Programowanie - co na początek?

0

Cześć wszystkim! Ze względu na to, że jestem już po maturach będę miał sporo wolnego czasu zanim rozpocznę studia. Chciałbym go wykorzystać w dobrym celu, zamiast marnować go na głupoty. Do niedawna zajmowałem się czymś zupełnie innym mianowicie tworzeniem obiektów 3D do aplikacji typu gry na androida. Wszystko zmieniło się kiedy wybrałem "algorytmikę i programowanie" jako dodatkowy przedmiot w szkole. Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że rozwiązywanie problemów i tworzenie programów (chociaż póki co drobnych) bardziej mnie interesuje i satysfakcjonuje niż zabawa bryłą w 3ds Max czy Zbrushu. Przygotowując się do matur miałem trochę mniej czasu żeby rozpocząć naukę programowania na własną rękę w domu. Teraz chciałbym to zmienić jednak mam jedno zasadnicze pytanie. Na lekcjach o których wcześniej wspomniałem jedynym językiem, którego używaliśmy był C++. Teraz zastanawiam się czy swoją naukę kontynuować w sposób przedstawiony na zajęciach czy może na początek wybrać inny język? Chciałbym zapoznać się z waszą opinią na ten temat. Póki co dysponuję książką "Język C++ Szkoła programowania" oraz "Symfonia C++". Jeśli ktoś mógłby polecić jakieś inne książki lub poradniki to będę bardzo wdzięczny. Mogą być w języku angielskim nie powinno mi to stwarzać problemu. Za wszystkie odpowiedzi bardzo wam dziękuję. :)

8

w końcu coś ciekawego, dawno nie było takiego tematu

1

Przyda się ten temat na przyszłość, bo nikt jeszcze o to nie zapytał

2

zrób sobie przyjemność i zostaw C++ w spokoju.
Bierz pythona, a jeśli nie zdążyłeś przesiąknąć imperatywnym stylem, to weź sobie jakiś fajny język funkcyjny, np. elixir

2

user image

Właśnie popełniłeś pierwszy błąd tworząc taki temat. Programista najpierw szuka potem szuka iii jeszcze szuka, jak już nie znajdzie po kilku dniach to wtedy pyta...

0

Szacunek za projektowanie w 3Ds Maxie, sam kiedyś trochę się w tym bawiłem ale straciłem zapał.
Jeżeli szukasz jakiś poradników dotyczących programowania to spróbuj sobie czegoś poszukać na eduweb.pl. Mają zaawansowane szkolenia z zakresu C#, oraz Javy (co wg mnie jest aktualnie dużo lepszą alternatywą). Ciekawa strona jeżeli szukasz czegoś w Języku Polskim i dostępnego od ręki. Z resztą powinieneś sam zobaczyć i wybrać coś dla siebie.

0

Jeśli chodzi o język - nie ma większego znaczenia, ważne aby nie przeszkadzał w nauce i można było w nim przedstawić to czego się nauczymy. Jeśli chodzi o książki, to symfonię raczej daruj sobie, bo jest zbyt stara. Jeśli jednak zdecydujesz się na C++, to możesz popatrzeć na kurs, który pisze @fasadin albo pomyśl o książkach bardziej na czasie, np na początek tego Stroustrupa.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0