Dużo czasu

0

Witam przez najbliższe 8 miesięcy mam dużo czasu wolnego.Za 8 miesięcy ide na studia i po pierwszym roku chcialbym isc gdzieś na praktyki i pomóc rodzicom pieniężnie.Mam zamiar dziennie uczyć 8h dziennie i teraz tu jest pytanie czy można uczyć sie 2 jezyków na raz?Mam taki plan 5h dziennie na c++ 2h na jave i 1h na algorytmy/struktury danych.Czy to jest dobry plan?Zakładając,że wytrzymam te 8h,bo tak jest.I czy realne jest,że po 1 roku studiów znajde jakies praktyki?Nie chodzi mi o zbijanie kokosów,ale bardziej doświadczenie i lekkie pieniądze.

0

Mam zamiar dziennie uczyć 8h dziennie i teraz tu jest pytanie czy można uczyć sie 2 jezyków na raz?Mam taki plan 5h dziennie na c++ 2h na jave i 1h na algorytmy/struktury danych.

Pewnie się da, pytanie tylko czy jest sens się rozmieniać na drobne. Czy nie lepiej byłoby isc w jeden jezyk i poznawac zawiłości języka, biblioteki, frameworki, typowe problemy itp. z jednego jezyka?

Druga sprawa, to troche mnie dziwi sam podzial tego czasu: 5 godzin dziennie na nauke jednego jezyka, 2 godziny na nauke drugiego jezyka programowania i 1h na algorytmy, struktury danych.

W rzeczywistości nauka programowania przebiega raczej na zasadzie "mam problem X, nie wiem jak rozwiązać, więc szukam rozwiązania próbując różnych możliwości, myśląc, rozrysowując rozwiązania na kartce, czy szukając w Google". Czasem jest to godzina, czasem kilka dni. Jak będziesz miał problem z C++, który będzie cię męczył, to nie będzie ci się chciało przesiąść na Javę i vice versa.

Chociaż dobre podejście moim zdaniem to przeznaczenie jakiegoś tam czasu na algorytmy, bo to są rzeczy, których się nie chce robić zwykle (sam zacząłem kiedyś kurs na Courserze o Machine Learning, zrobilem kilka lekcji i od iluś miesięcy nie zaglądałem), więc ustawienie sobie takiej rutyny może być pomocne w utrzymaniu dyscypliny.

0

Wypowiem się jako początkujący i też początkowo myślący, że nauka 2 - 3 języków jednocześnie to dobry pomysł.

Kupiłem "Szkoła Programowania. Stephan Pratha" przerobiłem pierwsze dwa rozdziały i szybko stwierdziłem, że jednoczesna nauka dwóch języków nie ma sensu, bo to dwie inne składnie, podobne zasady ale łatwo można o pomyłkę. Co więcej, żeby być dobrym programistą to trzeba więcej pisać kodu niż czytać i po prostu nie miałbyś na to tyle czasu ile jest wskazane.

Patrząc przyszłościowo łatwiej będzie Ci znaleźć pracę jako Junior Java niż Junior C++ nie przeglądam na bieżąco ogłoszeń o prace ale rzadko widziałem coś dla młodszego programisty C++, a częściej z min. 2 - 3 letnim doświadczeniem.

Na naukę C++ będziesz musiał poświęcić zdecydowanie więcej czasu, bo jak to przeczytałem w jednej z książek to język dla "odkrywców". JAVA jest zdecydowanie prostsza do nauki. Choć znając w miarę C++ będzie Ci łatwiej przesiąść się na JAVĘ.

Na Twoim miejscu rozważyłbym .NET jak piszesz

i pomóc rodzicom pieniężnie

Z .NET czy JAVA znajdziesz szybciej prace, a też łatwiej o zlecenie jako freelancer.

3

Może się powtarzam ale napiszę jeszcze raz. Uczcie się programowania a nie języków. Chyba najgorsza nauka to taka gdzie na sucho czyta się książkę o jakimś języku. I co to ma dać? Połowy i tak się potem nie pamięta, a z tego co zostanie w głowie i tak nie wyjdzie żaden program.
Język to tylko narzędzie, składni można uczyć się w locie, trzeba usiąść i pisać, pisać i pisać. Na początek proste rzeczy, wspomagać się książką i internetem.
Tutaj nie ma rady, musi być praktyka.

1

Ja uczyłem się programowania biorąc jakieś zlecenie na portalu freelancerskim. Owszem często piszą i studenci jak i drobne osoby z drobnymi problemami, ale dla mnie było to idealne. Taka presja dobrze mi robiła bo musiałem coś zrobić w jakimś czasie. Szukać rozwiązań, dłubiąc w sieci. No, ale na mnie osobiście bardziej motywuje bat niż marchewka.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0