Nagrania z eventów

1

OWASP czyli bezpieczeństwo w pigułce

## API Security Scan as a service – Radosław Stankiewicz

A gdyby tak dać możliwość robienia testów bezpieczeństwa developerom? Lessons Learnt z budowania startupu w Londynie oferującego przyjazne skanowanie API Restowego. Podczas prezentacji opowiem o drodze jaką przeszliśmy, ile to kosztowało, co się udało, gdzie popełniliśmy błędy i dokąd dotarliśmy.

## Don’t roll your own crypto – Marcin Mergo, Michał Kowalski

Wbrew powszechnym opiniom kryptografia jest trudna, a rozwiązaniom znalezionym na Stack Overflow nie zawsze można ufać. Jak żyć w świecie, w którym algorytmy przestają być bezpieczne z dnia na dzień, a wielkie korporacje z budżetem większym niż cała Polska zaliczają kolejne wpadki? Podczas prezentacji będziemy chcieli Was przekonać, że do stworzenia bezpiecznego rozwiązania opertego o kryptografię nie potrzeba dedykowanego zespołu wysoko wykwalifikowanych bezpieczników. Pokażemy też wybrane narzędzia, które pozwolą Wam to osiągnąć.

## Cloud PKI – Bartosz Witkowski

Dyrektywa unijna eIDAS otwiera możliwość stosowania nowych technologii w kontekście rozwiązań opartych o infrastrukturę klucza publicznego. Jedną z nowości umożliwionych dzięki temu jest podpis serwerowy czasami nazywany Cloud PKI, który daje możliwość wykonania zdalnego, bezpiecznego lub nawet kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Elastyczność i wygoda takiego rozwiązania wydaje się być niezaprzeczalna jednak jak zapewnić bezpieczeństwo takiemu rozwiązaniu gdy klucz prywatny użytkownika nie jest przechowywany na jego prywatnej karcie. Jak zaoferować odpowiednie bezpieczeństwo przy wykorzystaniu centralnych systemów i HSM? Jak zapewnić że klucze w HSM będą pod wyłączną kontrolą użytkownika tak by wypełnić wytyczne dyrektywy ale i przekonać użytkowników do bezpieczeństwa zdalnego systemu? Podczas naszej sesji postaramy się odpowiedzieć na te pytania oraz zaprezentować jak można implementować własną logikę biznesową wewnątrz bezpiecznego środowiska jakiem jest HSM wdrażając własne moduły firmware.

http://events.pozoga.eu/owasp-poznan-1/

1

ng-poznan #28

who will tell us more about GraphQL.
"What are the advantages of using GraphQL?
What problems can you solve thanks to GraphQL?
At this talk you will get a step by step instruction how to build an app, what problems you might encounter and how to solve them. You will also see the benefits of using GraphQL along with AngularJS." - Kamil Kisiela (@kamilkisiela)

http://events.pozoga.eu/ng-poznan-28/

2

Kariera IT Poznań

Z komputerami miałem styczność, odkąd pamiętam. Od początku moje zainteresowania podzielone były między elektronikę a programowanie. Poświęciłem się drugiemu. Jednak rozwój mikrokomputerów pozwolił mi przypomnieć sobie o starej pasji. Jestem organizatorem HardGroup, Poznańskiej społeczności osób hobbystycznie i zawodowo się elektroniką i majsterkowaniem. Organizujemy darmowe spotkania i warsztaty, na które serdecznie zapraszam. Po pracy rozwijam własne projekt. Odwiedzam liczne imprezy edukacyjne i konferencje. Prowadzę bloga. Jestem dumny, że pomagam rozwijać pasję innym.

Temat prelekcji: GOLang & GoatCore
GOLang to nowy język Google. Już prawie od 10-lecia rozwijany i promowany przez firmę. Podczas prezentacji opowiem, jakie ma mocne strony. Ile nauczyłem się, rozwijając projekt Open Source w GO i dlaczego mi się tak podoba. Podczas prezentacji omówię, dlaczego powstał GoatCore, jak działa i kiedy nam pomaga. Omówię różne elementy języka. Poruszę temat współbieżności, optymalizacji pamięci, dependency injection, optymalizacji. Prezentacja jest przeznaczona dla doświadczonych programistów, którzy w stopniu co najmniej dobrym znają inny język programowania, narzędzia i wzorce projektowe. Omówię specyfikę języka i charakterystyczne cechy. Jednak skupiać się będę na konkretnych problemach i rozwiązaniach.

GoatCore źródło: http://github.com/goatcms/goatcore


Eliasz Sawicki
Jestem deweloperem w Bright Inventions, skupiającym się na tworzeniu aplikacji iOS’owych. Nieustannie poszukuję nowych sposobów na udoskonalanie własnych rozwiązań, o czym również piszę na swoim blogu (www.eliaszsawicki.com). Kiedy mój Mac śpi, najpewniej gram na gitarze lub czytam książki.

Temat prelekcji: Podróż w czasie z architekturą Redux
Architektura Redux – czy to kolejny frazes, który wypada mieć w swoim CV? Sprawdźmy jak działa, jakie problemy rozwiązuje i co zyskamy używając jej w naszej aplikacji.


Marcin Sydoruk
Programista z ponad 15-letnim doświadczeniem, architekt aplikacji, mentor, obecnie lider zespołu programistów .NET w Grupie BCC (www.bccgroup.com). Od początku kariery pasjonat technologii Microsoft, głównie w zastosowaniach webowych. Absolwent Politechniki Poznańskiej. Wolny czas dzieli pomiędzy podróże i ciągłe samodoskonalenie.

Temat prelekcji: JavaScript – frameworki, biblioteki, zastosowania
JavaScript w ostatnich latach wyrósł niespodziewanie na jeden z najczęściej stosowanych języków programowania. Przyczyniła się do tego popularność usług i aplikacji webowych, których opracowanie, dzięki istniejącym frameworkom i bibliotekom, staje się szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze. Zastosowania języka JavaScript są jednak znacznie szersze i nie ograniczają się wyłącznie do stron i aplikacji internetowych. W trakcie prelekcji poznasz przypadki użycia tego języka oraz dowiesz się, które frameworki i biblioteki warte są uwagi i poznania.


Jarosław Zieliński
Jarosław Zieliński – miłośnik dwóch rzeczy – sieci komputerowych i dobrej kawy. Od 12 lat zajmuje się branżą IT, zawsze w towarzystwie dużego kubka czarnego napoju. Posiada doświadczenie w wirtualizacji, budowaniu rozwiązań integrujących chmurę publiczną z lokalnym DC oraz monitoringu infrastruktury. Pasję do informatyki i kawy przelewa (nie mylić z rozlewaniem) na bloga Popołudnie w Sieci, którego jest twórcą. Jest także autorem artykułów do branżowych czasopism oraz prelegentem na konferencjach. Jest certyfikowanym inżynierem VMware oraz jako jeden z nielicznym Polaków posiada tytuł VMware vExpert. Ponadto lideruje grupie AWS User Group Poznań i jest organizatorem Cloud & Datacenter Day Poznań.

Temat prelekcji: Sieci definiowane programowo – buzz word czy pierwszy krok do chmury hybrydowej?
Czy zastanawiałeś się nad tym, jak kluczowa jest aktualnie umiejętność programowania? Obecne dąży się do pełnej automatyzacji, definiowania wszystkiego programowo. Poprzez oderwanie się od sprzętu, nie ważne, czy to rozwiązanie do przestrzeni masowej, czy też sieć komputerowa. Wszystko po to, aby dostarczać usługi lepiej, szybciej oraz mniejszym nakładem środków. Trendy kierują naszą uwagę na rozwiązania oparte o chmurę hybrydową, gdzie część środowiska IT działa w naszej serwerowni, a część działa u dostawcy usług chmury publicznej. Podczas prelekcji odpowiem przez pryzmat doświadczenia, czym jest SDN i jak zacząć go używać, aby się nie sparzyć.

http://events.pozoga.eu/kariera-it-poznan/

0

HardGroup Langs #1

  • Harder, better, faster, stronger new C++17
  • GOLang, RFID i C

http://events.pozoga.eu/hardgroup-langs/

0

JUGademy#2 - Drugie spotkanie JUGademy

**#2. Wprowadzenie do tematyki testowania / Tomasz Adamski **
Podczas prezentacji postaram się odpowiedzieć na poniższe pytania: po co testować swój kod? jaki kod warto testować? jak pisać kod aby był łatwy do przetestowania? jakich bibliotek użyć do testowania kodu w Java’ie? testować przed czy po?jak przetestować kod napisany 4 lata temu przez kolegę, który pracuje już w innej firmie?
Kodowanie na żywo.

Tomasz Adamski: Programista Java pracujący w poznańskim oddziale Fandomu (powered by Wikia). Z technologiami około JVMowymi związany od blisko 10 lat, chociaż bawi go też walka na (webowym) frontendzie, komórce, zegarku. Największą frajdę sprawia mu poznawanie nowych rzeczy.

http://events.pozoga.eu/jugademy2/

1

Tematem prelekcji przygotowanej przez Mateusza Jancy będzie "Akka Stream how I started".
Plan prelekcji zakłada wspólne kodowanie na dużym ekranie!!! Można będzie również spróbować swoich sił klonując na własnym laptopie, przykłady są proste można dobrać się w grupki...
Laptop musi mieć:
• Idea intellij z możliwością importu projektu SBT.
• GITa.
• Dostęp do internetu.
http://events.pozoga.eu/poznan-scala-user-group/

1

Poznan Go Devs #1

Gopher #1: Maciej Kwiek “Kubernetes - a short ride through the project and its ecosystem"
Gopher #2 Sebastian Pożoga " CGO and Hardware"

http://events.pozoga.eu/poznan-go-devs-1/

1

Meet.js #34 Poznań

1

** TechKlub Poznań! Blogowanie z Janina Daily!**
Finałowe spotkanie TechKlubu Poznań w tej edycji będzie zarazem najśmieszniejszym w naszej historii. Gościć będziemy najzabawniejszego człowieka internetu, twórczynię bloga Janina Daily.

http://events.pozoga.eu/techklub-poznan-blogowanie-z-janina-daily/

1

JUGademy#5
Wprowadzenie do MongoDB / Justyna Walkowska
Wprowadzenie do Cassandry / Michał Matłoka
http://events.pozoga.eu/jugademy5/

1

JUGademy#6

#1. Is it RESTful enough? REST pragmatycznie / Tomasz Adamski
Co to ten cały REST? Jak wystawiać i konsumować “RESTawe” interfejsy w Java’ie? Jak nie zostać RESTafarianinem? Jesteś ciekaw? Wpadnij!
Tomasz Adamski: Programista Java pracujący w poznańskim oddziale Fandomu (powered by Wikia). Z technologiami około JVMowymi związany od blisko 10 lat, chociaż bawi go też walka na (webowym) frontendzie, komórce, zegarku. Największą frajdę sprawia mu poznawanie nowych rzeczy.

http://events.pozoga.eu/jugademy6-szoste-spotkanie-jugademy-na-politechnice-poznanskiej/

1

65. Spotkanie Poznańskiej Grupy .NET

Tym razem będzie to spotkanie z cyklu .NET Core Tour – a prelegentami będą Piotr Gankiewicz i Łukasz Pyrzyk. Szczegóły znajdziecie na https://pyrzyk.net/tour/.

http://events.pozoga.eu/65-spotkanie-poznanskiej-grupy-net/ <- Nagrania

1

XII PIWO (Poznańska Impreza Wolnego Oprogramowania)

  • Golang & GoatCore - Sebastian Pożoga

  • Wolne oprogramowanie a bezpieczeństwo - Tomasz Chojnowski

  • Wolne oprogramowanie wokół Ciebie - Artur Iwicki

Serwer Linux w wielowarstwowym modelu bezpieczeństwa K. Ciaś
AXIOM – otwarta kamera filmowa 4K P. Katarzyński (Antmicro)
Jak psuć wiele serwerów jednocześnie? Wprowadzenie do Ansible J. Woźniak (Tenesys)
OptiKey – wolne oprogramowanie w służbie niepełnosprawnym Ł. Jankowski
CI w Gitlabie na przykładzie strony WWW J. Baranowski

Nagrania wkrótce na:
(Tym razem nie ja nagrywałem i nie mam pojęcia kiedy organizatorzy dodadzą resztę ;-) )

1

React Poznań Meetup by meet.js #2

  1. wykorzystaniu React Native w aplikacji mobilnej Allegro - Kuba Kuzimski
  2. wzorcach projektowych w React - Dawid Jankowiak
  3. middleware w Redux - Artur Szott

http://events.pozoga.eu/meet-js-react/

1

Meet.js Poznań

  • Staś Małolepszy - gość z Warszawy, pracujący na co dzień w Mozilli, opowie o tworzeniu aplikacji "Rowerynka" dla Facebook Messenger
  • Adrian Mróź - freak programowania funkcyjnego stacjonujący obecnie w poznańskim oddziale GFT zaprezentuje podstawy FRP na przykładzie Rx.js i Angular
  • Przemek Suchodolski - inżynier z Egnyte opowie o Progressive Web Applications, w tym ich wydajności

http://events.pozoga.eu/meet-js-poznan-36/

1

Witam nagrania z ostatniego meet.js #37

  • Asia Zakrzewska – wprowadzenie do GraphQL i Apollo
  • Kasia Jastrzębska (z odległego Gdańska) – obsługa side-effectów w Reduxie za pomocą Redux Saga
  • Diana Ślęczek – programowanie funkcyjne dla początkujących

http://events.pozoga.eu/meet-js-37/

2

Meet.js Poznań

  • O użyciu async-await w node na przykładzie frameworka Koa opowie Filip Wiśniewski
  • Swoje doświadczenia w branży gier przedstawi Radomir Wojtera
  • O tym, co dzieje się pod maską przeglądarki w silniku JavaScript opowie Wojtek Dzikowski

http://events.pozoga.eu/meet-js-poznan-marzec-2018/

1

Wake up and Code - Programuj, dziewczyno! Poznaj możliwości 'IT'

Gotuj ze Scrumem - Wake up and Code:

Chcę tworzyć gry - Wake up and Code:

Jak wygląda specyfika rynku IT okiem rekrutera - Wake up and Code

1

Dostępne są nagrania ostatniego ng-poznan #31

Angular Elements - ng components everywhere

How to write good, composable and pure components in Angular 2+

Angular 6 & ngrx/store - how to keep your app's state well

1

Nagrania z React Poznań Meetup by meet.js #3 już są dostępne

Przygody ze ścieżkowaniem, czyli [email protected]

How to handle asynchronous actions in redux-like application

Redux, async and side effects

Let's talk about Prettier

1

Pojawiły się nagrania z ostatniego spotkania TechTalk: Angular6 – co nowego?

✅ pokaże co zmieniło się w najnowszej wersji Angulara,
✅ opowie o nowych opcjach zaczynając od Angular CLI, a na Web Elementach kończąc,
✅w trakcie sesji zaprezentuje aplikacje, która pokaże najciekawsze nowości.

1

Progressive Web Application (PWA) - Frontownia #10

Road to Redux - migrating from Backbone - Frontownia #10

2

Nagrania z dzisiejszego chill.js #2

Żeby było Git

Offline web apps

Angular Ivy

2

Tomasz Nurkiewicz - wycieczka po współbieżności w Javie

1

Pojawiła się nagrania z Poznań Unreal Engine.

Uczyć się na własnych błędach

Pipeline postaci w Unrealu część 1

Poprzednie spotkanie na https://events.pozoga.eu/poznan-unreal-engine-1/

1

FirmomCICD – Linux SysOps Meetup

Podczas prezentacji chcę przedstawić autorskie narzędzie do CI/CD (Continuous Integration / Continuous Deployment)...

Dokładny opis na
https://events.pozoga.eu/firmomcicd-linux-sysops-meetup/

1

Temat prelekcji: Otwarty kod - Dziennik kapitański

W codziennej pracy większość z nas wykorzystuje projekty open source. Jednak czy ktoś zastanawiał się jak powstają? Co motywuje ludzi do pracy nad kodem? Jakie problemy napotykają wolontariusze piszący open source i co ich motywuje? Opiszę to wszystko podczas swojej prezentacji. Przedstawię fragmenty swoich prywatnych zapisków z dziennika w którym (wyrywkowo) zapisuję bieżące wydarzenia. Przedstawię rozmaite problemy technologiczne (js, react, go, docker...) jakie napotkaliśmy. Opiszę co z nimi zrobiliśmy.

2

Prosze:

Geecon:

GDC:

Proidea (czyli np. JDD):

Spead IT:

1

Meet.js Poznań

Never write another HOC

React Recompose - Higher Order Components Everywhere!

Subiektywny przegląd sytuacji na froncie (2019)

1

Nagrania z ostatniego WordUp Poznań

Sage 9 w praktyce

Low-Fidelity prototyping - na co to komu?

WP-CLI

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1