Tworzenie systemów klasy ERP, CRM

Odpowiedz Nowy wątek
Zimny Pomidor
2016-04-07 14:29
Zimny Pomidor
0

Jestem na początku swojej przygody z IT, nakreślam sobie jakiś przyszłościowy, choć odległościowy plan, właściwie i plan B, gdyby nie wyszło;)

Interesuje się poniekąd biznesem oraz programowaniem, tym czym chciałbym się w przyszłości zająć to systemy CRM i ERP zarówno pod firmy jak i aplikacje w modelu SaaS. Czy warto brnąć w tym kierunku i w tym się wyspecjalizować? Myśląc przyszłościowo widzę własną DG tworzącą takie systemy, choć jak wiadomo startowałbym od dość prostych rozwiązań.

Język programowania to zdecydowanie Java w takich aplikacjach, ale tu mam pytanie jak wygląda zastosowanie C++ w takich projektach?

Pozostało 580 znaków

2018-05-03 16:14

Rejestracja: 2 lata temu

Ostatnio: 1 rok temu

0

Poczytaj o fintechu. Z własnego podwórka to w użytku w 99,99% jest Java, dotnet, PHP, Clipper. Ktoś kiedyś na kolanie napisał jakąś jedną aplikację w C++ no i jest.

edytowany 2x, ostatnio: slowbro, 2018-05-03 16:17

Pozostało 580 znaków

2019-09-06 11:09

Rejestracja: 3 lata temu

Ostatnio: 6 dni temu

0

Powiem Ci tak. Aplikacje typu ERP sa juz od dawna na rynku i nikt nic nowego na miare rewolucji nie wymysla tutaj, trochu zmienia sie wyglad okienek, trochu dorzucimy lepsza baze danych, czasem przeniesiemy to w chmure, albo dostosujemy appke do zmian prawnych. Ogolnie bardzo nudny development, ale bywa calkiem ok platny, w szczegolnosci jesli znasz strone biznesowa tego przedsiewziecia. Z CRM-ami jest troche lepiej bo rynek crm otworzyl sie nieco pozniej, tutaj kroluje obecnie Salesforce z jezykiem APEX bedacy jakims tam klonem javy.

Chcesz tworzyc ERPa od zera dzisiaj? Nie ma to moim zdaniem sensu, bo konkurencyjne aplikacje sa rozwijane od dziesiecioleci, z logika biznesowa dostosowywalna paroma kliknieciami i niektore w modelu open source. Co bym Ci proponowal, to zainteresowanie sie jednym produktem, np ODOO (dawny open erp)/ Salesforce, i publikowanie swoich addonow w ich sklepie , ktore klienci moga kupywac/doinstalowywac u siebie. Dzis praca z ERPami /CRM to glownie integracja z calym softwem dookola tych systemow, migracje danych z systemu do systemu czy jakies updaty. Bardzo rzadko wdraza sie nowy system od zera, a juz o pisaniu od zera to nie slyszalem.

Ogolnie nie uczylbym sie specyficznego jezyka, bo ERPy robione sa glownie w tym czym wydelopowal to dostawca: sa takie zrobione w ABAPie, sa i takie robione w Pythonie, czy Javie. Jezyk ma tutaj trzeciorzedne znaczenie. Najpierw zazwyczaj ogarniasz produkt a potem bawisz sie jezykiem w ktorym to cudo wyklecili.

edytowany 3x, ostatnio: Jasnowidz, 2019-09-06 11:19

Pozostało 580 znaków

2019-09-06 11:33

Rejestracja: 1 rok temu

Ostatnio: 2 godziny temu

0

Jak interesują Cię CRM-y to jedziesz: https://trailhead.salesforce.com/.
W tej chwili właśnie developuję aplikacje na Salesforce i generalnie da się tu zrobić wiele rzeczy nieporównywalnie szybciej, niż jakbyś miał wszystko pisać od zera np. w Javie. 80% funkcjonalności da się wyklikać, a pozostałe 20% wymagające kodu zajmuje 80% czasu.

Pozostało 580 znaków

Odpowiedz

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0