Fajna i rzetelna nauka baz danych i SQL'a

0

Pracowałem jako Mobile Tester, ale teraz chciałbym iść w stronę baz danych, testowanie, może z czasem też więcej.

Na razie umiem napisać prostego selecta, mam książkę (przekartkowana tylko): http://helion.pl/ksiazki/bazy-danych-i-postgresql-od-podstaw-richard-stones-neil-matthew,bdpspo.htm
i tyle.

Chciałbym się douczyć solidnie baz danych, poznać porządnie SQL'a, ale chętnie bym też od razu praktykował, machnął jakiś pet project, pobawił się przy tym i poczuł o co chodzi w bazach danych.

Nie mam pomysłu za bardzo jak się do tego zabrać (bawiąc się w Java + Android po prostu zacząłem pisać kalkulator, a potem tetrisa itd).

Co polecacie do solidnej, interaktywnej nauki SQL'a i baz danych (na początek relacyjnych)? Nie chodzi mi o jakieś obszerne tutorialne z Zombiakami, gdzie przez 5h omawia się podstawy podstaw. Umiem programować, obracam się w branży, więc raczej nie potrzebuje podejścia "dla laika".
Myślę, że znacie coś ekstra, bo w necie jest sporo świetnych rzeczy, ale trudno w nich przebierać nie mając rozeznania :)

0

Skro póki co umiesz napisać tylko prostego selecta, to może zacznij od http://www.w3schools.com/sql/

0

Może zainteresuje Cię https://www.codecademy.com/learn/learn-sql Jest tam dużo podstaw, ale strasznie ciężko będzie znaleźć kurs trochę nie od podstaw ale jednak od podstaw.

1

Aby trochę poznać jak rozbudowywać zapytania, mozna się pobwaić:

http://sqlzoo.net/

T-SQL
TSQL Beginners Challenge
TSQL Challenge

ORACLE
PL/SQL Challenge

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1