Jak wykuć teorie.

0

Hej.
Do tej pory uczyłem się programowania poprzez praktykę. Zakładałem sobie jakiś cel, np. aplikacje do napisania, no i po prostu pisałem. Jak miałem jakiś błąd - szukałem w internecie rozwiązania. Jak chciałem dodać jakąś funkcjonalność, szukałem przykładów w internecie i dodawałem je do mojego projektu.
Bardzo podoba mi się ta forma nauki, jednak uważam że jest zupełnie bezużyteczna przy poszukiwaniu pierwszej pracy/stażu. Dziś miałem kolejną z kolei rozmowę rekrutacyjną. Dostałem test i raczej poległem. Niby było jakieś jedno zadanie z algorytmem do napisania, to napisałem. Ale większość pytań zamkniętych o jakieś teoretyczne rzeczy, to były strzały, a na otwarte nie znałem odpowiedzi. Poprzednio też pisałem test w podobnym stylu i nie przeszedłem, nie oszukujmy się, mam słabą wiedzę teoretyczną. Próbuje czytać książki, kursy, dokumentacje, ale jakoś mi nie idzie..może macie jakieś sposoby, jak wykuć tą nudną teorie?

0

Właściwie to jak pokażesz dobrego githuba i nie będzie wątpliwości że to twoja praca to nie wiem kto cię nie weźmie chociażby na staż. Powiedz tylko w czym programujesz (to może mieć znaczenie w kwestii progu wejścia i w sumie trudno coś polecić ).

0

A mnie ciekawi co to była za "teoria". Bo pisać kod żeby "działał" to i małpa potrafi, a pisać go porządnie to juz trudniej. I potem znajdujesz w kodzie wyszukiwanie w liście w czasie O(n3) albo klasę implementujacą 15 różnych intefejsów, albo hierarchie klas na 20 poziomów ;] Albo ta głupia "teoria" o wzorcach projektowych, kiedy wiadomo że:
http://okr.opole.pl/pliki/programowanie.jpg

0

@Shalom ma racje - poka gita to pogadamy bo z informacji których nam udzieliłeś to nawet nie wiadomo czy umiałbyś memoizacje zrobić - nie żebym flamował ale ogólnie mówisz że masz podstawy ale nie wiemy czego więc trudno pomóc.

1

Na pierwszej rozmowie też poległem przez głupie błedy i brak wiedzy "jak coś się nazywa". Uczyłem i uczę się tak samo jak ty. przed drugą rozmową znalazłem stronę opisującą "co musisz znać jako programista php" i na drugiej rozmowie poszło już bez problemu :D

0

Ekhm... jak ci nie idzie czytanie dokumentacji, to co ty chcesz? twoja sprawa... odpowiadając na pytanie http://docs.oracle.com/javase/tutorial/ chyba, że jakiś inny język.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0