Nagrania z eventów

Odpowiedz Nowy wątek
2016-04-19 18:00
14

Witam

Żeby nie zakładać dużej ilości nowych tematów stwierdziłem, że założę jeden wątek dla wszystkich, których interesują nagrania z eventów. Nagrywam liczne wydarzenia it, więc pewnie każdy znajdzie coś dla siebie ;-)

Na początek dodam małe podsumowanie ostatnich nagrań.

Unity
http://events.pozoga.eu/unity-user-group-event-in-poznan/
(z Poznań Unity User Group)
Dla osób zainteresowanych unity, opublikowana została ostatnia (chyba najbardziej wyczekiwana prezentacja "Building VR games" - Josh Naylor, Evangelist z Unity Technologies
Opis:
It’s the year of VR, learn how to design and build VR games in Unity! Josh will build a VR game using features such as Multi-scene editing, Worldspace Ui and show optimisation tips relevant for VR and mobile development. Adding in some of the Unity services such as Heatmap Analytics and cloud build to help developers along the way.

Hardware, elektronika IoT
Hardgroup to otwarta grupa osób. Gromadzimy lokalną społeczność. Ułatwiamy poznanie nowych ludzi i wymianę wiedzy i doświadczeń. Prowadzimy cykliczne spotkania o tematyce sprzętowej. Przedstawiliśmy już Raspberry PI. Jego zastosowania z językami wysokiego poziomu (nodejs) i systemem linux. Omawialiśmy również platformę Windows 10 IoT i język C#. Do tego dochodzą lokalne tematy jak próba wdrążający systemu Luna "The Things Network – budujemy smart Poznań". Dużą część spotkań poświęcamy również na AVR w C. Jeden z naszych prelegentów zbudował przenośną stacje do pomiaru temperatury w górach. Aktualnie prowadzimy też cykl warsztatów z AVR. Pokazujemy jak wykorzystać płytkę Arduino Uno, jaki najprostszy starter do AVR. Dzięki temu możemy szybko i tanio wystartować. Pokazujemy również jak zbudować własne układy.

Nagrania prezentacji można znaleźć na:
http://events.pozoga.eu/category/elektronika/hardgroup/


Java is to JavaScript as ham is to hamster

Pozostało 580 znaków

2017-03-17 00:10
1

ng-poznan #28

who will tell us more about GraphQL.
"What are the advantages of using GraphQL?
What problems can you solve thanks to GraphQL?
At this talk you will get a step by step instruction how to build an app, what problems you might encounter and how to solve them. You will also see the benefits of using GraphQL along with AngularJS." - Kamil Kisiela (@kamilkisiela)

http://events.pozoga.eu/ng-poznan-28/


Java is to JavaScript as ham is to hamster

Pozostało 580 znaków

2017-03-19 18:19
1

Kariera IT Poznań

Z komputerami miałem styczność, odkąd pamiętam. Od początku moje zainteresowania podzielone były między elektronikę a programowanie. Poświęciłem się drugiemu. Jednak rozwój mikrokomputerów pozwolił mi przypomnieć sobie o starej pasji. Jestem organizatorem HardGroup, Poznańskiej społeczności osób hobbystycznie i zawodowo się elektroniką i majsterkowaniem. Organizujemy darmowe spotkania i warsztaty, na które serdecznie zapraszam. Po pracy rozwijam własne projekt. Odwiedzam liczne imprezy edukacyjne i konferencje. Prowadzę bloga. Jestem dumny, że pomagam rozwijać pasję innym.

Temat prelekcji: GOLang & GoatCore
GOLang to nowy język Google. Już prawie od 10-lecia rozwijany i promowany przez firmę. Podczas prezentacji opowiem, jakie ma mocne strony. Ile nauczyłem się, rozwijając projekt Open Source w GO i dlaczego mi się tak podoba. Podczas prezentacji omówię, dlaczego powstał GoatCore, jak działa i kiedy nam pomaga. Omówię różne elementy języka. Poruszę temat współbieżności, optymalizacji pamięci, dependency injection, optymalizacji. Prezentacja jest przeznaczona dla doświadczonych programistów, którzy w stopniu co najmniej dobrym znają inny język programowania, narzędzia i wzorce projektowe. Omówię specyfikę języka i charakterystyczne cechy. Jednak skupiać się będę na konkretnych problemach i rozwiązaniach.

GoatCore źródło: http://github.com/goatcms/goatcore


Eliasz Sawicki
Jestem deweloperem w Bright Inventions, skupiającym się na tworzeniu aplikacji iOS’owych. Nieustannie poszukuję nowych sposobów na udoskonalanie własnych rozwiązań, o czym również piszę na swoim blogu (www.eliaszsawicki.com). Kiedy mój Mac śpi, najpewniej gram na gitarze lub czytam książki.

Temat prelekcji: Podróż w czasie z architekturą Redux
Architektura Redux – czy to kolejny frazes, który wypada mieć w swoim CV? Sprawdźmy jak działa, jakie problemy rozwiązuje i co zyskamy używając jej w naszej aplikacji.


Marcin Sydoruk
Programista z ponad 15-letnim doświadczeniem, architekt aplikacji, mentor, obecnie lider zespołu programistów .NET w Grupie BCC (www.bccgroup.com). Od początku kariery pasjonat technologii Microsoft, głównie w zastosowaniach webowych. Absolwent Politechniki Poznańskiej. Wolny czas dzieli pomiędzy podróże i ciągłe samodoskonalenie.

Temat prelekcji: JavaScript – frameworki, biblioteki, zastosowania
JavaScript w ostatnich latach wyrósł niespodziewanie na jeden z najczęściej stosowanych języków programowania. Przyczyniła się do tego popularność usług i aplikacji webowych, których opracowanie, dzięki istniejącym frameworkom i bibliotekom, staje się szybsze, łatwiejsze i przyjemniejsze. Zastosowania języka JavaScript są jednak znacznie szersze i nie ograniczają się wyłącznie do stron i aplikacji internetowych. W trakcie prelekcji poznasz przypadki użycia tego języka oraz dowiesz się, które frameworki i biblioteki warte są uwagi i poznania.


Jarosław Zieliński
Jarosław Zieliński – miłośnik dwóch rzeczy – sieci komputerowych i dobrej kawy. Od 12 lat zajmuje się branżą IT, zawsze w towarzystwie dużego kubka czarnego napoju. Posiada doświadczenie w wirtualizacji, budowaniu rozwiązań integrujących chmurę publiczną z lokalnym DC oraz monitoringu infrastruktury. Pasję do informatyki i kawy przelewa (nie mylić z rozlewaniem) na bloga Popołudnie w Sieci, którego jest twórcą. Jest także autorem artykułów do branżowych czasopism oraz prelegentem na konferencjach. Jest certyfikowanym inżynierem VMware oraz jako jeden z nielicznym Polaków posiada tytuł VMware vExpert. Ponadto lideruje grupie AWS User Group Poznań i jest organizatorem Cloud & Datacenter Day Poznań.

Temat prelekcji: Sieci definiowane programowo – buzz word czy pierwszy krok do chmury hybrydowej?
Czy zastanawiałeś się nad tym, jak kluczowa jest aktualnie umiejętność programowania? Obecne dąży się do pełnej automatyzacji, definiowania wszystkiego programowo. Poprzez oderwanie się od sprzętu, nie ważne, czy to rozwiązanie do przestrzeni masowej, czy też sieć komputerowa. Wszystko po to, aby dostarczać usługi lepiej, szybciej oraz mniejszym nakładem środków. Trendy kierują naszą uwagę na rozwiązania oparte o chmurę hybrydową, gdzie część środowiska IT działa w naszej serwerowni, a część działa u dostawcy usług chmury publicznej. Podczas prelekcji odpowiem przez pryzmat doświadczenia, czym jest SDN i jak zacząć go używać, aby się nie sparzyć.

http://events.pozoga.eu/kariera-it-poznan/


Java is to JavaScript as ham is to hamster

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz
Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0