Jaki kierunek do aplikacji okienkowych C++ a C++/CLI a C# może Java ?

0

Witam. Jestem początkującym i mam pytanie do starszych i doświadczonych kolegów. Znam dobrze struktury języka C++ jednak po zmianie środowiska z Code Blocks'a na VS 2015 i napisaniu kilku prostych aplikacji okienkowych zauważyłem różnicę w składni którą używa VS. Jakie jest najlepsze rozwiązanie do tworzenia aplikacji czy powinienem iść w składnie C++/CLI czy C# a może zmienić język na Java ? Może ktoś mi opisać w czym teraz się pisze , dodam że jestem też w trakcje nauki SQL.

Pozdrawiam

3

Znam dobrze struktury języka C++
nie znasz. To nie jest uszczypliwosc, ale uwierz mi, ze nie znasz. Pracowalem w tym jezyku pare lat i codziennie pomagam w tym jezyku. Balbym sie powiedziec, ze znam dobrze C++

i napisaniu kilku prostych aplikacji okienkowych zauważyłem różnicę w składni którą używa VS.
bo nie pisales w C++ tylko pisales w CLI

Jakie jest najlepsze rozwiązanie do tworzenia aplikacji
Do C++ tylko i wylacznie Qt. A do okienkowych najpopularniejsze na windowsa chyba bedzie C# na linuksa C++ z Qt / Java

0

A środowisko do C++ z Qt ?

1

Jak pisać na Windows tylko to można w C++/CLI z użyciem MFC albo Winforms (wiem dziad jestem, ale pisałem w tym i nie było źle). Niemniej lepsze i wygodniejsze jest pisanie gui w C#. QT jest darmowe ale dla nie komercyjnych zastosowań. Z tego co wiem to teraz Nokia to ma i jak chciałem kupić licencje to kupę szmalu chcieli. Można pisać gui w C# a jakies moduły w C++, po to jest C++/CLI, ale po co ... z reguły wiem, że C# starczy, a jak coś jest za wolne to to nie jest wina C# tylko programisty, bo jak by przepisal to 1:1 do C++ nie było by szybciej. Zawsze, są jeszcze produkty Embarcadero i nie tak drogie jak QT. Niemniej jak obecnie coś już piszę z GUI, ale też nie wyłącznie, to wybieram C# - można w tym pisać na Windowsa, Linuxa i Maca, nawet GUI i to starcza, już nawet do zastosowań komercyjnych.

0

C o GTK3 jest darmowe. Pisanie GUI na Linuksa w C# i MonoDevelop możliwe ale słabe rozwiązanie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1