pozytywnych komentarzy w internecie.

3

W darmowe rzeczy w sieci są darmowe nie bez powodu. Napisanie wartościowego kursu, czy książki wymaga sporej ilości pracy. Ludzie, którzy to robią nie chcą dawać tego za darmo, bo włożyli w to naprawdę dużo wysiłku. Dlatego w książkach masz dużo więcej wartościowej wiedzy niż w darmowych tutorialach.

0

Osobiście lubię książki i to w papierze. Niestety, tak jak powiedział @neves, angielskie są bardzo drogie, a polskie tłumaczenia czasem tragiczne niczym wschodnie spolszczenia gier z około 2000 roku. Czasem więc czytam ebooki z różnych źródeł.

0

To nie jest kwestia merytoryczna tylko czy szanujesz czyjeś prawa autorskie i czyjąś pracę czy nie.
Czy chcesz żeby takie wydawnictwa dalej się ukazywały czy nie.

Bo dobre książki za darmo w necie są, ale to jest jakiś ułamek tego co jest dostępne.

0

Teoretycznie (nie mówię że to popieram !) możesz ściągnąć ksiażke, zobaczyć czy jest ok i wtedy w ramach wsparcia dobrych książek kupić. Ja na razie kupuje ksiązki po polsku, jaka wzrośnie pensja to zaczne po angielsku. Chociaż jest jedna książka znana z 2006 z Javy której nigdzie nie mogłem znaleźć żeby kupic i musiałem wypożyczyć z internetu.

0

Wiedza powinna być za darmo. Tak samo książki same w sobie traktujące o nauce nie powinny być pisane z myślą o sprzedaży. Powinny być dostępne w internecie za darmo.

Biedniejszy użytkowniku. Naprawdę wolisz stać w miejscy? Wolisz się ograniczać?

3

Coursera, Udacity, EDX, MIT - wiedza z najwyższej półki i za darmo. Mogę polecic, te które robiłem:
Algorithms I i II coursera ;
Functional Programming in Scala ;
MIT - intro to algorithms
Peter Norvig - Design of Computer Progrms
Complexity, Computability and Algorithms

0

Są książki, które po prostu wypada znać i nie są to typowe wąskotorowe kursy: "The Pragmatic Programmer", "Clean Code / The Clean Coder", "Patterns of Enterprise Application Architecture", książki Evansa i wiele, wiele innych - jeśli programujesz niskopoziomowo to np. Kernigham - Ritchie.

Nie musisz ich czytać, jeśli nie traktujesz zawodu i kariery programisty jako pomysłu na życie.

Wszystkie książki traktujące o nowych technologiach można zastąpić materiałami, które sam wyszukasz w Sieci. Przewagą książek wydawanych bardzo wcześnie (technologia jest np. w wersji beta) jest to, że często zawierają odpowiedzi na problemy, których jeszcze nie ujęto w dokumentacji. To opłacalne inwestycje dla tych, co wpadają w bardzo świeże tematy.

0

Warto czytać książki, których wartość nie maleje mimo upływu czasu np. książki o algorytmach albo najnowsze edycje książek o językach. Generalnie jakość książek znacząco przewyższa jakość czegokolwiek za darmo, ale próg wejścia w książki bywa dużo wyższy.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0