Ruby vs Java?

0

Cześć wszystkim!
Mam takie pytanie,którego języka lepiej się nauczyć,który jest najbardziej " porządany " i nie ukrywam najbardziej " opłacany " tzn więcej zarabia programista Javy czy Ruby?

0

To zależy.

0

To znaczy :D?

0

To znaczy, że to zależy od Ciebie i wielu innych czynników.

3

Myślę, że najlepszą opcją w twoim wypadku będzie Fortran. Do NASA przyjmują od ręki...

http://www.theregister.co.uk/2015/10/31/brush_up_on_your_fortran/

Inny dobry wybór to COBOL.

Oba języki oceniam jako "przyszłościowe".

0

Jeżeli będziesz dobrym programistą, to będziesz dobrze zarabiał i jest to niezależne od języka programowania. Jednak zastanawia mnie fakt, czemu zadajesz takie pytanie ? Przecież programowanie powinno sprawiać Tobie przyjemność.

Jeżeli nie wiesz jaki język wybrać, to sprawdź Javę i Rubiego, i ten który bardziej będzie Tobie pasował, pod względem składni, logiki itp itd to zostaniesz w tym języku.

0

Poważnie? o cobolu nic nie słyszałem :D

0

Mam zamiar uczyć się programowania także dla przyjemności,ale dla każdego chyba są ważne zarobki ..

0

To sobie sprawdź jakie są zarobki (łatwo wygooglać dyskusje o tym i same oferty pracy z widełkami) generalnie programiści Ruby to miliarderzy ze sprzętem z jabłkiem od mniejszych firm, a programiści Javy to miliarderzy z samochodami od korporacji. Jak widzisz wybór nie jest łatwy.

0

Ruby stosuj w domu a w pracy tylko Java. Z niej będzie najwięcej dolarów i największa kariera.

0

Zawsze można spróbować pracy w Ruby i Javie i zobaczyć co Cie bardziej kręci.

0

Na dobrą sprawę są to dwa różne obiektowe języki. Java jest statycznie typowana tzn. musisz deklarować typ zmiennej, której będziesz używał dzięki czemu program wykonuje się szybciej i wcześniej jesteś w stanie wykryć błędy. Ruby ma natomiast przyjemną i zwięzłą składnię, ale w miarę rozwoju w tym języku możesz dojść do pewnych mało czytelnych i trudnych w odbiorze linii tj. możesz zrobić wiele, pisząc niewiele, co sprawia, że trzeba dobrze analizować kod.
Wybór między Javą a Rubim w Polsce to także wybór między korporacjami a startupami - praktycznie nie ma w naszym kraju możliwości pracy w Rubim czy Ruby on Rails w dużych firmach. Także jeśli chodzi o uniwersalność to jednak póki co Java bije Rubiego na głowę. Na Rubim stoi Vagrant, można w nim pisać skrypty zamiast w Bashu, ale 99% zastosowań tego języka to Ruby on Rails. Co do Javy to mnie osobiście odpycha jej rozwlekła składnia (aczkolwiek z Javą 8 i Guavą wygląda to dużo lepiej), ale zachęca jej uniwersalność. W Javie postawisz szybsze apki internetowe niż w Railsach, a do tego cały backend też możesz zrobić w Javie i ew. innych językach JVM - nawet JRubim.

Osobiście cenię wyżej Pythona niż Rubiego za różnicę w podejściu do tworzenia oprogramowania.

1

Cześć wszystkim!
Mam takie pytanie,którego języka lepiej się nauczyć,który jest najbardziej " porządany " i nie ukrywam najbardziej " opłacany " tzn więcej zarabia programista Javy czy Ruby?

  1. Nie jest powiedziane że będziesz programował zawodowo w pierwszym języku którego się nauczysz. Wybierz na początek jakiś język w którym Ci sie dobrze pisze.

Mam zamiar uczyć się programowania także dla przyjemności,ale dla każdego chyba są ważne zarobki ..

  1. Język programowania to może +-10% zarobków (poza COBOLem i FORTRANem, w których zarobki pewnie są wyższe bo nikt nie chce w nich pracować a seniorzy odchodzą na emeryturę). Najważniejszy i tak jest skill/umiejętności/doświadczenie. No i w im większa firma tym (zazwyczaj) zarabia się więcej i można awansować wyżej, ale też praca bardziej sztywna.

  2. Czemu wybór między javą i ruby?

  3. Jak mowa o umiejętnościach, skill potrzebny każdemu programiście to korzystanie z google. Takich tematów były miliony.

1

R.

0

F#

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1