Samodzielna nauka i co dalej?

0

Chcę pracować jako front-end developer. Uczę się samodzielnie, dobrze opanowałam (w moim mniemaniu) CSS, HTML, SASS, uczę się dzielnie JS, jQuery. Moje projekty są dostępne na https://github.com/justynagorniak. Moje pytanie czy z takim portfolio mogę już starać się o staż/ pracę jako junior front end czy to grób kiła i mogiła? byłabym wdzięczna za opinie

0

Brakuje mi wcięć, w javascripcie który jest zawarty w projektach nie znalazłem nic ciekawego co przykuło by moją uwagę. Projekt site-in-progress ma wg mnie rozjechane menu górne. Nie wiem jak pozostałe dwa projekty - bo tylko ten sobie zaciągnąłem, ale brakuje tam contentu. Zrób może jakąś stronkę o czymś konkretnym (może to być np stronka pokazująca różne urzadzenia wskazujące, touchpady, myszki, trackballe i inne). Tak czy siak przerobienie szablonu https://w3layouts.com/modus-versus-multipurpose-flat-bootstrap-responsive-web-template/ nie jest czymś co bym wrzucał dla pracodawcy do swojego portfolio.

0

Tak po (bardzo) szybkim rzuceniu okiem:

function overPicture(){
	
	var onPic = $(".on-picture");
	var insidePic =$(".inside-picture");
	
    onPic.hover(function () {
       $(this).find(insidePic).show();
	  },
			 function () {
        $(this).find(insidePic).hide();
      });
      
}

Zastanów się jak to zrobić bez angażowania JSa, bo osiągniesz coś takiego przy użyciu CSSa. Widziałem, że użyłaś już potrzebnych do tego rzeczy, więc zakładam, że będziesz potrafiła również wykombinować jak zrobić pożądany efekt przy użyciu samego CSSa ;) Podpowiem, że przyda Ci się do tego np. position, transform, opacity, overflow, visibility w zależności od tego jaki efekt zechcesz osiągnąć po :hover.
Popracuj nad estetyką kodu, stosujesz wcięcia różnej wielkości, raz jest to 8 znaków, innym razem 2. Zdecyduj się na jeden konkretny styl i konsekwentnie się go trzymaj. Tak samo stosujesz za duże wcięcia, tam gdzie powinny to być np. 4 spacje stosujesz 8 albo dajesz ich za mało, np. w powyższym przykładzie druga funkcja w .hover jest za daleko, albo z pliku scss

 
               a{
		border-radius:5px;
		color:white!important;
	 	line-height: 300%!important;
		width:100px!important;
		text-align:center!important;
		padding:5px;
		text-transform:uppercase;
			&:hover, &:active, &:focus{
			 color:white;
			 background: $purple_color_dark!important;
			 border-radius:5px;
			 @include purple-box-shadow;
			}
		}	

zawartość a{ jest cofnięta względem selektora, co źle wygląda. Robiąc coś takiego ktoś kto to dostanie po Tobie pomyśli, że jesteś bardzo niedbała i kopiujesz gotowce. No i dużo wygodniej czyta się coś co jest formatowane w konsekwentny sposób.
No i !important, którego należy się wystrzegać jak tylko się da. Takiego stylu już nie nadpiszesz a może zajść taka potrzeba. Poczytaj lepiej o 'wadze' selektorów, ułatwi Ci to pracę ;)
Ogólnie to jest trochę do nauki, jeżeli chcesz i nie zniechęcą Cię potencjalne porażki to wysyłaj CV, w jakiejś Warszawie, Krakowie czy Wrocławiu znajdziesz w końcu firmę gdzie będziesz mogła się zaczepić a w międzyczasie nauka, nauka i nauka ;)

0

moim zdaniem trochę mało, teraz we froncie jest spora konkurencja, próg wejścia cały czas się podwyższa, już licealiści produkują formatki pod seo
brakuje tu realnych projektów gdzie podpinasz domenę pod hosting, sprawdzasz skrypty, czas ładowania, grafikę, optymalizujesz itp.
zrób stronę działalności komukolwiek, znajomej fryzjerce, kosmetyczce, sklepowi obok, nawet po kosztach, zawsze masz darmowy hosting na którym możesz zrobić kilka domen i od razu inaczej to wygląda w CV (jak mniemam pustym)

0

jezeli plik https://github.com/justynagorniak/site-in-progress/blob/master/scss/_customVariables.scss (w sensie nie jest to cos wzietego z neta)
napisalas sama to mozesz isc spokojnie na frontenda. Teraz na frontend jest MEGA zapotrzebowanie. Z juniorem nie powinno byc problemow

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1