PHP7 czy node.js

0

Witajcie,
Jak sądzicie co lepiej się uczyć na dzień dzisiejszy miedzy tymi dwoma technologiami? PHP7 czy node.js?
Czy w obu technologiach dam rade wykonać małe, jak i rozbudowane strony www? jak to wygląda w obu przypadkach?

0

Czy w obu technologiach dam rade wykonać małe, jak i rozbudowane strony www?

Niby tak, ale może jednak lepiej Python?

0

A mógłbyś rozwinąć swoją myśl prostymi słowami dla początkującego, dlaczego było by lepiej?

3

Zarówno w PHP jak i w node.js zrobisz zarówno małe jak i rozbudowane serwisy, jednak PHP to zazwyczaj cięcie kosztów po całości , co może się wydawać sympatyczne bo możesz łatwiej zrobić stronę, ale z drugiej strony pensje są bardzo niskie ( PHP-owcy mają najniższe pensje ze wszystkich programistów). Fakt, PHP7 dostał niedorzecznie dobre zwiększenie szybkości, co zapewne pozwoli mu pożyć jeszcze dłuuugo, ale znając Node.js jesteś na o wiele lepszej pozycji, bo: lepsze zarobki, projekty w node.js to zazwyczaj nowe projekty , jest w javascript a prawde mówiąc cały internet to zaczyna być jeden wielki javascript, więc o wiele łatwiej ci będzie ogarnąć angulara ( na którego też jest mega zapotrzebowanie i świetne zarobki ) .
Node.js

1

node.js i php to 2 zupełnie różne style programowania i osobiście je łącze szczególnie, że np laravel pozwala łatwo integrować php z node.js i na dzień dzisiejszy uważam, że tak się powinno to robić, pisanie całych witryn w node.js jest bez sensu chyba że cała witryna polega np na komunikacji między userami jak np taki appear.in

0

A powiedzcie mi jeszcze czy jest sens uczyć się PHP na dzień dzisiejszy? Jeśli nie to jakiej technologi warto się jeszcze przyjrzeć?
Czy zrobię w PHP praktycznie dowolny projekt? czy są jakieś ograniczenia?

1
SD093 napisał(a):

A powiedzcie mi jeszcze czy jest sens uczyć się PHP na dzień dzisiejszy? Jeśli nie to jakiej technologi warto się jeszcze przyjrzeć?
Czy zrobię w PHP praktycznie dowolny projekt? czy są jakieś ograniczenia?

Wszystko ma swoje ograniczenia. Czego nie zrobisz w php? np komunikatora głosowego :) Czy warto? Warto. Masz niski próg wejścia. A zarabiając już programując w php możesz się po godzinach uczyć technologii które wymagając więcej czasu na naukę. Ja przynajmniej tak zrobiłem :)

0

dziękuje za zainteresowanie :)

1

Ja bym wybrał Python/Django/Pyramid/Tornado, dlatego że PHP ma starą składnie jak i javascript. Z PHP robi się makaron w kodzie, a Node.js bazuje na starym trudnym do nauki i brzydkim Ecmascript 5. Niby można w ES 6 ale jeszcze słabo to działa z Node.js. Python ma zwięzły kod, szybko się w nim pisze i jest prostszy do nauki niż PHP.

1

@Czarny Pomidor
Bredzisz, Node 6 niemal w całości wspiera ES6, a podpiecie Babela do wersji LTS 3 minuty roboty. Jeśli jakaś firma nie stosuje ES6 to tylko ze względu na własną niewiedzę, niechęć do rozwoju - nie ma żadnych technicznych przeszkód.

mr_jaro napisał(a):

pisanie całych witryn w node.js jest bez sensu

Czemu?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0